23˚
İstanbul
23˚
açık
Nem %56
Rüzgar 2.19 /s
Çarşamba
22˚/12˚
Perşembe
17˚/11˚
Cuma
19˚/12˚
Cumartesi
23˚/13˚
17 Mayıs 2022 Salı
2022-01-26 17:27:40

Görenler dönüp bir daha baktı! Yapımı 6 saat sürdü, tam 11 metre uzunluğunda...

Sivas'ta kardan adam görmekten sıkılan esnaf, bu kez timsah yaparak kara farklı bir bakış açısı getirdi. 6 saat süren çalışma sonucunda yapılan 11 metre uzunluğundaki kardan timsah, görenleri kendisine hayran bıraktı.

Görenler dönüp bir daha baktı! Yapımı 6 saat sürdü, tam 11 metre uzunluğunda...
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Sivas'ta kardan adam görmekten sıkılan bir işletmeci, çalışanları ile birlikte kara yeni bir soluk getirdi. Yaptığı timsah ile herkesi kendisine hayran bırakan işletmeci ve çalışanlarının 6 saatlik emeği sonucu ortaya çıkan kardan timsah, gören herkesi kendisine hayran bıraktı.

Geçtiğimiz akşam etkili olan kar yağışı Sivas'ı beyaza bürüdü. Her kış Türkiye'nin en soğuk şehirlerinden biri olarak tarihe geçen kentte kimileri karı eğlenceye çevirirken kimileri de sanata dönüştürdü.

GEÇEN YIL KARDAN KANGAL KÖPEĞİ YAPMIŞLARDI

Kent merkezi Kardeşler Mahallesinde esnaflık yapan Ebru Karatutan ve çalışanları da her yıl yaptıkları geleneği bozmadı. Geçtiğimiz yıl kardan Kangal köpeği yapan Karatutan ve çalışanları bu yılda kardan timsah yaptı.

Yaklaşık 11 metre uzunluğundaki kardan timsahın yapımı 6 saat sürdü. İşletmenin önünde dev timsahı görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Vatandaşlar anı ölümsüzleştirmeyi de unutmadı.

YAPIMI 6 SAAT SÜRDÜ

Kardan timsahı yapan Ebru Karatutan, Sivas’ta her yıl görülen yoğun kar yağışını sanata çevirerek figürler yaptıklarını söyledi. Uzun zamandır çeşitli heykeller yaptıklarını belirten Karatutan, kardan timsahın yapım aşamasını şu ifadelerle anlattı:

"Geçen sene Kangal köpeği, koltuk yaptık, bu şekilde de bir timsah yapmaya karar verdik. Yapımı yaklaşık 6 saat sürdü. 6 saatin sonunda güzel tepkiler aldık. Bu bizi çok mutlu etti. 11 metre uzunluğunda. Özellikle komşularımız her yıl buraya geliyorlar kar yağışından sonra nasıl bir şey yaptığımızı merak ediyorlar. Müşterilerimiz çok memnun kaldı. Teşekkür ettiler resim çekindiler. Bunlar bizi de mutlu ediyor tabii" dedi.

Etiketler