Tarih : 09.05.2021 - 17:45 Yorum : 0

"Tavuklu keşkek" ölüm getirdi: 2 ölü

İstanbul Başakşehir'de yarısını kullandıkları tavuğu 15 gün sonra buzluktan çıkarıp keşkek yaptıktan sonra iftarda yiyen 2 kişi hayatını kaybetti. Aynı yemekten yiyen 1'i çocuk 2 kişinin ise yoğun bakımda tedavisi sürüyor.

"Tavuklu keşkek" ölüm getirdi: 2 ölü

6 Mayıs Perşembe günü Güvercintepe Mahallesi'nde, Nurcan Görgülü, 15 gün önce kullandığı tavuğu tekrar buzluktan çıkararak keşkek yaptı.

2 kişi yemekten zehirlenerek hayatını kaybetti

Nurcan Görgülü ardından Günay Görgülü (57) ve halası Gülsen Seçim'i iftara davet etti. İftarda Nurcan Görgülü'nün yaptığı keşkeği yiyen yakınları fenalaşarak Çam Sakura Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak Gülsen Seçim, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Bir süre tedavi gören Günay Görgülü ise 7 Mayıs'ta hayatını kaybetti.

Cenazeleri memleketlerine gönderildi

Hastanede tedavileri süren Nurcan Görgülü ve 1 buçuk yaşındaki kızı B.G.'nin sağlık durumlarının iyiye gittiği öğrenildi. Günay Görgülü ve Seçim'in cenazeleri otopsi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Adli Tıp Kurumu'ndaki incelemenin ardından Görgülü'nün cenazesi Ordu'ya, Seçim'in ise İzmir'e gönderildi.

"Bir yerden bir erzak aldıklarını duydum"

Günay Görgülü'nün ev sahibi Veysel Köroğlu, "Günay hanım buraya taşınalı 4 ay oluyor. İyi bir kadındı. Yedikleri bir yemekten zehirlendiklerini duydum. Tavuk alıp keşkek yapıyorlar. Zehirlenmişler. Bir yerden bir erzak aldıklarını duydum. Görümcesinin oraya gidiyor. Orada yemek yapıp yiyorlar. O yemekten sonra ilk görümcesi ağırlaşıyor. 1 gün sonra da Günay abla ağırlaşıyor. Keşkek ve tavuk dediler. Hastaneye gitmişler. Görümcesi ile birlikte. Biri ufak 1 buçuk yaşında, diğerinin yaşını bilmiyorum. Orta yaşlarda. Hastanede yoğun bakımda diye duydum. Sakin birilerdi" dedi.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber