Tgrt Haber
Teknoloji - Teknoloji
5 saat 57 dakika önce

Apple'dan iPhone 15 kullanıcılarına iyi haber! İki kat artırıldı

Apple, iPhone 15 modellerinin pil ömrü kapasitesini 1.000 döngüden sonra yüzde 80 oranında koruyacak şekilde güncellediğini açıkladı. Daha önce bu oran 500 ile sınırlıydı.
Teknoloji - Teknoloji
6 saat 36 dakika önce

Oppo katlanabilir telefon üretmeyi bırakacak mı? Açıklama geldi

Oppo, katlanabilir akıllı telefon üretimine devam edeceğini duyurdu. Şirket söylentilerin aksine pazarda yerini koruyacağını açıkladı.
Teknoloji - Teknoloji
7 saat 5 dakika önce

YouTube, TV uygulamasında tasarım değişikliğine gitti

YouTube, TV uygulamasında içerik oluşturucuların kanallarını daha erişilebilir kılmak için yeni bir görünüm ve özellikler sunarak kullanıcı deneyimini geliştirdi.
Teknoloji - Teknoloji
7 saat 42 dakika önce

Metinden video oluşturma programı Sora, Copilot'a gelecek mi?

OpenAI tarafından geliştirilen yapay zeka uygulaması Sora, metni videoya çevirme özelliği ile Microsoft'un Copilot sohbet botuna entegre edilecek.
 - Milli gurur ''KAAN'' gökyüzünde!
7 saat 57 dakika önce

Son dakika! Milli Muharip Uçak KAAN ilk uçuşunu gerçekleştirdi

Son dakika haberi: Milli Muharip Uçak KAAN, bugün sabah saatlerinde ilk uçuşunu gerçekleştirdi. KAAN ilk uçuşunu başarıyla tamamlamasının ardından alkışlarla karşılandı.
Teknoloji - Teknoloji
8 saat 11 dakika önce

TEKNOFEST 2024 yarışmalarına başvuru süresi uzatıldı

Bu yıl Adana'da düzenlenecek TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen yarışmalara başvuru süresi şubat ayının sonuna uzatıldı
 - İki tonluk uydu bugün Dünya'ya düşecek
10 saat 29 dakika önce

İki tonluk uydu bugün Dünya'ya düşecek

1995 yılında piyasaya sürüldüğünde son teknoloji bir ürün olan, gezegeni izlemek için rutin olarak kullanılan teknolojileri geliştiren ve 2011'de görevi sona eren ERS-2, bugün atmosfere kontrolsüz, ateşli bir dalış yapacak.
Teknoloji - Teknoloji
18 saat 50 dakika önce

Twitch abonelik fiyatları yüzde 300'den fazla zamlandı

Dijital yayın platformlarına üst üste gelen zamlar tepki toplarken, furyaya bir yenisi daha katıldı. Twitch abonelik fiyatları için son yapılan zamla birlikte yüzde 300'den fazla artışa gidildi.
Teknoloji - Teknoloji
23 saat 23 dakika önce

Apple, Avrupa'da Samsung'u solladı! İşte en çok satan akıllı telefon markaları

Avrupa'da akıllı telefon pazarındaki son durumu gösteren Canalys raporuna göre, Apple 2023'ün son çeyreğinde liderliği ele geçirerek yüzde 33 pazar payı elde etti. Samsung ise yüzde 28 pazar payı ile ikinci sırada yer aldı.
Teknoloji - Teknoloji
20 Şubat 2024 - 17:11

PlayStation 5 Pro çıkış tarihi sızdırıldı! GTA 6 detayı

Kantan Games CEO'su Serkan Toto'ya göre Sony, PlayStation 5 Pro modelini 2024'ün ikinci yarısında piyasaya sürülebilir. Peki PS5 Pro özellikleri nasıl olacak?