Tgrt Haber
BIST
7913.76
%-0.82
(-65.06)
Dolar
28.9919
%0.23
(₺0.07)
Euro
31.2252
%-0.16
(-₺0.05)
Sterlin
36.3918
%-0.22
(-₺0.08)
Altın
1938.154
%-0.67
(-₺13.10)
Bitcoin
$43825
%-0.45
Ethereum
$2355.4
%0
AVAX
35.61
%10.04
MB Başkanı Erkan'ın reel sektör toplantılarının yeni durağı belli oldu
7 saat 27 dakika önce
Merkez Bankası Başkanı Erkan'n reel sektör toplantılarının yeni durağı belli oldu
Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Hafize Gaye Erkan, reel sektör toplantılarına Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi ile devam edecek.
'Yatırım Türkiye'ye geri gelecek'
8 saat 17 dakika önce
İngiliz ekonomist 'Para Türkiye'ye geri gelecek' diyerek Türk Lirası yorumladı
İngiliz ekonomist Timothy Ash, Türk ekonomisi için ‘Heyecan verici bir yıl olabilir’ öngörüsünde bulundu. Ash, "Enflasyonun düştüğünü göreceğiz. Lira istikrar kazanmaya başlayacak ve bence bu da parayı Türkiye'ye geri getirecek." dedi.
Etiket fiyatları yarı yarıya indi: Tarım Kredi Kooperatif Market’ten aralık ayına özel dev kampanya
9 saat 32 dakika önce
Etiketler yarı yarıya indi, Tarım Kredi marketten dev indirim
Gıda sektörünün en önemli oyuncularından biri olan Tarım Kredi Kooperatif Market aralık ayına özel indirim broşürünü duyurdu. Kısa dönemlik indirimlerini sıklıkla duyuran market tavuktan deterjana, havlu kağıttan kıymaya kadar birçok temel ihtiyaçta etiket fiyatlarını yarı yarıya indirdi. İşte Tarım Kredi Kooperatif markette indirimli ürünler listesi…
Kimler erken emekli olabilir?
10 saat 11 dakika önce
Kimler erken emekli olabilir? İşte tüm çalışanları ilgilendiren 7 formül
Türkiye’de emekli olabilmek için erkeklerde 25 yıl kadınlarda 20 yıllık sigortalılık süresi aranıyor. EYT yasasının çıkmasıyla Eylül 1999 öncesinde sigortalı olanlar için yaş şartı kaldırıldı. EYT dışındaki sigortalılar için prim ve yıla ilaveten yaş şartı devam ediyor. Yasalarımızda ise emeklilik tarihini öne çekmek için bazı formüller yer alıyor. Peki, kimler erken emekli olabilir?
Kritik asgari ücret pazarlığı için son gün, masada 18 bin TL var
11 saat 9 dakika önce
Kritik asgari ücret pazarlığı için son gün, masada 18 bin TL var
Asgari ücret pazarlığının ilk toplantısı yarın başlayacak. Yeni yıl zammı için 17 bin lira ile 18 bin lira arasındaki rakamlar telaffuz ediliyor. 2024 zammı doğrundan 7 milyon dolaylı olarak tüm çalışanların maaşlarını etkileyecek. 2024 yılında uygulanacak asgari ücret aralık ayı boyunca yapılacak toplantılar sonrasında Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek.
Mercedes-Benz, Skoda, Peugeot, Suzuki, Opel, Toyota… Otomobil devlerinden yılsonuna özel sıfır faiz kampanyası!
11 saat 10 dakika önce
Otomobil devlerinden yılsonuna özel sıfır faiz kampanyası!
Otomobil satışları yıl boyunca hız kesmeden devam etti. Özellikle Kasım ayı sonunda 1 milyon adedi aşarak tarihi rekorunu tazeleyen satışlarda firmalar, tempoyu korumak adına son aylarda zam yapmamayı veya fiyat indirimini tercih etti. 2023’ün son ayında ise bazı markalar kampanyalarında yüzde sıfır faizli ödeme seçenekleri sunmaya başladı.
Dünya genelinde 3’üncü! Merkez Bankası 39 ton altın aldı
12 saat 28 dakika önce
Merkez Bankası 39 ton altın aldı
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 2023’ün üçüncü çeyreğinde altın rezervini 39.2 ton artırdı. Yıl boyu 44 ton altın satan TCMB, dünya genelinde üçüncü sıraya yerleşti.
Primle çalışana kötü haber
12 saat 41 dakika önce
Yargıtay'dan primle çalışanları üzecek emsal karar
Yargıtay, maaş artı primle çalışanlar hakkında emsal nitelikte bir karara imza attı. Ücret artı primle çalışmada fazla mesaiye esas ücretin sabit ücret olacağına hükmeden yüksek mahkeme, prim ödemelerinin fazla çalışma ücretinin hesabında dikkate alınamayacağına karar verdi.
'Takas devri' bitti
12 saat 42 dakika önce
İkinci el araçta 'takas devri' bitti, bireysel müşteri yüzde 32 fiyat düşürdü
İkinci el araç piyasasında satışlar da fiyatlar da geriledi. Ticaret Bakanlığı’nın “6 ay 6 bin kilometre" şartının süresini uzatmasının fiyatları daha da düşürmesi bekleniyor. Piyasada 2. el araç satışında bireysel müşteriler ise yüzde 32 oranında fiyat düşürdü.
Dev şirketten sevindirici haber: BOTAŞ engelli personel alımı başlıyor
13 saat 12 dakika önce
BOTAŞ engelli personel alımını duyurdu
Yıllık yaklaşık 20 milyar lira cirosu ile Türkiye’nin en büyük kuruluşları arasında yer alan BOTAŞ kamuda iş arayanlara sevindirici haberi duyurdu. Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) Genel Müdürlüğü, çeşitli illerde büro görevlisi olarak istihdam etmek üzere 30 engelli personel alımı yapacak.
TL'deki kan kaybı durdu
13 saat 42 dakika önce
Bakan Şimşek'ten net mesaj: TL'deki kan kaybı durdu
Ekonomi gündemine dair önemli değerlendirmeler yapan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Para politikasındaki normalleşmeyle TL getirileri artmaya başladı. Kur oynaklığı azaldı. TL'deki kan kaybı durdu” dedi.
Prosedür ve ücret belli oldu
09 Aralık 2023 - 18:35
Yunanistan'la kapıda vize dönemi! Ücret belli oldu
Yunanistan'a kapıda vize başlıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in görüşmesi sonrası, Yunanistan'a kapıda vize alarak gidilecek 10 adaya ilişkin uygulamada ücret ve prosedür belli oldu. Yunan hükümet kaynakları, vize ücretini açıkladı. İşte Türkiye'den Yunanistan'a 7 günlük turist vizenin detayları
120 bin müşteriye büyük şok!
09 Aralık 2023 - 18:14
120 bin sigortalıya büyük şok! Poliçe iptal paniği yaşanıyor
Sigorta sektöründe iki şirketin mevzuata aykırı işlemleri nedeniyle Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu tedbir uygulamıştı. Sigorta şirketlerinin 120 bini bulan müşterisi poliçe paniği yaşanıyor. Tedbir uygulanan sigorta şirketlerine ait poliçelerin iptal edilmeye başlandığı öne sürüldü
Kırmızı et fiyatları uçtu
09 Aralık 2023 - 17:50
Kırmızı et fiyatları uçtu, Rekabet Kurumu nedenini açıkladı
Rekabet Kurumu harekete geçti, kırmızı et fiyatlarını mercek altına aldı. Sürekli tırmanan fiyatlar nedeniyle kırmızı et sektörü hakkında inceleme başlatan kurum ön soruşturmasını tamamladı. Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle’den artışların nedenleriyle ilgili açıklama geldi. Kırmızı et fiyatları ile ilgili incelemeler hakkında konuşan Küle, fiyat artışlarına yönelik çok sayıda şikayet yapıldığını dikkat çekerek dikkat çeken artışın nedenlerini anlattı.
İkramiye düzenlemesi ertelendi
09 Aralık 2023 - 17:00
Çalışan emeklilere 5 bin lira ikramiye düzenlemesi ertelendi
Çalışan emeklilere de 5 bin lira ikramiye verilmesini öngören düzenlemenin görüşmeleri ertelendi. 86 maddelik torba yasa bütçe sonrasına kaldı. 5 bin liralık ödemenin yılbaşına yetiştirilmesi planlanıyor.
Yatırım değil 'zarar aracı' oldu!
09 Aralık 2023 - 16:18
Yatırım değil 'zarar aracı' oldu!
İkinci el otomobil piyasasını yakından takip eden vatandaşlar fiyatların daha da düşmesini bekliyor. Bazı şehirlerde son 3 ayda düşüş gözlemlendi. Samsun’daki ikinci el otomobil pazarındaki galericiler lüks araçların satılmadığı, 300-700 bin TL arasındaki araçların ilgi gördüğü bilgisini vererek, ''Araba eskiden yatırım aracıydı, şimdi zarar aracı oldu'' dedi.
'Programımız işliyor'
09 Aralık 2023 - 15:54
Bakan Şimşek enflasyonun hızla düşeceği tarihi açıkladı
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek enflasyonun hızla düşeceği tarih ile ilgili öngörüsünü açıkladı. En temel önceliklerinin enflasyonla mücadele olduğunu belirten Bakan Şimşek , “Programız başarılı bir şekilde işliyor. Programın olumlu yansımaları finansal göstergelerin ardından makro göstergelerde de görülmeye başlandı." dedi.
Yeni maaşı 3 madde belirleyecek
09 Aralık 2023 - 15:09
Asgari ücrette zam pazarlığı başlıyor! 3 madde maaşı belirleyecek
Yeni yılda asgari ücrete ne kadarlık zam olacak? Milyonlarca çalışanı ilgilendiren zam pazarlığında ilk randevu pazartesi günü olacak. Peki, talepler ne, süreç nasıl ilerleyecek? TGRT Ankara Muhabiri Buğra Olaç asgari ücret ile ilgili detayları anlattı.
"Zam emekliliğe yansımayacak"
09 Aralık 2023 - 13:22
Emekli olacaklar için kritik maaş ve ikramiye uyarısı: Zam yansımayacak
Yeni yıl zamları için geri sayım sürerken 2024 ocak ayında emekli olacak memurlar için kritik zam uyarısı geldi. Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş, ocak ayında emekli olacak memurların, Temmuz ayında verilen 8 bin 77 liralık seyyanen zamdan faydalanamayacağını belirterek, "zam emekli maaşı ve ikramiyeye yansımayacak" dedi.
Yatırımcı pozisyon aldı!
09 Aralık 2023 - 12:19
Fed, ECB ve BoE’nin faiz kararları piyasaların odağında!
Küresel piyasalarda gelecek hafta merkez bankaları hareketliliği yaşanacak. Fed, ECB ve BoE’nin faiz kararları piyasanın odağına yerleşti. Kritik bekleyiş sürerken Fed'in para politikasına ilişkin belirsizliklere karşın ABD ekonomisindeki beklentiler fiyatlamaları tetikliyor. Asya borsalarında yatırımcı alış ağırlığını arttırırken para piyasaları ve altın yatırımcıları faiz kararları için pozisyon aldı.
Finansal İstikrar Komitesi Bakan Şimşek başkanlığında toplandı
09 Aralık 2023 - 11:19
Finansal İstikrar Komitesi Bakan Şimşek başkanlığında toplandı
Finansal İstikrar Komitesi, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek başkanlığında toplandı.