22˚
İstanbul
22˚
açık
Nem %47
Rüzgar 5.41 /s
Çarşamba
25˚/17˚
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2022-05-14 09:01:00 | Son Güncelleme : 2022-05-14 09:06:05

Üniversiteli gencin acı sonu: Barfiks demirine asılı halde bulundu

İstanbul'da üniversite okuyan 23 yaşındaki Ömer Pural, yarı zamanlı olarak çalıştığı işyerindeki barfiks demirine asılı halde bulundu. Polis gencin intihar ettiği şüphesi üzerinde duruyor.

Üniversiteli gencin acı sonu: Barfiks demirine asılı halde bulundu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul’da Boğaziçi Üniversitesi’nde son sınıfta okuyan 23 yaşındaki Ömer Pural isimli öğrenci yarı zamanlı çalıştığı işyerinde barfiks demirine asılı halde bulundu. Gencin ölüm haberini alan ailesi yasa boğuldu. Tırmanış ve dağcılık sporu yaptığı öğrenilen Pural’ın ölümünde polis intihar şüphesi üzerinde duruyor.

BARFİKS DEMİRİNE ASILI BULUNDU

Olay, dün saat 12.00 sıralarında Kağıthane 4. Levent’te yaşandı. Boğaziçi Üniversitesi’nde son sınıfta okuyan Ömer Pural önceki gün akşam saatlerinde yarı zamanlı çalıştığı kaya tırmanışı salonuna geldi.  Mesaisi bittikten sonra Barış G. isimli çalışma arkadaşı Pural’a işyerini kapatacağını ve çıkmaları gerektiğini söyledi. İşyerinde biraz daha kalacağını belirten Pural, Barış G.’ye çıkabileceğini söyledi. Bunun üzerinde Pural’ın çalışma arkadaşı iş yerinden ayrıldı. Sabah işe gelen Barış G. çalışma arkadaşı Ömer Pural’ı barfiks demirine asılmış halde buldu. İhbar üzerinde polise sağlık ekipleri olay yerine geldi. Sağlık ekipleri gencin hayatını kaybettiğini belirledi.

ÖLÜM HABERİ AİLESİNİ YASA BOĞDU

Polis olayın ardından çalışma başlattı. Pural’ın çalışma arkadaşı Barış G.’nin ifadesini alan ekiplerin işyerinin güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldıktan sonra gencin intihar ettiği şüphesi üzerine durduğu öğrenildi. Gencin cenazesi savcı ve olay yeri ekiplerinin incelemelerinin ardından kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için morga kaldırıldı. Gencin ölüm haberini alan ailesi ise yasa boğuldu.

5 AY ÖNCE SEVGİLİSİNDEN AYRILMIŞ

Boğaziçi Üniversitesi okuyan Ömer Pural’ın üniversitenin Dağcılık Kulübü’nde olduğu ve dağcılık ve tırmanma sporu yaptığı öğrenildi.

Ayrıca 5 ay önce sevgilisinden ayrıldığı ortaya çıkan gençten geriye ise kayalıklarda tırmanış yaptığı görüntüleri kaldı.