Tgrt Haber
Teknoloji - Teknoloji
6 saat 54 dakika önce

Bu da oldu... Bir kadın, romantik davranmayı öğrettiği hologram ile evlenecek

Hollanda'da yaşayan Alicia Framis, yapay zeka hologramı olan AILex ile evlenmeye hazırlandığını duyurarak, insan-robot ilişkisinin yeni bir dönemine adım attı.
Teknoloji - Teknoloji
7 saat 56 dakika önce

Huawei Pocket 2: Dünyanın ilk dört kameralı katlanabilir telefonu tanıtıldı

Huawei'nin yeni katlanabilir akıllı telefon modeli Pocket 2, kapak şeklinde katlanabilen yapısı ve dört kamerası ile dikkat çekiyor. Uydu bağlantı desteği, Full HD+ ekranı 16 GB'ye kadar RAM gibi özellikleriyle ön plana çıkan cihaz bugün tanıtıldı. İşte Huawei Pocket 2 özellikleri ve fiyatı...
 - 'Kalkış karakteristiğinin normal davranışı'
8 saat 45 dakika önce

KAAN'ın kuyruğundaki hareket merak edildi, test pilotu Demirbaş cevapladı

Yerli uçak KAAN’ın kalkışı sırasında kuyruk tarafında kumanda yüzeylerinin sürekli hareket etmesi en merak edilen konu oldu. Test Pilotu Barbaros Demirbaş hareketin detayına ilişkin açıklama yaptı.
Teknoloji - Teknoloji
9 saat 5 dakika önce

Google oturum açma sayfasını sil baştan tasarladı! İşte yeni görünüm

Google, kullanıcıların web üzerinden giriş yaptığı hizmetlerinin oturum açma sayfasını yenileyerek daha modern bir görünüm kazandığını duyurdu.
Teknoloji - Teknoloji
9 saat 44 dakika önce

Tesla Model Y Türkiye fiyatı için yılık ilk zammı geldi

Tesla, Türkiye'da satışa sunduğu Model Y aracına yine zam yaptı. Gelen son zamla birlikte, lansmanından bu yana aracın fiyatı yüzde 50'den fazla artmış oldu. İşte Tesla Model Y 2024 fiyat listesi...
Teknoloji - Teknoloji
10 saat 26 dakika önce

KAAN’ın mühendisinden dikkat çeken sözler: Türk havacılık tarihi için yeni bir çağın başlangıcı

Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen KAAN'ın ilk uçuşu başarıyla gerçekleştirildi. Milli Muharip Uçak KAAN'ın Uçuş Test Mühendisi Hüseyin Erman Özer'den "bu bir başlangıç" mesajı geldi.
Teknoloji - Teknoloji
11 saat 5 dakika önce

Yapay zeka Gemini’ye 'ırkçı' suçlaması! Google özür diledi, aracı kapattı

Google, Gemini AI'ın görüntü oluşturma sırasında ortaya çıkan yanlışlıklar nedeniyle özür diledi. Yapay zeka platformunun, ırksal önyargı içeren tasvirler ürettiğini kabul eden Google, sorunu düzeltme çabası içinde olduklarını belirtti.
Teknoloji - Teknoloji
11 saat 17 dakika önce

ASELSAN'ın Aslan'ı sonik silahla görücüye çıktı

ASELSAN'ın İnsansız kara aracı Aslan’ın tanıtımı yapıldı. Yine ASELSAN üretimi olan Sonik Silah AVAZ, ASLAN İnsansız Kara Aracı (İKA)’na entegre edildi.
Teknoloji - Teknoloji
12 saat 6 dakika önce

Google Gemma nedir? Yapay zeka uygulaması Gemma nasıl kullanılır?

Google, açık kaynak yapay zeka modeli Gemma 2B ve 7B'yi tanıtarak, daha küçük görevleri gerçekleştirmek üzere tasarlanan bu modelleri geliştiricilere sundu. Peki Gemma nedir, ne işe yarar? Google Gemma nasıl kullanılır? İşte detaylar...
Teknoloji - Teknoloji
12 saat 47 dakika önce

WhatsApp'tan sürpriz özellik! Yeni metin düzenleme seçenekleri eklendi

Meta, WhatsApp platformu için yeni metin biçimlendirme araçları ekledi. Alıntı bloğu, madde işaretli listeler, numaralı listeler ve satır içi kod gibi özelliklerle mesajların vurgulanması kolaylaştırıldı.