23˚
İstanbul
23˚
açık
Nem %56
Rüzgar 2.19 /s
Çarşamba
22˚/12˚
Perşembe
17˚/11˚
Cuma
19˚/12˚
Cumartesi
23˚/13˚
17 Mayıs 2022 Salı
2022-01-26 17:02:48

Uyurken dehşeti yaşadı: Kardeşi tarafından yüzü yakıldı

Sakarya’nın Hendek ilçesinde uykusundayken kardeşi tarafından üzerine yanıcı madde dökülen adam dehşeti yaşadı. Kardeşi yanıcı maddeyi döktükten sonra “Oh ne iyi yaptım, seni yaktım" dediğini belirten 3 çocuk babası adam, "Dışarıda rahat bir şekilde hareket ediyor olması beni gerçekten rahatsız ediyor" dedi.

Uyurken dehşeti yaşadı: Kardeşi tarafından yüzü yakıldı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Sakarya’nın Hendek ilçesinde meydana gelen dehşet verici olayda, 3 çocuk babası Ahmet Sarılar uyuduğu sırada üzerine kardeşi tarafından yanıcı madde döküldü. Dehşet içinde uykusundan uyanan Sarılar, feci şekilde yaralanan yüzüne ilk müdahaleyi kendisi yaptı. 

Sarılar, durumu hemen ekiplere haber vermesi üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılan Sarıları’ın eli ve yüzünde ciddi derecede yanıklar oluştu. Hastanedeki tedavisinin ardından jandarma merkezinde ifade veren Sarılar, olayı gerçekleştiren kişinin kız kardeşi S.S. olduğunu iddia etti.

KIZ KARDEŞİNİN SÖZLERİ KAN DONDURDU

Yaşadığı korku dolu anı anlatan Ahmet Sarılar, "Dinlenmek için uzandım ve o esnada uyuya kalmışım. Uykumdan yanarak, can havli ile fırladım. O esnada başım ve sağ elimin avcunda yanmalar oluştu. Kız kardeşimin bana karşı, 'Oh ne iyi yaptım, seni yaktım' sözlerini duydum. Ama ben tabii ki canımı kurtarmanın derdinde olduğum için yanan yerlerimi soğuk suyun altına tuttum. O sırada annemin, kız kardeşime sert bir şekilde; 'Sen bu aklı kimden aldın da, böyle bir şey yaptın' söylediğini de duydum. Olay sonrasında ambulans ile Hendek Devlet Hastanesi’ne kaldırıldım, orada müdahale yapıldı. Oradaki işlemlerin ardından Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine, daha sonrasında ise Derince’ye sevk edildim" dedi.

İlk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılan Sarıları’ın eli ve yüzünde ciddi derecede yanıklar oluştu.

"DAHA ÖNCESİNDE DE TARTIŞMALARIMIZ VARDI"

Kız kardeşi ile uzun yıllardır tartıştığını ileri süren Sarılar, "Kız kardeşim bizi istemiyordu, daha öncesinde de jandarmaya şikayette bulundu. Evde kafasına göre, canı istediği gibi yaşamak istiyordu. Bununla ilgili zaten daha öncesinde de tartışmalarımız vardı. Derince’den çıktığımızda eve gittiğimde jandarmanın ifade alacağı söylenildi. Şuan kız kardeşim serbest bırakıldı" diye konuştu.

İfade veren Sarılar, olayı gerçekleştiren kişinin kız kardeşi S.S. olduğunu iddia etti.

“3 TANE ÇOCUĞUMA NE OLACAKTI? KİM BAKACAKTI?"

Kız kardeşinin serbest kalmasından rahatsız olduğunu ifade eden Sarılar, şu ifadeleri kullandı:

"Ben 3 evlat evlat babasıyım, benim sorumluluklarım var. Ben ölebilirdim de, 3 tane çocuğuma ne olacaktı? Kim bakacaktı? Soruyorum; hak mıdır, adalet midir bu? Hak ve adaleti biz nasıl arayacağız? Kardeşim canıma tamamen kast etmiş, adaletin bir an önce yapması gereken neyse onu yapmasını talep ediyorum. Yüzüm ve elimin bu hale gelmesi benim çalışma hayatımı da engelledi. Ben bu zor durumu yaşarken, beni bu hale getiren kişinin dışarıda rahat bir şekilde hareket ediyor olması beni gerçekten rahatsız ediyor. Bir an önce devlet yetkililerinin gereken adli işlemleri hızlandırıp yapmasını talep ediyorum"

 

Etiketler