Tgrt Haber
BIST
9344.97
%1.62
(148.56)
Dolar
30.9185
%0.02
(₺0.01)
Euro
33.4547
%0
(₺0.00)
Sterlin
39.0837
%0.08
(₺0.03)
Altın
2101.46
%0
(₺0.00)
Bitcoin
$51890
%-0.13
Ethereum
$3002.2
%0.96
AVAX
37.98
%-0.81
Ekonomi - Ekonomi
15 saat 13 dakika önce

Emekli olan esnafa büyük şok! Uzmanı uyardı: Kredi faizleri birden artıyor

Emeklilik nedeniyle ya da işini başka bir nedenle kapatan esnafa ‘kredi’ uyarısı geldi. Esnaf Kefalet Kredi Kooperatiflerinden düşük faizli kredi çeken esnafların, ödemeler devam ederken, maliye kaydını kapatması mağduriyetlere neden oluyor. Uzmanlar yüksek faiz ile karşı karşıya kalınabileceği uyarısında bulunuyor.
Ekonomi - Ekonomi
15 saat 37 dakika önce

Bakan Vedat Işıkhan: Hibe, teşvik, kredi ve muafiyetler ile kadın girişimciliğinin önü açılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, deprem bölgesi ile ilgili çalışmalara dikkat çekerek kadın istihdamı ile ilgili müjdeleri sıraladı. Bakan Işıkhan, “Kadınlarımızın kayıtlı çalışma hayatına aktif olarak katılımlarının artırılması, hibe, teşvik, kredi ve muafiyetler aracılığıyla kadın girişimciliğinin yolunun açılması ve aynı zamanda işverenlerin de teşvik edilmesine önemli bir katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.
 - Emeklilere müjde!
15 saat 55 dakika önce

Emeklilere müjde! 65 yaş üstüne 5 metreküp su bedava olacak

Seçime çalışmalarına ekonomik vaatler damga vuruyor. Hemen hemen her ilde başkan adayları propaganda çalışmalarında emekliyi merkeze aldı. Bu kez emekliye müjdeli haber Düzce’den geldi. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tekrar seçilmesi halinde emekliye 5 metreküp sudan ücret almayacaklarını açıkladı.
 - Nusret’te soğuk rüzgarlar esiyor
16 saat 20 dakika önce

Nusret’te soğuk rüzgarlar esiyor! Isıtıcı kapandı, altın kaplı biftek menüden kalktı

Tüm dünyada pahalı et menüleriyle dikkat çeken ünlülerin akınına uğrayan Nusret’te tasarruf planı devreye alındı. İngiliz basını Nusret’in artan enerji maliyetleri yüzünden ısıtıcıları kapattığını iddia etti. İşletmenin 1450 sterlinlik altın kaplı bifteğin menüden çıkarıldığı ve yerine altın kaplı fıstıklı baklavanın aldığı da belirtiliyor.
 - EPDK Başkanı açıkladı!
17 saat 17 dakika önce

Son dakika! EPDK Başkanı açıkladı! Benzin ve motorine indirim

Son dakika haberi... Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), rafinerilere yazı göndererek ham petrole yapılan indirimlerin tüketiciye yansıtılmasını istedi. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, bu doğrultuda rafinerilerin yapacağı güncelleme ile benzin ve motorinde 1 ila 1,5 TL düzeyinde indirim olacağını açıkladı.
Ekonomi - Ekonomi
18 saat 4 dakika önce

THY personel alımı yapacak! Türk Hava Yolları İnsan Kaynakları işe alım için harekete geçti, 5000 kişi aranıyor

THY istihdam için harekete geçti. 5000 yeni çalışan alınacak. Türk Hava Yolları, personel alımı için İnsan Kaynakları birimi üniversitelerde yetenek avına çıktı. Türk Hava Yolları İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, 2024 yılı için yaklaşık 5.000 çalışanı aileye almayı hedeflediklerini belirtti.
 - İstanbul'da aidatlar uçtu!
18 saat 34 dakika önce

Kiracıyı isyan ettirdi! İstanbul'da aidatlar kira ile yarışıyor

İstanbul'da site aidatları adeta kiralarla yarışırken, bazı bölgelerde son 2 yılda yüzde 300'e yakın artış meydana geldi. Fahiş site aidatlarında İstanbul'un Beşiktaş ilçesi öne çıkarken, bu ilçede ortalama site aidatı 4 bin 100 lira oldu.
 - Emekli bankaların yolunu tutuyor!
19 saat 5 dakika önce

Promosyonu beğenmeyen kaçıyor! Maaş taşıma arttı, emekli bankaların yolunu tutuyor

Emeklinin maaş artışları, emekli ikramiyesi derken gözler şimdi de bankaların promosyon tutarlarına çevrildi. Her artış döneminde bankalar emekliyi kapmak için yarışa başlarken, en yüksek promosyon için banka banka dolaşan emekli sayısı da artıyor. Promosyonunu beğenmeyen parayı ödeyip, bankasını değiştiriyor.
 - Uzman isimden dikkat çeken açıklama
19 saat 17 dakika önce

Güneydoğu Anadolu'nun altı boşalıyor! Uzman isimden dikkat çeken açıklama

Türkiye'nin tahıl ambarı olarak geçen Güneydoğu Anadolu'da büyük risk ortaya çıktı. Diyarbakır, Mardin, Urfa ve Batman gibi şehirlerde başlayan obruklar çiftçileri korkuttu. Uzman isim Konya'dan sonra en çok obruk olan Güneydoğu Anadolu tarım arazileri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Ekonomi - Ekonomi
19 saat 44 dakika önce

Çeyrek altın krizi: Kuyumcu esnafı altın bulamıyor

Diyarbakır'da kuyumcu esnafı, cumhuriyet ve çeyrek altın bulmakta güçlük çektiklerini ifade ettiler. Ancak bu durum tüm Türkiye genelinde geçerli. Kuyumcular altın bulamadıklarını dile getirdi. Türkiye'de eriyen çeyrek altın hakkında ilk açıklamalar.