Tarih : 21.05.2021 - 17:55 Yorum : 0

Üsküdar sahilde can pazarı

Üsküdar’da balık tutmak için sahile gelen vatandaş, denize düşürdüğü oltasını yakalamak için atladığı denizde ölümle burun buruna geldi.

Üsküdar sahilde can pazarı

Üsküdar Sahil’de saat 16.30 sıralarında, 48 yaşındaki A.D. isimli bir vatandaş, balık tuttuğu sırada oltası takıldı. Oltasını kurtarmak isteyen A.D., denize atladı.

CAN YELEĞİNE ULAŞAMADI

Bu sırada gelen yolcu vapurunun dalga yapması nedeniyle sürüklendi. Vapurdaki vatandaşlar A.D.’ye can yeleği attı. Ancak talihsiz adam, dalgaların etkisiyle can yeleğine ulaşamadı.

Akıntıya kapılan talihsiz adam metrelerce sürüklendi. İhbar üzerine kıyı emniyet ekipleri akıntıya kapılan şahsı kurtarmak için çalışma başlattı. Düştüğü denizden kurtarılan adam, sağlık ekiplerine teslim edildi.

“KRİZ GEÇİRMİŞ"

Olay esnasında olay yerinde bulunan Hasan Kaya isimli vatandaş, “Adam sahile balık tutmaya gelmiş ve oltasını atmış. Oltası akıntıya kapılmış ve adamda oltanın peşinden denize atlamış. Adam denize düşünce de kriz geçirmiş. Çevredeki vatandaşlar kurtarmak için simit atmış. Adam yüzmesini bilmesine rağmen dalgalarla mücadele edememiş” dedi.

"BEN DE PEŞİNDEN ATLADIM"

Bir diğer vatandaş Şakir Bayraktar ise, “Vatandaşlar adamı simit atarak kurtarmaya çalıştı. Rüzgar dolayısıyla simit adama ulaşmadı. Adamın dibi battığını görünce ben de peşinden atladım. Adamın sürüklendiğini gördüm peşinden devam ettim fakat yakalayamadım. Kurtarma ekipleri gelerek adamı denizden çıkardı ve ambulansa aldı” diye konuştu.

Kaynak : İHA
Etiketler : Üsküdar olta balıkçı
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber