Tgrt Haber
13˚
BIST
8009.33
%-1.04
(-84.21)
Dolar
28.9117
%0
(₺0.00)
Euro
31.7207
%-0.23
(-₺0.07)
Sterlin
36.6851
%-0.09
(-₺0.03)
Altın
1933.178
%1.03
(₺19.65)
Bitcoin
$37837
%-0.96
Ethereum
$2040.3
%-1.15
AVAX
21.16
%2.07
Milyonların gözü enflasyon verilerinde! AA Finans, kasım ayı Enflasyon Beklenti Anketi’ni duyurdu
1 saat 49 dakika önce
AA Finans, kasım ayı Enflasyon Beklenti Anketi’ni duyurdu
SSK, BAĞ-KUR, memur ve memur emeklisi… Milyonların gözü 4 Aralık Pazartesi günü açıklanacak olan Kasım ayı enflasyon verilerinde. Merkez Bankası'nın açıkladığı Kasım ayı enflasyon beklentisine bir yenisi daha eklendi. AA Finans kasım ayı Enflasyon Beklenti Anketi’ni duyurdu.
'Kontrollü değer kaybı yaşanacak'
1 saat 52 dakika önce
Avrupa'nın yatırım devinden TL ve dolar tahmini!
Prag merkezli yatırım şirketi Wood & Co. Türk lirası ve dolar beklentisi raporunu yayımladı. Şirket, Türkiye'de gelecek birkaç yılda enflasyonist baskıların devam edeceğini ve TL'de değer kaybı olabileceği tahminini paylaştı.
Tüketici kredi kartına sarıldı, bir önceki yıla göre yüzde 122 arttı
1 saat 56 dakika önce
Tüketici kredi kartına sarıldı, bir önceki yıla göre yüzde 122 arttı
Türkiye’de kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kart kullanımına yönelik veriler belli oldu. Kartlı ödeme tutarı Ekim ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 122 artarak 836,4 milyar TL oldu. En çok ödeme kredi kartlarıyla yapıldı.
Araç sahipleri dikkat: Hacze kadar yolu var! Ek MTV ikinci taksit ödemesinde sayılı saatler
2 saat 15 dakika önce
Ek MTV ikinci taksit ödemesinde sayılı saatler
Deprem felaketinin yol açtığı ekonomik kayıpları gidermek için çıkarılan Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ikinci ödemesi için sayılı saatler kaldı. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesinden yaptığı duyuruyla Ek MTV’nin ikinci taksiti için son ödeme tarihi kullanıcılara yeniden hatırlatıldı.
Bankacılık sektörü aktif büyüklüğü yüzde 50'nin üzerinde arttı
2 saat 16 dakika önce
Bankacılık sektörü aktif büyüklüğü yüzde 50'nin üzerinde arttı
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bankacılık sektörüne ilişkin önemli verileri paylaştı. Türk bankacılık sektörünün aktif büyüklüğü, Ekim 2023 döneminde 2022 sonuna kıyasla yüzde 51,7 artarak 21 trilyon 758 milyar liraya yükseldi.
'Parayla saadet olur'
2 saat 23 dakika önce
ABD'lilere göre parayla saadet olur! İşte bankada olması gereken tutar
Parayla saadet olur mu? Amerikalıların yarıdan fazlası bu soruya "evet" cevabını veriyor. Saadet için gerekli olan para ise, en az 1 milyon 200 bin dolar. Yani bankada 34.7 milyon TL, varsa, sizden mutlusu yok.
Öğrencilere eğitim desteği!
3 saat 2 dakika önce
Öğrencilere eğitim desteği verilecek! Tutar 18 bin lirayı buluyor
Devletten 40 bin öğrenciye eğitim desteği verilecek. Destek verilecek iller ve ödenecek destek miktarı belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan tebliğe göre, Okul öncesi, ilkokul, ortaöğretim ve lise öğrencileri 18 bin liralık eğitim desteğinden yararlanabilecek.
Asgari ücrette hesaplar değişti
3 saat 10 dakika önce
Kulislerde konuşulan son rakam belli oldu
Asgari Ücret Komisyonu aralıkta bir araya gelerek yeni yılda uygulamaya konulacak ücreti belirleyecek. Çalışmalara günler kala kulislerde konuşulan rakam belli oldu. Enflasyon rakamlarının en büyük belirleyici olacağı asgari ücrete 2024’te sadece bir kez zam yapılacağı ifade ediliyor.
Şeker Yatırım halka arzı başlıyor! SKYMD'nin borsada işlem göreceği tarih belli oldu
3 saat 21 dakika önce
Şeker Yatırım halka arz takvimi belli oldu!
Halka arz çılgınlığı devam ediyor. 30 Kasım’da talep toplamaya başlayacak olan Şeker Yatırım Menkul Değerler AŞ’nin Genel Müdürü Osman Göktan halka arz takvimini duyurdu.
Ödemeyi kaçırana ceza var!
3 saat 50 dakika önce
Emlak vergisinde süre doluyor!
Milyonlarca gayrimenkul sahibinin ödemekle yükümlü olduğu emlak vergisinde süre doluyor. Ev, arsa, işyeri için vergi ödemelerinde bu yıla ait ikinci taksit ödemeleri 30 Kasım’da sona erecek. Ödemeyenlere ve günü kaçıranlara faiz uygulanacak.
Mazot ve benzin fiyatları ne kadar? Mazota zam var mı? 29 Kasım 2023 güncel akaryakıt fiyatları
3 saat 56 dakika önce
Benzine zam var mı?
Benzin ve motorin fiyatlarındaki son durum yakından takip ediliyor. Brent petrol ve dolar kurundaki hareketlilik ile KDV ve ÖTV oranlarında yapılan zamlar doğrudan benzin ve motorin fiyatlarında da değişikliğe neden oluyor. Motorin fiyatlarına en son 15 Kasım itibarıyla 1 lira 14 kuruş zam gelmişti. Araç sahipleri “Şu anda akaryakıt ne kadar? Mazot ve benzin fiyatları ne kadar? Mazota zam var mı?” sorularını soruyor. İşte akaryakıta dair güncel bilgiler…
OECD'den Türkiye büyüme tahmini geldi: İhracat 2025'te ivme kazanacak
4 saat 6 dakika önce
OECD'den Türkiye büyüme tahmini geldi: İhracat 2025'te ivme kazanacak
Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü küresel ekonomik büyümenin bu yıl 2,9 olacağını açıkladı. OECD bu yılki büyümenin yüzde 4,5 olacağını öngörüyor.
Kent yaşamının baş ağrısı enerjide çığır açtırdı: 336 milyon TL’lik elektrik üretildi!
4 saat 7 dakika önce
Çöpten, 336 milyon TL'lik elektrik ürettiler!
Şehir hayatının baş ağrısı olan atıklar Muğla’da çığır açtı. Katı atık düzenli depolama tesislerinde toplanan çöplerden 196 Milyon 172 bin 336 kilowatt elektrik üretildi.
OTORAPOR ile ikinci elde güvenli ve hızlı hizmet
4 saat 20 dakika önce
OTORAPOR ile ikinci elde güvenli ve hızlı hizmet
İkinci el araç alım satımında vazgeçilmez önceliklerden birisi de ekspertiz raporudur. Gerek alım gerek se satım yapan vatandaşlar için güvenilir bir ekspertiz hizmeti öne çıkıyor. Yapılan sektörel araştırmalarda da oto alım satımında vatandaşların yetkili ve uzman kurumlara danıştıkları sonucu ortaya çıktı. Hızlı, güvenilir ve müşteri odaklı bir yaklaşımla hizmet sunan Otorapor Oto Ekspertiz de verdiği hizmetle bu alanda adından sıkça söz ettirerek sektörde kendisine yer edinmiş durumda.
Akaryakıta zam geldi mi? Benzin, motorin ya da LPG’de indirim var mı? 29 Kasım Çarşamba güncel akaryakıt fiyatları
4 saat 37 dakika önce
Akaryakıt fiyatlarında güncel tablo: Zam ya da indirim var mı?
Güncel akaryakıt fiyatları milyonlarca araç sürücüsü tarafından sıklıkla takip ediliyor. Olası indirim ya da zam haberlerinde akaryakıt istasyonlarından ayrılamayan otomobil kullanıcıları “Benzine, motorine indirim, zam var mı? Akaryakıta zam var mı?” sorularını sık sık aratıyor. Peki güncel akaryakıt fiyatları ne kadar? Benzin ve motorinin litresi kaç lira? LPG ne kadar oldu? İşte akaryakıt piyasasında güncel fiyat listesi…
Piyasalarda "güvercin" Fed etkisi
4 saat 40 dakika önce
Para piyasaları hareketlendi! Dolar ve euro rekor kırdı
Döviz kurlarında ‘güvercin’ Fed fiyatlaması yaşanıyor. Dolar ve euroda rekor üstüne rekor görülüyor. Haftanın üçüncü işlem gününde döviz kurlarında hareketlilik devam ediyor. Dolar fiyatları, yeni rekorunu gördü. Dolar 28,9357 TL'ye yükselirken euro da 32 TL seviyesine yaklaştı.
Borsa İstanbul güne rekorla uyandı: En çok kazandıran hisse belli oldu!
4 saat 58 dakika önce
Borsa İstanbul güne yükselişle uyandı!
Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi güne rekorla uyandı. 29 Kasım Çarşamba günü yüzde 0,30 yükseliş kaydeden BIST 100 endeksi 8.118,22 puana ulaştı.
Bir sigara grubuna daha zam geldi! En pahalı sigara 58 TL oldu
5 saat 19 dakika önce
Bir sigara grubuna daha zam geldi!
Geçtiğimiz haftalarda sigara markalarına gelen zammın ardından bir sigara grubuna daha zam geldi. Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar yeni zammı duyurdu. Yeni zamla birlikte tüm markalarda en pahalı sigara 58 TL’ye yükseldi.
TL'ye geçiş zamanı geldi
6 saat 13 dakika önce
Son dakika Merkez Bankası Başkanı Gaye Erkan'dan kritik açıklama
Son dakika! Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan enflasyonist gelişmeleri değerlendirdi. Erkan, "Türk lirasına geçiş zamanının geldiğine inanıyoruz. Bunun en doğrudan yansımalarını mevduat gelişmelerinde görüyoruz" dedi.
Bakan Kacır Akkuyu Nükleer Güç Santrali için tarih verdi
6 saat 21 dakika önce
Bakan Kacır Akkuyu Nükleer Güç Santrali için tarih verdi
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Akkuyu için tarih vererek “Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin üretime geçmesinden sonra ülkemizde önemli bir boşluk daha doldurulmuş olacak. Akkuyu'nun ilk reaktörünü önümüzdeki yıl devreye alacağız” dedi.
Organik tarıma dev destek! 2 bin 500 girişimci aranıyor... 
6 saat 41 dakika önce
Organik tarıma dev destek! 2 bin 500 girişimci aranıyor... 
Doğu Karadeniz'de organik tarım faaliyetleri kapsamında gelecek yıl 2 bin 500 üreticiye destek sağlayacak.