Tarih : 04.08.2021 - 11:37 Yorum : 0

Yangında görevli orman işçisi yaralandı, kardeşi düşünmeden alevlere atladı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 8 gündür devam eden yangında görevli işçi Mehmet Kaya yaralanınca, kardeşi ağabeyinin görevini gönüllü olarak devraldı.

Yangında görevli orman işçisi yaralandı, kardeşi düşünmeden alevlere atladı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, 28 Temmuz'da dört farklı noktada başlayan orman yangınlarıyla mücadele hız kesmeden devam ediyor. İtfaiye görevlilerinin yanı sıra orman işçilerinin de canla başla mücadele ettiği yangınlar karşısında, görevliler de alevleri söndürmek isterken çeşitli şekillerde yaralanabiliyor.

AFAD GÖNÜLLÜSÜ, AĞABEYİNİN YERİNİ ALDI

Yangın bölgesinde görevli olan orman işçilerinden Mehmet Kaya, arazözün hortumunu çekerken ayağının kayması sonucu düşerek yaralandı.

Kaya'nın 1 hafta ayağının üzerine basmaması gerektiğinin bildirilmesi üzerine AFAD gönüllüsü kardeşi Mehmet Kaya, ağabeyinin yerine aynı ekiple yangın söndürme çalışmalarına katıldı.

O, FEDAKAR İŞÇİLERDEN SADECE BİRİ

Çardak Mahallesi yakınlarındaki yangına müdahale eden Kaya, yaptığı açıklamada, herkesin üzerine düşeni fazlasıyla yaptığını belirterek ağabeyinin de söndürme çalışmalarına katılan fedakar işçilerden sadece birisi olduğunun altını çizdi.

HİÇBİR KARŞILIK BEKLEMEDEN ÇALIŞIYORUM

Ağabeyinin aynı zamanda acil durum ve afet yönetim teknikeri olduğunu ve kendisinin de taş evler yapan bir şirketinin bulunduğunu aktaran Kaya, şöyle konuştu:

"Yangınla mücadelede ağabeyimin boşluğu oluşsun istemedim. Hemen ağabeyimin yerine gönüllü geldim. Aynı ekiple çalışıyorum. Hortum çekiyorum, yangına müdahale ediyorum. Sadece bir ağacı kurtarmak için bile her şeyi yaparız. Bu savaşta ağabeyimin arkadaşlarını yalnız bırakamazdım. Memleket de ağaçlar da bizim. Ben gönüllüyüm. Hiçbir karşılık beklemeden çalışıyorum. Kaç gündür evime hiç gitmiyorum. Ailemle telefonla konuşuyoruz sadece. Ama kimse merak etmesin, bu yangını söndüreceğiz."

Kara, ilk günden itibaren sahada yürütülen fedakar çalışmanın aynı kararlılıkla devam ettiğini kaydetti.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber