2022-07-18 09:16:43 | Son Güncelleme : 2022-07-18 09:25:15

Fedakar babası ve bütün mahalleli seferber oldu! Yasemin'in hayali gerçek oldu, mutluluğu gözlerinden okundu

Yaşam  | Editör : Baran Aksoy |İhlas Haber Ajansı

Çorum’da yaşayan fedakar bir baba, doğuştan zihinsel engelli kızını en büyük hayalini gerçekleştirdi. Hayalindeki gelinliği giyen 31 yaşındaki Yasemin Çağatay’ın mutluluğu gözünden okunuyor.

Fedakar babası ve bütün mahalleli seferber oldu! Yasemin'in hayali gerçek oldu, mutluluğu gözlerinden okundu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Çorum’un Sungurlu ilçesinden yaşayan doğuştan zihinsel engelli Yasemin Çağatay’ın hayatı boyunca en büyük hayallerinden biri gelinlik giymekti.  Kızı Çağatay’ın bu hayali gerçeğe dönüştürmek isteyen fedakar baba Doğan Çağatay, aylar öncesinden büyük bir hazırlığa başladı.  

31 yaşındaki Yasemin Çağatay, hayalindeki gelinliği giyerken damatsız düzenlenen düğün töreninde Yasemin’in yaşadığı mutluluk gözlerinden okunuyordu.

MAHALLELİ YASEMİN İÇİN SEFERBER OLDU

Mahalledeki kuaföründen sazcısına, kameramanından gelinlikçisine kadar herkes, Yasemin’in hayalini en güzel biçimde gerçekleştirmesi için adeta seferber oldu. Belirlenen saatte gelinlik giydirilen, kuaföre götürülerek saç ve makyajı yapılan Yasemin’in yakınları da düğünün yapılacağı İsmetpaşa İlkokulu bahçesine davet edildi. Eline kınalar yakılan Yasemin’i ilçe halkı bir an olsun yalnız bırakmadı. Sungurlu Kaymakamlığı ve Sungurlu Belediyesi'nin de destek olduğu düğünde gelin ve davetliler, çalınan müzik eşliğinde gece geç saatlere kadar doyasıya eğlendi.

KIZIYLA DANS EDERKEN GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Sık sık piste davet edilen gelin doyasıya eğlenirken yakınları buruk mutluluk yaşadı. Kızıyla birlikte dans eden baba Doğan Çağatay, gözyaşlarına hakim olamadı.

Baba Doğan Çağatay, kızının bu düğünü çok istediğini belirterek, "Duygularımız anlatılacak gibi değil. Kızımızın mutlu olması için hayalini gerçekleştirdik. Emeği geçen, buraya gelen herkese çok teşekkür ederim" dedi.

Sungurlu Kaymakamlığı’ndan gerekli izinleri aldıklarını söyleyen Baba Doğan Çağatay, “Allah herkesten razı olsun. Herkes karınca kararınca, çorbada bizimde tuzumuz olsun diyerek hiçbir ücret talep etmedi” diye konuştu.

“UZUN SÜREDİR BU ANI BEKLİYORDU”

Kardeşi Yasemin Çağatay’ın uzun bir zamandır bu anı beklediğini söyleyen abisi Emin Çağatay, “Onu mutlu edebilmek için hepimiz bir araya geldi. Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Bu tarz çocuklarımızı bire gün olsa bile mutlu edebiliyorsak, bizim için çok güzel bir hediye bu” ifadelerini kullandı.

Etiketler