15˚
İstanbul
15˚
hafif yağmur
Nem %62
Rüzgar 7.10 /s
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
23˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
Pazartesi
21˚/16˚
19 Mayıs 2022 Perşembe
2022-01-21 18:49:21

Vahşice katledilen hemşire Ömür Erez’e kızından acı veda: Katilin ifadesi ortaya çıktı

Kartal’da aile sağlık merkezinde görevi başında iken Rahmi Uygun tarafından silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden hemşire Ömür Erez son yolculuğuna uğurlandı. Genç hemşirenin cenazesinde 10 yaşındaki kızının vedası yürekleri dağladı. Öte yandan Ömür Erez'i silahla öldüren Rahmi Uygun'un savcılıkta verdiği ifade ortaya çıktı.

Vahşice katledilen hemşire Ömür Erez’e kızından acı veda: Katilin ifadesi ortaya çıktı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Kartal’da aile sağlık merkezinde görevde iken kendisini uzun zamandır rahatsız eden Rahmi Uygun’un silahlı saldırısına uğrayan Ömür Erez hayatını kaybetti. Türkiye’yi hüzne boğan cinayet sonrası Ömür Erez son yolculuğuna uğurlandı.

10 YAŞINDAKİ KIZININ YÜREK YAKAN BAKIŞI

Kartal’da kılınan cenaze namazında Genç hemşirenin cenazesine annesi Gülsüm Erez, 10 yaşındaki kızı Buğlem Erez ve kardeşi Menderes Erez ve Kartal Kaymakamı Abdullah Demir başta olmak üzere çok sayıda STK temsilcisi ve vatandaşlar katıldı. Gözyaşları içerisinde kılınan cenaze namazının ardından Erez’in tabutu defnedilmek üzere Kocaeli’ye götürüldü.

“TAHLİYE SONRASI BANA SOĞUK DAVRANDI

Öte yandan Ömür Erez’i silahla vurarak öldüren Rahmi Uygun’un ifadesi ortaya çıktı. Savcılıkta verdiği ifade katil zanlısı Ömür Erez’e 2 yıl önce sosyal medya üzerinden tanıştığını iddia ederek, “2021 yılı şubat ayında cezaevine girmeden önce biriktirmiş olduğum 187 bin lirayı Ömür’e elden teslim ettim. Kendisiyle evleneceğimizi düşündüğüm için cezaevindeyken ev alması için bu parayı kendisine verdim. 14 Eylül 2021 tarihinde cezaevinden tahliye oldum. Ben tahliye olduktan sonra Ömür bana soğuk davranmaya başladı, zamanla aramız bozuldu” dedi.

“KAFASINA 2-3 EL ATEŞ ETTİM”

Olay günü Ömür Erez’den verdiği parayı geri istediğini anlatan şüpheli, “Veremeyeceğini, daha sonra ödeyeceğini söyledi. Kendisiyle Aile Sağlığı Merkezi'nde konuşurken arka tarafımda bulunan şahıs elini beline götürünce bir anda panikledim. Havaya bir el ateş etmek istedim. Silahın içerisinden yere mermi düştü. Ardından Ömür’ün yanına gittim, yere düşünce silahla kafasına 2-3 el ateş ettim. Buraya gittiğimde kendisini öldürme niyetim yoktu. Olaylar bir anda gelişti. Panikleyerek kendisine ateşe ettim. Olay yerine gittiğimde silahım mermi ile doluydu. Ancak kullanmayı düşünmüyordum” diye konuştu.

“ATEŞ ETTİĞİMİ SÖYLEMEDİM”

Ömür Erez'in olay yerine beraber gittiği Musa T. ile önceki gün tanıştığını öne süren şüpheli, “Gittiğimizde kendisine bir şey anlatmadım. Yoldayken silah belimdeydi. Musa’nın silahımı görmediğini düşünüyorum. Ömür Erez’i yaraladıktan sonra teslim olmayı düşünüyordum fakat olay yeri kalabalık olunca panikledim ve oradan uzaklaştım. Araçtayken Musa ellerimin kanadığını gördü ve bunun nedenini sordu. Ben de kız arkadaşımla tartıştığımızı söyledim. Ateş ettiğimi söylemedim” dedi.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Kartal’da Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli hemşire Ömür Erez’i silahla vurarak öldüren Rahmi Uygun, “tasarlayarak öldürme” suçundan tutuklandı. Uygun’u olay yerine götüren Musa T. de “tasarlayarak öldürmeye yardım etme” suçundan tutuklandı.

 

 

Etiketler