Tgrt Haber
BIST
9645.02
%-0.5
(-48.44)
Dolar
32.5747
%0.03
(₺0.01)
Euro
34.9246
%0.09
(₺0.03)
Sterlin
40.6185
%0.15
(₺0.06)
Altın
2514.385
%-1.36
(-₺34.65)
Bitcoin
$66883
%0.82
Ethereum
$3245.4
%1.13
AVAX
39
%1.25
 - Emekli ve memurları ilgilendiriyor!
14 saat 21 dakika önce

Emekli ve memurları ilgilendiriyor! Hükümetin masasında maaşlara yapılacak 3 düzenleme var

Milyonlarca emekli ve memur için geri sayım başladı. Enflasyon karşısında eriyen maaşlar nedeniyle toplumun büyük kesiminde temmuz beklentisi oluştu. Hükümet öncelikli olarak 3 düzenleme üzerinde çalışıyor. Emekli kök maaş zammı, memur maaş zammı ve en düşük emekli maaşı artışını masaya yatıracak.
Ekonomi - Ekonomi
16 saat 5 dakika önce

KPSS şartı aranmayan yüksek maaşlı iş ilanları açıldı! Sağlık alanında yeni istihdam

İŞKUR üzerinden yapılan duyuruda sağlık alnından yeni istihdamlar sağlanacak. Personel alım güncellemesinde KPSS puanı şartı yok! Yüksek maaşlı bir personel alımında ise şartlar merak edildi. İşte detayları...
Ekonomi - Ekonomi
16 saat 25 dakika önce

Türkiye'de İş Dünyası Dergisi'nden "oyun" etkinliği! Sektörün nabzı StarGate'te tutulacak

Türkiye’de İş Dünyası dergisi, hızla büyüyen ve kısa sürede büyük kâr getiren "oyun ekosistemi"ni ve yatırım fırsatlarını konuşmak için StartGate’in ev sahipliğinde bir etkinlik düzenliyor. 
 - Fahiş fiyat için sert önlemler yolda!
17 saat 1 dakika önce

Fahiş fiyat için sert önlemler yolda! Cumhurbaşkanı Erdoğan son noktayı koydu: Kim yaparsa yapsın bedelini ödeyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Irak temasları sona erdi. Dönüşünde gazetecilerin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonla mücadele için net konuştu ve kamu tasarrufu çalışmalarından fahiş fiyat ile mücadeleye ilişkin atılacak tüm adımları anlattı. Erdoğan, ‘kar hırsını dizginleyecek’ sert önlemler alacaklarını söyledi.
 - Silahlar, petrol ve dolardan daha değerli!
17 saat 33 dakika önce

Silahlar, petrol ve dolardan daha değerli oldu! Dünya devletleri savunma harcamalarını 3 katına çıkardı

Orta Doğu'daki gerilim hattı, dünya devletlerinin savunma harcamalarını artırdı. Devletlerin artırdığı silah çeşitliliği hakkında Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü bir araştırma yaptı. İşte dünya devletlerinin savunmaya ve silahlanmaya harcadığı ücretler
 - Tarih verildi, akaryakıta indirim geliyor
18 saat 30 dakika önce

Akaryakıt fiyatlarına Orta Doğu freni! Tarih verildi, motorine indirim geliyor

Petrol fiyatlarında yaşanan dalgalanma ve dövizde yaşanan oynaklık akaryakıta indirim ve zam olarak yansıyor. Orta Doğu gerilimlerinde tansiyonun düşmesi fiyatlamaları da etkiledi. Sektör temsilcilerinden edinilen bilgiye göre akaryakıt pompa fiyatlarında değişiklik bekleniyor. Motorine indirim için tarih verildi.
 - "Yerel" ifadem istismar edildi
18 saat 48 dakika önce

Bakan Şimşek 'yerel' sözlerine açıklık getirdi: İfadem istismar edildi

Hazine ve Maliye Bakanı Bakanı Mehmet Şimşek ABD temasları kapsamında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Şimşek, enflasyon mesajını yineleyerek yaptığı görüşmelerle ilgili olarak da yabancı yatırımcının Türkiye’ye güvendiğini vurguladı. Bakan Şimşek IMF toplantılarında kullandığı 'yerel' ifadesini de açıklık getirdi.
Ekonomi - Ekonomi
19 saat 29 dakika önce

Yasa teklifi Meclis'te! Özel sektör için promosyon 50 bin lirayı buluyor

Özel sektör çalışanlarının gözü kulağı banka promosyonlarında... CHP, 2022 yılında banka promosyonlarını güvence altına almak için yasa teklifi verdi. CHP'de Özgür Özel'in genel başkan seçilmesiyle Meclis'te bekleyen teklif özel sektörü yeniden heyecanlandırdı. 3 yıllık banka promosyonunun ise 50 bin lirayı bulması bekleniyor.
 - İkinci elde en çok satan 5 marka belli oldu
20 saat 33 dakika önce

İkinci el araçta en çok tercih edilen 5 marka belli oldu! Alması da satması da çok kolay

İkinci el araç piyasası yılın ilk 4 ayında hareketlenirken, fiyatlar da yükseldi. Araç satın almak isteyen vatandaşların en büyük korkusu ise daha sonraki satışta zarar etmek. Ancak çok alıp satılan araçlarda bu risk çok daha az. İşte Türkiye'de alınıp satılması en kolay 5 otomobil markası... 
 - Trafik sigortasında yeni dönem!
20 saat 42 dakika önce

Milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiriyor! Trafik sigortasında yeni dönem!

Araç sahiplerini yakından ilgilendirecek yeni bir gelişme yaşandı. Trafik sigortasında zam hesabı değişti. Buna göre zam üst sınırı maliyet endeksine göre belirlenecek...
Döviz - Döviz
21 saat 21 dakika önce

Dolar zirvede tutundu! Altın fiyatları düşerken, gözler dövizde... 23 Nisan döviz kurları 

Dolar kuru, seçim sonrası yakaladığı yukarı yönlü ivmeyi sürdürüyor... Serbest piyasada 23 Nisan 2024 doları fiyatı 32,60'ın üzerinde yukarı yönlü hareketli.  İşte 23 Nisan dolar, euro, sterlin ve döviz fiyatları
Ekonomi - Ekonomi
21 saat 38 dakika önce

Altın fiyatlarında ibre aşağı döndü! İşte 23 Nisan 2024 gram altın, çeyrek altın fiyatları...

Ortadoğu'da düşen tansiyon altın fiyatlarını da sert düşürdü. Gram altın, çeyrek altın ne kadar oldu? İşte 23 Nisan 2024 altın fiyatları...
 - ÇAYMER yaş çay fiyatını açıkladı
22 Nisan 2024 - 17:57

ÇAYMER yaş çay fiyatını açıkladı! Nisan ayında alım başlayacak

ÇAYMER yaş çayın kilogram alım fiyatını açıkladı. Çay alımları nisan ayında başlayacak. 2,5 yaprak elle toplanmış yaş çayın kilogram fiyatı yüzleri güldürdü.
Ekonomi - Ekonomi
22 Nisan 2024 - 17:41

Ağır ticari araç satışlarında beklenti yüksek!

Ağır ticari araçlar sektörüyle ilgili sektör temsilcilerinden 2024 öngörüsü geldi. Yılın ilk çeyreğinde pazar daralırken 2024'ün gelecek dönemlerinde hareketlilik öngörülüyor.
Ekonomi - Ekonomi
22 Nisan 2024 - 17:29

Bakan Işıkhan’dan sosyal diyalog açıklaması: Çalışanlarımızın menfaatlerini gözettik

Çalışma hayatını ilgilendiren sorunların gündeme getirileceği Çalışma Meclisi çalışmalarına başlıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Çalışma Meclisi öncesinde HAK-İŞ'i ziyaretinde konuştu. Sendikalarla işveren arasında sosyal diyaloğa önem verdiklerini dikkat çeken Işıkhan, bugüne kadar yapılan çalışmalarda “Çalışanlarımızın menfaatlerini gözettik” dedi.
Ekonomi - Ekonomi
22 Nisan 2024 - 17:28

İkinci el elektrikli araçta batarya uyarısı!

Akaryakıt fiyatlarının artmasıyla elektrikli araçlara olan talep arttı. Uzmanlar ikinci el elektrikli araçlar için uyardı.
 - 'İşçinin vergi kesintisi için düzenleme şart'
22 Nisan 2024 - 15:59

TÜRK-İŞ Başkanı Atalay: İşçinin vergi kesintisi için düzenleme şart!

1 Mayıs öncesi açıklama yapan TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay bu sene gündem maddesini ‘vergi’ olarak belirlediklerini açıkladı. Çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi alınması gerektiğini dikkat çeken Atalay, işçinin kesintisi için hükümete çağrıda bulundu.
 - Yatırımcı riskli bölgeye geçti
22 Nisan 2024 - 15:53

Gram altında sert düşüş! Yatırımcı riskli bölgeye geçti

Altın fiyatları Orta Doğu’daki gerilimin azalmasına bağlı olarak yatırımcının riskli varlıklara kaymasıyla geriledi. Analistlere göre FED’in faiz indirim ihtimali 1’e kadar düştü. Gram altında da sert gerilemeler kaydedildi.
Ekonomi - Ekonomi
22 Nisan 2024 - 15:17

Emekli maaşında yeni zam tablosu! Enflasyon tahmini geldi, hesaplar değişti

Haziran ayı enflasyonun belli olmasıyla temmuz ayında emekli maaşlarına yeni düzenlemeler yapılacak. Merkez Bankası Piyasa Katılımcılar Anketi TÜFE beklentilerinin belli olmasıyla zam oranları yeniden hesaplandı.
 - 'Emekliye ve asgari ücrete zam yapılmalı'
22 Nisan 2024 - 14:38

BBP Lideri Mustafa Destici’den hükümete çağrı: Temmuzda hem emekliye hem de asgari ücretliye zam verilmeli

Son Dakika: Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, TGRT Haber ekranlarında emekli ve asgari ücretli ile ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Ankara Temsilcisi Fatih Atik'in sorularını cevaplayan Destici, Yerel seçimlerle ilgili ‘Bir rüzgar esti, pek çok şehir bunun önünde duramadı” diyerek bunun ilk sebebinin ekonomi olduğunu söyledi. Destici emekli ve asgari ücretli ile ilgili kritik açıklamalarda bulundu.
Sona Git