• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  96521
 • down
  USD
  5.6502
 • down
  EURO
  6.5018
 • up
  GBP
  7.3556
 • up
  Altın
  222.585
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Google Plus
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
13.01.2018 - 18:48 | Son Güncelleme: 13.01.2018 - 18:53

Erdoğan: Hem sahada hem masada varız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Bingöl 6. Olağan İl Kongresi’nde konuştu. "Türkiye'yi hesaba katmayanın hesabı mutlaka döner" diyen Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. İşte konuşmasından satırbaşları; .

Erdoğan: Hem sahada hem masada varız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

ERDOĞAN'DAN 2023, 2053 VE 2071 VURGUSU

Yeni yönetim sistemimiz (Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi) ile 2023'e daha hızlı ilerleyecek 2053 ve 2071 vizyonuna sımsıkı sarılacak.

"TERÖR ÖRGÜTLERİ BAŞARILI OLAMAYACAKLAR"

Şu anda karşımda bölücü teröre şamar olup inen bir Bingöl görüyorum. 15 Temmuz'da hain FETÖ'cülere her yeri dar eden her Bingöllü kardeşlerime teşekkür ediyorum. Terör örgütleri başarılı olamayacaklar. Arkalarındaki güçlere rağmen vatan toprağının tek bir taşını bile bizden koparamıyorlar.

"HEM SAHADA HEM MASADA VARIZ"
Geldiğimiz nokta itibarıyla Türkiye'nin olurunun alınmadığı, Türkiye'nin rızasının gözetilmediği hiçbir girişimin başarı şansı yoktur. Türkiye'nin hassasiyetleri hesaba katılmadan atılacak tüm adımlar er ya da geç akim kalmaya mahkumdur. Türkiye, milli güvenliğini ilgilendiren tüm konularda hem masada hem sahada olmaya devam edecek.

"DÜNYAYA AYAR VEREN TÜRKİYE OLACAKTIR"

Güçlü Türkiye, bilesiniz ki dünyaya ayar veren Türkiye olacaktır. Dünyanın geri kalanından fazlamız var, hamdolsun eksiğimiz yok. Biz, demokraside, adalette, hak ve özgürlüklerde artık Avrupa veya Amerika ile yarışmıyoruz, kendimizle yarışıyoruz.

ERDOĞAN: SİZ KAÇACAKSINIZ BİZ KOVALAYACAĞIZ!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Bingöl 6. Olağan İl Kongresi öncesi vatandaşlara hitap etti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Paralel devletmiş. Ne demek paralel devlet? Ahlaksızlar. Ne işin var Pensilvanya'da? Hadi gel buraya. Niye gelemiyorsun? Gelemezler. Arkalarına ABD'yi almışlar kimisi de Batı'da bazı ülkeleri arkalarına almış onlara sığınarak kaçıyorlar. Siz kaçacaksınız, biz kovalayacağız ve bu milleti bölemeyeceksiniz." dedi.

Elazığ'dan Bingöl'e selam getirdiğini belirten Erdoğan, orada da yoğun bir ilgiyle karşılandıklarını söyledi.

"RABİA'MIZA SAHİP ÇIKALIM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizden bir isteğim var; Rabia'mıza sahip çıkalım. " ifadelerine yer verdi.

Tek bayrak, tek millet vurgusu yapan Erdoğan, tek millette Türk'üyle, Kürt'üyle, Zaza'sıyla, Laz'ıyla, Arap'ıyla, Boşnak'ıyla, Arnavut'uyla 80 milyon tek millet olunduğunu ifade etti.

"780 BİN KİLOMETREKARE İLE TEK VATAN"

"Rabbim bizi böyle yaratmadı mı? Biz yaratılanı Yaradan'dan ötürü sevmedik mi? Bizde ayrımcılık yok, böyle çalışacağız." diyen Erdoğan, "Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız hep birlikte Türkiye olacağız. Tek bayrak. Bayrağımızın rengi şehidimizin kanı, hilal bağımsızlığımızın ifadesi, yıldız şehidimizin ta kendisi." diye konuştu.

Türkiye'nin 780 bin kilometrekare ile tek vatan olduğunu vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Vatanımızı bölemeyecekler. Kim buna yeltenirse askerimizle, polisimizle, jandarmamızla, güvenlik korucularımızla millet olarak F16 oluruz, helikopterlerle tank olur inlerine gireriz. Bu milletin huzurunu bozamayacaklar. Dört tek devlet. Paralel devletmiş. Ne demek paralel devlet? Ahlaksızlar. Ne işin var Pensilvanya'da? Hadi gel buraya. Niye gelemiyorsun? Gelemezler. Arkalarına ABD'yi almışlar kimisi de Batı'da bazı ülkeleri arkalarına almış onlara sığınarak kaçıyorlar. Siz kaçacaksınız, biz kovalayacağız ve bu milleti bölemeyeceksiniz. Bunlar ümmeti parçalamaya çalıştılar. İnşallah bunlara bu fırsatı vermeyeceğiz. Bizim sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti'miz var. Başka asla. Öyleyse bizler birbirimizi sadece Allah için seveceğiz. Para pul için değil makam için değil, aşiret, kavim, kabile için değil. Herkes kabilesiyle, kavmiyle övünebilir ama bir kavmin bir kavme üstünlüğü yok. Üstünlük sadece takva ile mümkündür. Kim Allah'a daha yakın ise o daha üstündür."

"BİNGÖL'ÜN HANIMLARI HER ZAMAN DİMDİK DURDU"

Bingöl'den çok şey beklediklerine işaret ederek, Mart 2019'da yerel seçimler olacağını hatırlatan Erdoğan, "Hazır mıyız? Arkasından kasım, cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri olacak hazır mıyız? Bingöl'ün hanımları her zaman dimdik durdu, çok güçlü durdu. İnşallah o seçimlere giderken çok güçlü gideceğiz. Ana kademe, gençler kapı kapı dolaşmaya var mıyız?" diye konuştu.

"Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" vurgusunu yineleyen Erdoğan, hep birlikte Türkiye olunması gerektiğine dikkati çekerek, konuşmasını alandakilerle "Beraber yürüdük biz bu yollarda" şarkısının sözleriyle tamamlandı.

.

Etiketler : erdoğan
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber
Reklamı Geç