Tarih : 04.09.2021 - 17:58 Yorum : 0

Yanan ormanlık alanlara ‘inşaat yapılıyor’ iddiası yalan çıktı

Sosyal medyada bir anda yayılan ve ‘inşaat yapılıyor’ iddialarına maruz kalan Milas’taki araziye, lavanta bahçesi yapılacağı öğrenildi.

Yanan ormanlık alanlara ‘inşaat yapılıyor’ iddiası yalan çıktı

Milas ve Bodrum’da 11 gün süren orman yangınlarının ardından yanan arazilere inşaat yapılıyor iddiası sosyal medyada bir anda yayıldı. İddiaların asılsız çıktığı öğrenilirken yapılan araştırmalar sonucunda arazinin bir şahsa ait olduğu yanan zeytin ağaçlarının temizlenerek yerine lavanta ve keçiboynuzu ağaçlarının dikileceği öğrenildi. İş makinalarının ise ağaçların köklerini çıkarıp araziyi yeniden düzenleme amacı ile kullanıldığı öğrenildi.

“YENİDEN AĞAÇ DİKEREK YEŞİLLENDİRECEĞİZ”

Arazinin sahibi Serkan Akkaş, arazide yeşillendirme çalışması yaptıklarını ifade ederek, “Arazimiz yandığı için temizleme çalışmasını yapıyoruz. Yerine yeniden lavanta ve keçiboynuzu ağacı dikerek yeşillendireceğiz. Yan tarafımızda bulunan arazilerde yeşillendirme çalışmasına başlasa çok iyi olacak. Şu anda yandığı için çok kötü bir görüntü var. Biz arazimizi güzelleştirmeye çalışıyoruz. Ağaçlarımız yandığı için biran önce temizliğini yapıyoruz. Burası bizim tapulu arazimiz 17 dönüm arazi içerisinde zeytin ağaçlarımız kül oldu. Burada bir inşaat yapma söz konusu bile değil. Şu anda araziyi set haline getirdik. Düzenlediğimiz yerleri yeşillendireceğiz. Sosyal medyada çıkan tüm söylentilerin hepsi yalan, öyle bir şey yok. Biz burayı yeşillendirmeye uğraşırken herkes aklına geleni sosyal medyadan söylüyor. Bodrum çok güzel bir yer her taraf yandı, yeşillendirmek lazım yeniden. Herkes bizim gibi hemen yeşillendirme çalışması yapsalar çok güzel olacak” dedi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber