2021-12-02 15:19:28

Vurarak öldürdüğü eski eşini hamileyken de elinde bıçakla kovalamış

İzmir'de birlikte yaşadığı eski eli Fulya Öztürk'ü iş yerinde vurarak öldüren Hasan Ozan Baştosun'un yaptıkları kan dondurdu. Hamile olduğu esnada eşini elinde bıçakla kovaladığı yönünde ifade veren tanıkların ardından duruşma ertelendi.

Vurarak öldürdüğü eski eşini hamileyken de elinde bıçakla kovalamış
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İzmir'de birlikte yaşadığı eski eşi ve 2 çocuk annesi 35 yaşındaki Fulya Öztürk'ü iş yeri olan pastanede tabancayla vurarak öldüren 32 yaşındaki Hasan Ozan Baştosun'un yargılandığı davada, tanıkların verdiği ifadeler kan dondurdu. Eşine hamileyken de eziyet ettiği belirtilen Baştosun'un hamile eşini elinde bıçakla kovaladığı öne sürüldü.

KISKANÇLIK NEDENİYLE ÖLDÜRDÜĞÜNÜ İTİRAF ETTİ

İzmir’in Karabağlar ilçesinde 9 Aralık 2020’de meydana gelen olayda, 2 çocuk annesi Fulya Öztürk’ün çalıştığı pastaneye, boşandığı ancak birlikte yaşadığı Hasan Ozan Baştosun geldi. Bir süre sonra Öztürk ve Baştosun arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Baştosun, Öztürk’e yanında getirdiği tabanca ile ateş etti. Vücuduna isabet eden mermilerle yere yığılan Öztürk, olay yerinde hayatını kaybetti. Öztürk’ün aracını alıp kaçan Baştosun ise cinayetten kısa süre sonra polise teslim oldu. Emniyetteki ifadesinde Öztürk’ü kıskançlık nedeniyle öldürdüğünü söyleyen Baştosun, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Hazırlanan İddianamede Hasan Ozan Baştosun’un ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi.

"BIÇAK ÇEKTİ, TELEFONUNU ALDI"

İzmir 7. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasına tutuklu sanık Baştosun, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, Öztürk’ün ailesi ve taraf avukatları ise mahkeme salonunda hazır bulundu.

Celsede Öztürk’ün kardeşi Aynur ve babası Ahmet Öztürk müşteki olarak dinlendi. Aynur Öztürk, Fulya’nın ilk eşinden olan 15 yaşındaki oğlu Batu’nun, kendisine Hasan Ozan’ın hamileyken Fulya’ya bıçak çektiğini anlattığını söyledi. Baba Öztürk ise olaydan kısa bir süre önce kızıyla yaptığı telefon görüşmesinde Ozan’ın telefonunu aldığını söylediğini aktardı.

"KIZIMI BIRAKAMAM, BATU'YU KURTARIN"

Tanık olarak dinlenen Aynur Öztürk’ün nişanlısı Turan Ş., “Fulya ve Hasan Ozan Antalya’dayken ziyaretlerine gitmiştik. Kağıt oyunu oynarken kavga etmeye başladılar. Fulya bu sırada, ‘Oğlumun yanında bıçak çektin, kardeşimin yanında da bunu mu yapıyorsun?’ dedi. Fulya ablayı dışarıya çıkarıp bıçak olayını sordum ama anlatmadı. Biz Aynur’la Fethiye’ye dönerken bizimle gelmesi teklifinde bulunduk. Bize, ‘Kızımı bırakamam, Batu’yu kurtarın’ dedi. Biz de Batu’yu alıp Fethiye’ye götürdük. Yolda bıçak olayını ona da sorduk. Bize, “Ben odamdaydım. Önce annem odama girdi. Ardından da Ozan abi ekmek bıçağıyla odaya daldı’ dedi” şeklinde konuştu.

"BAĞIRMA SESLERİNİ SÜREKLİ DUYUYORDUK"

Fulya’nın kuzeni olan Gülçin G. de çift arasında sürekli şiddetin olduğunu söyleyerek, “Hasan Ozan, müşterek çocuklarını göstermemek için Fulya’yı sürekli tehdit ediyordu. Fulya, Hasan Ozan’ın Batu’ya zarar vermesinden de korkuyordu. Biz komşu olduğumuz için evlerindeki bağırma seslerini sürekli duyuyorduk. Hasan Ozan, Fulya’yı bizlerle ve arkadaşlarıyla görüştürmek istemiyordu. Fulya’yı yalnızlaştırmak istiyordu” ifadelerini kullandı.

Tanıkların dinlenmesinin ardından söz verilen Öztürk ailesinin avukatları, sanığın en ağır cezayı almasını isterken, sanık avukatları ise cinayetin tasarlayarak olmadığını savundu.

Mahkeme heyeti, Hasan Ozan’a ait olan ancak olaydan bir süre önce Fulya Öztürk’ün kullanmaya başladığı cep telefonunun bilirkişi tarafından incelenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Etiketler