2021-12-15 12:01:27

Ankara’da okullar yarın tatil mi? 20 Aralık Ankara’da okullar kar tatili olacak mı?

“Ankara’da okullar yarın tatil mi?” sorusu, hava derecelerinin gün geçtikçe düşmesi ve il genelinde bazı bölgelere yağan kar nedeniyle en sık sorulan sorular arasında yerini aldı. Meteoroloji, hava durumu ile ilgili uyarılarını peş peşe aktarırken, Ankaralı vatandaşlar da hava durumunun okullara etkisini araştırmaya başladı. İnternet üzerinden yapılan yoğun araştırmalarda “Ankara’da okullar yarın tatil mi?”, “20 Aralık Ankara’da okullar tatil olacak mı?”, “Ankara’ya ne zaman kar yağacak?” sorularına cevap aranmaya başladı.

Ankara’da okullar yarın tatil mi? 20 Aralık Ankara’da okullar kar tatili olacak mı?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Meteorolojiden gelen uyarılar doğrultusunda Ankara’da zorlaşan hava koşulları, okulların tatil olup olmayacağı ile ilgili soru işaretleri oluşturdu. Valilikten gelecek olan açıklamayı bekleyen vatandaşlar, internetten de yoğun bir araştırma yapmaya başladı. İl genelinde bazı bölgelerde yağmış olan kar nedeniyle okul tatili ile ilgili açıklamalar yakından takip ediliyor. Peki Ankara’da okullar yarın tatil mi? 20 Aralık Ankara’da okullar tatil mi? Ankara’ya ne zaman kar yağacak? İşte detaylar…

20 ARALIK 2021 ANKARA’DA OKULLAR KAR TATİLİ OLACAK MI?

Hava koşullarının son günlerde gittikçe zorlaşmasının üzerine Ankara’da okulların tatil olup olmayacağı merak konusu haline geldi. Ankara Valiliği tarafından herhangi bir açıklama yapılmamış olması, vatandaşları net bir bilgiye ulaşabilmek için internete yönlendirdi. Meteoroloji verilerine göre 20 Aralık 2021 tarihinde Ankara’da hava sıcaklığı 4° olarak görünüyor. Karla karışık yağmur beklentisi olan ilde bazı bölgelerde yoğun kar yağışı da başlamış durumda. Bu da Ankara’da okulların yarın tatil olup olmayacağına yönelik soru işaretleri oluşturuyor. Fakat Ankara Valiliği henüz 20 Aralık 2021 tarihinde Ankara’da okulların tatil olup olmayacağına yönelik herhangi bir açıklama yapmadı.

ANKARA’YA NE ZAMAN KAR YAĞACAK?

Türkiye genelinde hakim olan soğuk hava şartları, kar yağışlarının ne zaman başlayacağına yönelik merakları da uyandırmaya devam ediyor. Ülkenin bazı bölgelerinde başlayan kar yağışları, İstanbul, Ankara gibi illere kar yağışının ne zaman geleceğini sorgulatıyor. Ankara’nın bazı illerinde görülmeye başlaya kar yağışlarıyla birlikte Anakaralı vatandaşlar, meteorolojiden gelen haberleri yakından takip etmeye başladı.

İl genelinde genel kar yağışının ne zamana gerçekleşeceği merak edilirken meteoroloji, 20 Aralık 2021 tarihi itibariyle karla karışık yağmur yağacağını bildirdi. 17 Aralık Cuma gününden itibaren de genel kar yağışı, meteorolojinin vermiş olduğu bilgiler arasında yer alıyor. Ankara’da hava sıcaklıkları önümüzdeki günlerde şu şekilde seyredecek:

  • 20 Aralık 0°
  • 21 Aralık -3°
  • 22 Aralık -4°
  • 23 Aralık -5°
  • 24 Aralık -1°
  • 25 Aralık 5°
  • 26 Aralık 5°

Ankara Valiliği'nden yarın okulların tatil edileceğine ilişkin bir açıklama gelmezken Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada vatandaşlar kar yağışına karşı uyarıldı. 

Etiketler