Tgrt Haber
 - Apple'ın rüyası erken bitti!
6 saat 22 dakika önce

Apple'ın rüyası erken bitti! Tesla'ya rakip olacaktı ki proje iptal oldu

Tesla'ya rakip olması beklenen Apple'ın, elektrikli otomobil üretmeye yönelik çalışmalarını sonlandırdığı bildirildi. 2000 kişilik takım farklı birimlere dağıtılacak...
 - WhatsApp'ta konuşurken 2 kez düşünün!
7 saat 31 dakika önce

WhatsApp'ta konuşurken dikkat! Yargıtay yazışmaları delil saydı...

Yargıtay, WhatsApp yazışmalarının artık tek başına delil sayılabileceği emsal bir karara imza attı. Bursa'da görülen ticari davada mahkeme, Whatsapp yazışmalarını delil saymazken Yargıtay, yazışmaların doğrudan delil olduğuna hükmetti.
 - En büyük krater gölü uzaydan görüntülendi
10 saat 14 dakika önce

NASA'dan Türkiye paylaşımı! Nemrut Krater Gölü uzaydan böyle görüntülendi

Bitlis’in Tatvan ilçesinde bulunan dünyanın ikinci, Türkiye'nin en büyük krater gölü Nemrut'un NASA astronotları tarafından uzaydan fotoğrafı çekildi. 
 - Yapay zekâ çizgi filmi ekranlarda
14 saat 29 dakika önce

Dünyada bir ilk! Yapay zekâ çizgi filmi ekranlarda

Çin'de yapay zeka araçlarıyla üretilen ilk çizgi dizi yayınlandı. Sanatsal tasarımdan animasyona ve yapım sonrası işlemlerine kadar tüm aşamalarında yapay zeka kullanılan bu çizgi dizi, ülkede bu anlamda bir ilk olma özelliğini taşıyor.
Teknoloji - Teknoloji
18 saat 34 dakika önce

Netflix çalışanları ne kadar kazanıyor? Maaş bordroları ortaya çıktı

ABD merkezli dijital yayın platformu Netflix'in kamuya açık paylaştığı verilerden yola çıkarak çalışanlarına ne kadar maaş verdiği ortaya çıktı.
Teknoloji - Teknoloji
19 saat 25 dakika önce

Odysseus 'erken emekli' oldu: NASA'nın Ay görevi yarıda kesiliyor

NASA ile Intuitive Machines iş birliğinde, ABD'yi 1972 yılından sonra ilk kez Ay'a götürmek üzere fırlatılan Odysseus uzay aracının yan yatmasının ardından görevine son verileceği açıklandı.
Teknoloji - Teknoloji
20 saat 4 dakika önce

iPhone 16 çıkmadan iPhone 17'den bilgi geldi: Çok istenen ekran özelliği nihayet gerçekleşiyor

Apple'ın iPhone 16 serisini tanıtması beklenen eylül etkinliğine aylar kala, iPhone 17 serisi hakkında yeni bir bilgi ortaya çıktı. İddiaya göre 2025 yılında çıkacak tüm iPhone'larda 120Hz ekran yenileme hızı özelliği olacak.
 - 'Dünyanın en iyi silahları'na damga vurdu
20 saat 24 dakika önce

Dünyanın en iyi silahları listesine Türkiye damga vurdu! Kalaşnikof, G3, STEYR’ın olduğu sıralamada dikkat çeken yerli üretim

Son zamanlarda birçok ülkenin savunmaya yaptığı yatırımlar sonrası dünyanın en iyi silahları listesi merak edildi. Türkiye yerli piyade tüfeğiyle listeye damga vurdu.
Teknoloji - Teknoloji
21 saat 30 dakika önce

Infinix'ten renk değiştiren akıllı telefon

Infinix, yeni E-Color Shift teknolojisiyle telefonun arka tarafındaki dört ayrı renk bölümünü dilediğiniz renkte ayarlayabilmenize olanak tanıyan akıllı telefonunu tanıttı.
Teknoloji - Teknoloji
22 saat 51 dakika önce

SİPER, GÜRZ, HİSAR... 'Milli Kalkanlar' Gök Vatan'ı uçtan uca koruyacak

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, Antalya'da düzenlenen "Savunma ve Havacılık Sanayiinde Küresel Stratejiler Konferansı"nda Türkiye'nin hava savunma sistemlerindeki başarıları ve yerli üretimlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Akyol, KORKUT sistemi, yerli radarlar ve SİPER hava savunma sistemine vurgu yaparak, Türkiye'nin hava savunma kapasitesini artırmak için çalışmalarının devam ettiğini belirtti.