Tgrt Haber
BIST
9555.56
%0.08
(7.47)
Dolar
32.5256
%0.21
(₺0.07)
Euro
34.6636
%0.32
(₺0.11)
Sterlin
40.5841
%0.51
(₺0.21)
Altın
2625.542
%1.02
(₺26.49)
Bitcoin
$62305
%-1.21
Ethereum
$3029.2
%-1.33
AVAX
33.67
%-1.89
 - Piyasalarda ‘panik’ havası dinmiyor
1 saat 43 dakika önce

Altın ve petrol sıçrayışa geçti ve kriptolar dibi gördü! Piyasalarda ‘panik’ havası dinmiyor

Piyasalarda panik havası devam ediyor. İran-İsrail gerilimi ile belirsizlik ve korku altın, petrol ve kriptolarda etkili olmaya devam ediyor. Savaş altını tahtına oturturken, kriptolar ciddi kayıplar gördü. Jeopolitik misillemelerin fiyatlamalarda oynaklığa neden olduğuna dikkat çeken Finans Uzmanı Doç. Dr. Hakan Yıldırım, altın ve petrolde beklentileri analiz etti.
Ekonomi - Ekonomi
2 saat 22 dakika önce

İstiklal caddesinde menü denetimi: 8 milyonluk ceza verildi

Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki restoran ve kafelere yeni uygulamaya konulan menü denetimi yapıldı. Yönetmeliğe uymayan işletmelere toplamda 8 milyon lirayı aşan ceza uygulandı.
Ekonomi - Ekonomi
3 saat 23 dakika önce

Avro Bölgesi enflasyon verileri belli oldu

Avro Bölgesi'nde Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), verileri belli oldu. Buna göre, enflasyon mart ayında yıllık bazda yüzde 2,4 seviyesinde gerçekleşti.
 - Emeklilere bölgesel destek müjde!
3 saat 40 dakika önce

AK Parti'den emeklilere bölgesel destek müjdesi! Maaş dışında; kira, elektrik ve su yardımları

2024 yılında emekli maaşlarında beklenen zam yapılmadığından gözler ek zam süreçlerine ve kök maaşlar zam düzenlemesine döndü. Bununla ilgili AK Parti, emekli aylıkları için bölgesel çözüm önerisinde bulundu.
 - Emekliye zam ve kapsamlı uygulamalar geliyor
4 saat 21 dakika önce

Bakan Işıkhan tarih verdi! Emekli zammından, refahı arttıracak çalışmalara kapsamlı program geliyor

Milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tarih vererek resmen duyurdu. Hükümet emekliye yapılacak zamdan, refahı arttıracak çalışmalara kadar kapsamlı program üzerinde çalışıyor. Bakan Işıkhan, emekliye enflasyon farkının temmuzda maaşlara yansıtılacağını dikkat çekerek yeni uygulamaların da devreye alınacağını açıkladı.
 - Bitcoin halving başlıyor!
4 saat 26 dakika önce

Bitcoin halving başlıyor! Ödüller yarı yarıya düşecek

Bitcoin ödül yarılanması başlıyor. Finans piyasalarında gözler, yaklaşık 4 yılda bir gerçekleşen ‘Bitcoin halving’ e çevrildi. Madencilerin blok başına kazandığı ödüller yarı yarıya düşecek.
 - Bakan Işıkhan'dan asgari ücret açıklaması
4 saat 27 dakika önce

Son dakika! Asgari ücrette ara zam tartışması! Bakan Işıkhan son noktayı koydu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan milyonların merak ettiği "Asgari ücrete ara zam var mı?" sorusunu cevapladı. Bakan Işıkhan "Temmuzda asgari ücrete ara zam gündemimizde yok" dedi.
 - Kendi işini kurmak isteyene hibe verilecek
4 saat 39 dakika önce

Bakan Işıkhan duyurdu! Başvurular başladı, İŞKUR engelli ve eski hükümlülere destek verecek

İŞKUR hibe destekleri için başvurular başladı. Kendi işini kurmak isteyenlere çağrıda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan İŞKUR hibe desteklerinin yükseltildiği müjdesini duyurdu. Buna hibe miktarı 400 bin liraya kadar yükseltildi. Başvurular 7 Haziran'a kadar alınacak.
Ekonomi - Ekonomi
5 saat 32 dakika önce

Adana Mersin arasını 25 dakikaya düşürecek hızlı tren geliyor

Ulaştırma Bakanlığı Adana Mersin arası mesafeyi 1 saatten 25 dakikaya düşürecek hızlı tren hattı için müjdeyi verdi. Çalışmalar başladı ancak bu süre içerisinde aynı hatta çalışan tren hizmet veremeycek.
 - Hükümet kolları sıvadı
5 saat 38 dakika önce

Kulisler hareketlendi, hükümet kolları sıvadı! Emekliye yeni destek paketi yolda

Hükümet seçim sonrasında emekliye yönelik çalışmalarına devam ediyor. Buna göre 10 bin TL altında maaş alan emeklilere yeni desteklerin verileceği ifade edildi.
Ekonomi - Ekonomi
5 saat 43 dakika önce

ŞOK, İstegelsin'i dudak uçuklatan rakamla satın aldı!

Türkiye'nin ikinci en büyük market zinciri olan ŞOK market çevrimiçi platform olan İstegelsin'i satın aldı. Anlaşmanın bedeli ise dudak uçuklattı.
 - Emekli maaşlarına düzenleme geliyor
5 saat 50 dakika önce

Emekli maaşlarına düzenleme geliyor, reform sinyali geldi! Kriterler sil baştan değişecek

Emeklinin maaşlarını artıracak çözüm yolu için hükümetin nasıl bir çalışma yapacağı merak ediliyor. Temmuz ayında yapılacak zam ile birlikte yeni düzenlemeler üzerinde çalışıldığı kulislerde konuşuluyor. Şimdi de emeklilik sisteminde reform sinyalleri geldi. Emeklilik sisteminde kriterlerin yeni baştan düzenlenerek yaş ve aylık bağlama oranının otomatik ayarlanacağı formül üzerinde durulduğu belirtiliyor.
 - 'Seçim sonrası dediklerinin tam aksi oldu'
6 saat 1 dakika önce

Cevdet Yılmaz'dan ekonomi mesajı: Seçim sonrası dediklerinin tam aksi oldu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Kabine toplantısı sonrasında ekonomi ile ilgili kritik mesajlar verdi. Yılmaz, "Seçim sonrası dediklerinin tam aksi oldu. Normal programımız devam ediyor daha kararlı, güçlü bir şekilde. Yol haritamız belli. Merkez Bankası epey bir rezerv biriktirdi bu süreçte" dedi.
Ekonomi - Ekonomi
6 saat 7 dakika önce

TCMB açıkladı: Şubat ayı ödemeler dengesi belli oldu

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası şubat ayı ödemeler dengesi verilerini açıkladı. Buna göre, bahsi geçen ayda cari işlemler hesabı 3 milyar 265 milyon ABD doları açık kaydetti.
Ekonomi - Ekonomi
6 saat 10 dakika önce

Bakan Göktaş'tan Ulusal Vefa Programı açıklaması: Yaşlı ve engelliler için bütçe artırıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Ulusal Vefa Programı’nın bu yılki bütçesini 2,8 milyar TL’ye yükselttiklerini duyurdu. Bakan Göktaş, yaşlı ve engelli vatandaşın temel ve zaruri ihtiyaçlarının karşılanması için 1,6 milyar TL kaynak aktardıklarını anlattı.
 - Sahtesinden ayırt etmenin yolları
6 saat 11 dakika önce

Ucuz altın dolandırıcılarına dikkat! Sahte altını ayırt etmenin püf noktalarını anlattı

Güvenli liman altına rağbet arttıkça sahtecilerin de kurnazlıkları bitmiyor. Kuyumcular sahte altını gerçeğinden ayırt edebilmek için püf noktalarını anlatıyor.
Ekonomi - Ekonomi
6 saat 46 dakika önce

FED Başkanı Powell'dan şahin ifadeler! Daha fazla güven lazım

Fed Başkanı Jerome Powell, küresel piyasaların yönlendirecek açıklamalar yaptı. Powell, "Faiz indirim mi gelecek mi?" sorusuna cevap niteliğinde ifadeler kullandı.
 - Dünya Bankası'ndan Türkiye açıklaması
6 saat 59 dakika önce

Dünya Bankası'ndan Türkiye açıklaması: Özel şirketler ve istihdam desteklenecek

Dünya Bankası, Türkiye’ye sunulan 18 milyar dolarlık paket hakkında açıklama yaptı. Ülke İşbirliği Çerçevesi (CPF) kapsamında verilen paketin 12 milyar dolarının özel sektör finansmanına aktarılacağı ifade edildi.
Ekonomi - Ekonomi
7 saat 1 dakika önce

Erik seradan çıktı! Fiyatı 350 lirayı buluyor

Havaların ısınmasıyla erik artık seradan çıktı. Açık alanda hasat edilen eriklere Orta Doğu'dan da talep var. Fiyatlar 350 lirayı buluyor.
Döviz - Döviz
8 saat 44 dakika önce

Dolar rekora koşuyor! 17 Nisan 2024 döviz kurları

Dolar bugün ne kadar, euro kaç TL? Piyasaların açılmasıyla birlikte bu sorular cevap buldu. İşte 17 Nisan 2024 dolar, euro ve döviz kurlarında son dur
Sona Git