Tgrt Haber
Teknoloji - Teknoloji
3 saat 20 dakika önce

WhatsApp'tan sürpriz özellik! Yeni metin düzenleme seçenekleri eklendi

Meta, WhatsApp platformu için yeni metin biçimlendirme araçları ekledi. Alıntı bloğu, madde işaretli listeler, numaralı listeler ve satır içi kod gibi özelliklerle mesajların vurgulanması kolaylaştırıldı.
Teknoloji - Teknoloji
3 saat 52 dakika önce

PlayStation 5 ve Nintendo Switch'e gelecek Xbox oyunları açıklandı

Xbox özel oyunları adım adım "özel" olmaktan çıkıyor. Microsoft, "Xbox Her Yerde" vizyonunu hayata geçirmenin bir parçası olarak PlayStation ve Nintendo Switch platformlarına ekleyeceği oyunları açıkladı.
Teknoloji - Teknoloji
4 saat 16 dakika önce

Apple Sports maç takip uygulaması nasıl kullanılır?

Apple Sports, kullanıcıların favori liglerini ve takımlarını takip edebileceği, istatistikleri anlık olarak görebileceği ve daha fazlasını yapabileceği bir uygulama olarak kullanıma açıldı. Peki Apple Sports nasıl kullanılır? İşte detaylar...
Teknoloji - Teknoloji
5 saat 43 dakika önce

Yapay zeka sınırsız enerjinin kapısını açıyor mu?

Füzyon enerjisi üretmeye çalışan bilim insanları, bugüne kadar karşılaştıkları en büyük zorluklardan birinin üstesinden gelmenin bir yolunu yapay zeka kullanarak bulduklarını açıkladı.
 - Gelecek nesillere seslendi
12 saat 55 dakika önce

KAAN'a 'takoz' olanlara Selçuk Bayraktar'dan gönderme

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji lideri Selçuk Bayraktar, ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştiren Türkiye'nin 5. Nesil savaş jeti Milli Muharip Uçak KAAN ile ilgili paylaşımda bulundu. Bayraktar paylaşımında, "Mavi vatanda, gök vatanda ve hatta uzayda... Milletimiz bazı siyasi kesimlerin tüm engel olma, karalama, yok sayma ve takoz olma çabalarına rağmen gereken desteğini esirgemeyecek" dedi.
 - 'İşimiz daha yeni başlıyor'
18 saat 21 dakika önce

Milli uçak ‘KAAN’ ilk uçuşunu yaptı: İşimiz daha yeni başlıyor

Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, millî muharip uçak KAAN’ın ilk uçuşu sonrası, test pilotları ve proje ekibi ile bir araya geldi. Görgün, “İşimiz daha yeni başlıyor. Bugün bir milat, yeni hedeflerimizin başlangıcı.” dedi.
Teknoloji - Teknoloji
21 saat 15 dakika önce

Casper en yeni üst segment ürünlerini "Casper Tech Vision Day" etkinliğinde tanıttı

Türkiye’nin 33 yıldır önde gelen teknoloji markası Casper, 20 Şubat tarihinde gerçekleştirdiği “Casper Tech Vision Day” etkinliğinde en yeni ürünlerini tanıtarak, 2024 yılı hedeflerini açıkladı.
Teknoloji - Teknoloji
21 saat 30 dakika önce

Apple Watch'a yeni sağlık özelliği: Ne kadar terlediğinizi takip edecek

Apple yeni bir patent başvurusu yaparak, Apple Watch'un altındaki elektrotlar aracılığıyla kullanıcının terleme düzeyini ölçebilecek bir teknoloji geliştirmeyi planlıyor.
Teknoloji - Teknoloji
22 saat 51 dakika önce

iOS 17.4 özellikleri netleşmeye devam ediyor: Dikkat çeken pil değişikliği

Yayınlanmasına az bir süre kalan iOS 17.4 güncellemesinin bir özelliği daha ortaya çıktı. Kullanıcılar yeni gelen değişiklik sayesinde iPhone pil ömrünü daha kolay anlayabilecekler.
Teknoloji - Teknoloji
21 Şubat 2024 - 12:57

PlayStation Portal Türkiye satış fiyatı belli oldu: PS Portal ne kadar?

PlayStation 5 oyunlarını uzaktan oynama imkanı sunan taşınabilir el cihazı PlayStation Portal Türkiye satış fiyatı açıklandı. Modelin satışa çıkacağı tarih de kesinlik kazandı. İşte PS Portal Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi...