2022-05-19 09:53:39 | Son Güncelleme : 2022-05-19 10:02:56

Üstünden cip geçti, burnu bile kanamadı! Ölüm 4 yaşındaki çocuğu teğet geçti

Yaşam  | Editör : Berna Akkaya |İhlas Haber Ajansı

Sancaktepe’de sokakta oynayan 4 yaşındaki çocuk yolun karşı tarafına geçmek isterken cipin altında kaldı. Araç şoförünün fark etmeyerek ezdiği küçük çocuk kazadan şans eseri tek bir çizik bile almadan kurtuldu.

İstanbul Sancaktepe’de 4 yaşındaki Halil Fener, arkadaşlarıyla oynarken yolun karşısına geçmek isteyince o esnada yoldan geçen bir cipin altında kaldı. Şans eseri yara almayan çocuğun kurtuluş anları saniye saniye kameralara yansıdı.

AĞLAYARAK ARKADAŞLARININ YANINA GİTTİ

Yenidoğan Mahallesi’nde önceki gün meydana gelen olayda, 4 yaşındaki Halil Fener, sokak başında oyun oynayan arkadaşlarının yanına gitmeye çalıştığı sırada yavaş gelen bir cipin çarpmasıyla yere düştü. Araç şoförünün fark etmemesiyle 4 yaşındaki Halil Fener’in üstünden cip geçince de küçük çocuk, cipin altında kaldı. Küçük çocuk üzerinden geçen cipin altından yara almadan kurtuldu.

O sırada ayağa kalkıp arkadaşlarının yanına ağlayarak giden çocuğu fark eden sürücü, panikleyerek küçük çocuğu kucaklayıp hastaneye götürdü. Yapılan tetkikler sonrası ölümün teğet geçtiği çocuğun herhangi bir hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

ÇOCUĞU KUCAKLAYIP HASTANEYE GÖTÜRDÜ

Cipin üzerinden geçtiği 4 yaşındaki Halil Fener’in, şans eseri kurtuluşu güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, küçük çocuğun arkadaşlarının yanına gittiği esnada çipin çarpmasıyla çipin üstünden geçtiği, çocuğun ise yara almadan ayağa kalkıp arkadaşlarının yanına ağlayarak gittiği, çarpan kişinin de panikleyerek çocuğu kucaklayıp hastaneye götürdüğü görülüyor.

“ARABA YAVAŞ GİDİYORDU”

Cip altında kalan çocuğun dedesi Mehmet Fener, “Çocuk kapıda arkadaşlarıyla oynuyorken karşıdan karşıya geçtiği sırada araba üzerinden geçti. Torunum boşlukta kaldı. Bir şey olmadı çok şükür. Araba hızlı değildi, yavaş gidiyordu. Çok şükür ki hem çocuğumuza hem de çarpan kişiye bir şey olmadı. Allah’u Teala kötü kazalar vermesin” dedi.

Amca Hüseyin Fener ise “Çocuk orada oynarken araç geliyor. Tabii çocuk farkında değil, bir anda karşıdan diğer çocukların yanına geçmeye çalışırken araç çarpıyor. Çok şükür çocuğa bir şey olmadı. Durumu iyi, zaten kamera kayıtları da var. Çarpan arkadaş inip çocuğu alıp hastaneye götürdü. Herhangi bir şeyi yoktu.” ifadelerini kullandı.