Tarih : 01.10.2020 - 14:20 Yorum : 0

Vali uyardı: Vaka sayımız yüksek, rehavete kapılmaya gerek yok

Korona virüs (Covid-19) vakasının artış olduğu iller arasında bulunan Elazığ'da Vali Erkaya Yırık, katıldığı denetimlerde, "Zaten vakamız yüksek, rehavete kapılmaya gerek yok, maske, mesafe ve temizlik konusuna uyalım" diyerek vatandaşları uyardı.

Vali uyardı: Vaka sayımız yüksek, rehavete kapılmaya gerek yok

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın vaka sayısında artış olan iller arasında gösterdiği Elazığ'da bugün 10’uncu kez ‘Sağlık için hepimiz için’ amacıyla korona virüs (Covid-19) denetimleri gerçekleştirildi.

Vali Erkaya Yırık, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, İl Emniyet Müdürü Celal Sel ve ilgililerin katıldığı denetimlerde İmam Efendi Bulvar üzerindeki esnaf ziyaret edildi. Hem esnaf hem de iş yerlerindeki vatandaşlarla görüşen Vali Yırık ve beraberindekiler maske, hijyen ve mesafe konusunda uyardı.

“Zaten vaka sayımız yüksek,rehavete kapılmaya gerek yok“
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın vaka sayısı artış olan iller arasında Elazığ'ın da bulunduğu açıkladığını aktaran Vali Yırık, “Rehavete kapılmaya gerek yok. Zaten vaka sayımız yüksek. Bunu buradan tekrar hatırlatıyorum. Vatandaşlarımıza ısrarla istirham ediyorum, maske, mesafe ve temizlik gibi üç basit kural. Neticede kontrollü sosyal hayata uyduğumuz takdirde, ben bu sıkıntının günbegün ilimizde azalacağını ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de inşallah ortadan kalkacağını düşünüyorum. Yaptığımız çalışmanın özü bu. Herkesin yapacağı şeyler var. Bunları da söyledik, maske, mesafe ve temizlik” diye konuştu.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber