24˚
İstanbul
24˚
açık
Nem %38
Rüzgar 4.68 /s
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2022-01-11 10:16:27

Yanlış kişiye gönderdikleri mesaj hayatlarını kararttı! 4 çocuklu çift dövülüp evden atıldı

Erzurum'da yöneticiye atacakları mesajı yanlışlıkla komşularına gönderen çift, hayatının hatasını yaptı. Mesajı gören komşuları 15-20 kişi toplayıp 4 çocuklu ailenin evini basarak çifti dövdü. Çocuklara dahi şiddet uyguladıkları öne sürülen komşularından şikayetçi olan çift, tehditlerin devam etmesi üzerine polise sığınarak otele yerleştirildi.

Yanlış kişiye gönderdikleri mesaj hayatlarını kararttı! 4 çocuklu çift dövülüp evden atıldı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Erzurum'da sosyal medya üzerinden gelen mesajı yönetici yerine yanlışlıkla komşularına gönderen çift, 15-20 kişi tarafından darp edildikten sonra evden atıldıklarını öne sürdü. 4 çocuklarıyla birlikte bir otele yerleştirilen çift kaymakamlık tarafından bir otele yerleştirildi.

GRUP YÖNETİCİSİ YERİNE KOMŞUSUNA GÖNDERDİ

Geçen hafta Erzurum’un Palandöken ilçesine bağlı Yunus Emre Mahallesi’nde meydana gelen olayda, Nurten D. sosyal medya üzerinden katıldığı arkadaş grubundan cinsel içerikli fotoğraf mesajı aldı. Nurten D., fotoğrafı şikayet için grup yöneticisine atmak yerine yanlışlıkla komşularına gönderdi.

4 ÇOCUKLA BİRLİKTE OTELE YERLEŞTİRİLDİLER

İddiaya göre, komşuları mesajı görür görmez 15-20 kişi ile Nurten ve Ümit D. çiftinin yaşadığı evi basarak çifti darp etti. Ümit D. durumu polis ekiplerine bildirmesi üzerine polis ekipleri çifti karakola götürdü. Karakolda alınan ifadelerden sonra çift ve 4 çocuğu Palandöken Kaymakamlığı tarafından Erzurum’daki bir otele yerleştirildi. Can güvenlikleri olmadığı için evlerine dönemeyen çift, yetkililerden yardım istiyor.

Yanlış mesajın hayatlarını kararttığını ifade eden Nurten D., "7 gün önce oldu olay. Eşimin astım kronik hastalığı var evde yatıyordu. Facebooktan bana mesaj geldi. Ben kardeşim dediğim insana atacaktım ama yanlışlıkla başkasına gitti fotoğraf. Eve gelip bizi darp ettiler. Fotoğraf yanlış oldu, gerçek olsaydı ben her şeyi arkamda bırakıp terk ederdim. Yanlışlıkla karşı komşumuza göndermişim." dedi. 

4 çocuklu çift, tehditlerin devam etmesi sebebiyle eve gidemediklerini belirterek yardım istedi.

"BÜYÜK KIZIMA BİLE VURDULAR"

Olayın ardından evlerine baskın yapıldığını söyleyen Nurten D., "Açıklamasını yaparken benim yüzüme vurdu. Karakola gittik, eve geçtik sonra tekrardan evi bastılar. 2 gün kapıda kaldık, hastanelerde yattık sonra polise sığındık. Ev sahibimiz de eve gelmeyin diyor. Ne yapacağız bilmiyorum, elimdeki bütün kanıtlar savcılıkta. 15-20 kişi eve baskın yaptı, kapıların kilitleri kırıldı. Çocuklarım da evdeydi, büyük kızıma bile vurdular" dedi.

"KORKUMUZDAN EVE GİDEMİYORUZ"

Evde yattığı sırada baskına uğradıklarını belirten Ümit D., "Ben evde yatıyordum. Astım hastasıyım hastaneden yeni çıkmıştım. Bu şahıslar eşimi dışarıya çağırdılar beni çağırmasını söylediler. Eşime vurmaya başladılar ben de eşime neden vuruyorsunuz dedim. Göğsüme tekme attılar merdivenlerden aşağı düştüm. Kapıyı kilitledim, çocuklarım korkunca polisi aradım. Karakolda öğrendim durumu, 1 gün nezarete aldılar. Evimize gidemiyoruz, otele yerleştirdiler bizi. Karşı tarafın tehdidi devam ediyor. Korkumuzdan evimize gidemiyoruz" şeklinde konuştu.

Etiketler