27˚
İstanbul
27˚
hafif yağmur
Nem %48
Rüzgar 7.68 /s
Pazartesi
27˚/20˚
Salı
27˚/20˚
Çarşamba
25˚/19˚
Perşembe
26˚/18˚
29 Mayıs 2022 Pazar
2021-09-23 20:54:03

Yanan evini unuttu! Paralarının bulunmasını istedi

Karabük’te 2 katlı evin alt katında çıkan yangında maddi hasar oluştu. Evde yalnız yaşayan 85 yaşındaki yaşlı adam itfaiye ekibinden dolaptaki paralarını bulmasını istedi. 2 bin 100 TL para bulan itfaiye ekipleri paraları tek tek sayarak yaşlı adama teslim etti.

Yanan evini unuttu! Paralarının bulunmasını istedi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Akşam saatlerinde merkeze bağlı Arıcak köyünde yalnız yaşayan 85 yaşındaki Hüseyin Kaynak isimli yaşlı adam evde küçük piknik tüpünü değiştirdikten sonra yakmak için ateşlediği sırada bir anda parladı. Yaşlı adam bu sırada tüpü evin dışına atmaya çalıştığı tüpten çıkan alevler perdeleri tutuşturunca yangın çıktı.

Kendini evin dışına atan Kaynak’ın yardım çığlıklarını duyan komşularının ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen Karabük Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile yangın büyümeden kontrol altına alınarak söndürüldü.

PARALARININ BULUNMASINI İSTEDİ

85 yaşındaki Hüseyin Kaynak, evine müdahale eden itfaiye ekiplerinden evindeki 2 bin lira civarında parası ve evrak olan çantalarının olduğu dolapları göstererek bulmaları için yardım istedi. Soğutma çalışmaları ve dumanların boşaltılması sonucu itfaiye erleri yaşlı adamın çantasını bularak kendisine teslim ederken, paraların olduğu elbise dolabındaki elbiseleri tek tek dışarı çıkardı.

Paltosunun cebinde 2 bin 100 TL parasını bulan itfaiye ekipleri paraları tek tek sayarak Kaynak’a teslim etti.

MAKİNELERİM DE YANDI İÇERDE

Kaynak, küçük tüpünü yeni değiştirdiğini ve yaktığı sırada bir anda alev alarak parladığını söyleyerek, “Dışarı atarken perde tutuşmuş fark edemedim. Komşulara bağırınca geldiler, Allah razı olsun. KOAH hastasıyım, makinelerim de yandı içerde. 2 bin 100 lira param vardı, iyi ki bir şey olmamış” dedi.

Çıkan yangın sonrası jandarma tahkikat başlattı.

Etiketler