Tgrt Haber
13˚
Herkesin hayalini süsleyen tatil kampanyası Antalya'da ortaya ortaya çıktı: Kira öder gibi..
15 Eylül 2023 - 14:16
Herkesin hayalini süsleyen tatil kampanyası
Sur Yapı köklü geçmişi ve sunduğu konut imkanları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Bu seferde Sur Yapı, tatilini garantilemek isteyenlere özel bir proje ile geldi. Sur Yapıyı tercih edenler, Antalya’da full eşyalı tapulu devre mülkleri aylık 4.500 TL alabilir. İşte detaylar!
Ev fiyatları artacak mı?
12 Eylül 2023 - 10:54
Konut maliyetleri hem aylık hem yıllık olarak arttı
Türkiye 2022 yılı ve 2023 yılı boyunca dünyada ev fiyatlarının en fazla olduğu ülke olarak zirvedeki yerini korudu. Ev almak isteyenler fiyatların düşmesini beklerken inşaat maliyetleri yıllık yüzde 62,25 arttı.
Kira uyuşmazlıklarında yeni dönem
20 Ağustos 2023 - 16:39
Ev sahibi kiracı uyuşmazlıklarını arabulucu çözecek
Kiracı ev sahibi davaları gün geçtikçe artarken iki taraf arasındaki anlaşmazlıkların çözümünde yeni dönem başlıyor. Düzenlemeyle kiracı ve ev sahipleri arasındaki sorunlar ara bulucular yoluyla 1 ay içinde çözüme kavuşturulacak.
Yeni oyun 'uyarlama'
12 Ağustos 2023 - 10:17
Kiracılar dikkat, geriye dönük borçlu çıkabilirsiniz!
Ev sahipleri ile kiracılar arasındaki kavgalar yaralama olaylarına kadar gidince mahkemeler davalarla dolup taştı. Bu yılın ilk 6 ayında 47 bin kira tahliye davası açıldı. Ev sahipleri istemedikleri kiracılar evlerinden çıkarmak için türlü türlü yola başvururken bu kez yeni bir yöntem olan "sözleşme uyarlama” davalarına başvurmaya başladılar.
Konut fiyatları dünyada en çok Türkiye'de arttı!
09 Ağustos 2023 - 15:05
Konut fiyatları dünyada en çok Türkiye'de arttı!
Türkiye dünyada 56 ülke içinde konut fiyatlarının en fazla arttığı ülke oldu. İngiltere merkezli bir danışmanlık şirketinin araştırmasına göre, Türkiye’de konut fiyatları yüzde 132,8'lik artış oranı ile ilk sırada.
Tavan sınırı gündemde
08 Ağustos 2023 - 10:28
Fahiş site aidatı için 3 bakanlık harekete geçti: Tavan sınırı gündemde
Kira artışlarına paralel olarak artan site aidatları son dönemlerde kiralara yaklaştı. Sitelerde yaşayanlar bu duruma isyan ederken iki bakanlık harekete geçti. Buna göre, aidatlar için yasal çerçeve hazırlanacak, torpil ve şaibe ortadan kalkacak. Yüksek zamlar fahiş artış olarak nitelendirilecek ve yüzde 30'luk tavan sınırı uygulamasına geçilecek.
Devir değişti!
07 Ağustos 2023 - 14:44
Devir değişti! Ev sahipleri öğrenci ya da bekar kiracı arıyor
Ev sahipleri önceki dönemlerde dairelerini kiraya vermek için öğrenciler ya da bekarlar yerine aileleri tercih ederlerdi. Ancak bu durum son dönemlerde tersine döndü. Artık ev sahipleri daha kısa dönemli ve evi istenildiğinde boşaltabilecek kiracılar arıyor.
İstanbullu ev almaktan vazgeçti, kiralık konutlara talep patladı
19 Temmuz 2023 - 15:30
İstanbullu ev almaktan vazgeçti, kiralık konutlara talep patladı
Konut satışları yükselen fiyatlar nedeniyle ülke genelinde geriledi. İstanbul’da konut satışlarına yönelik ilgi düşerken kiralık konutlara talep patlaması yaşandı. İstanbul'da son altı ayda kiralık konutların metrekare fiyatı 77 liradan 119 liraya çıktı.
Konutta iki yılın en yavaş artışı
18 Temmuz 2023 - 15:20
Konut satışları da fiyatları da düştü!
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası mayıs ayına yönelik konut fiyat endeksini açıkladı. Bir süredir alım gücünün üzerinde seyreden konut fiyatları nedeniyle sektörde durgunluk devam ediyor. Satışlar yüzde 44 azalırken konut fiyat artışı mayısta bir önceki yıla göre yüzde 3,6 düşerek iki yılın en yavaş artışını kaydetti.
İnşaat maliyetleri  yıllık yüzde 47,95 arttı!
11 Temmuz 2023 - 11:24
İnşaat maliyetleri yıllık yüzde 47,95 arttı!
Türkiye İstatistik Kurumu ev fiyat artışlarını yakından ilgilendiren mayıs ayı İnşaat Maliyet Endeksi verilerini açıkladı. Buna göre, inşaat maliyet endeksi, mayıs ayında bir önceki aya göre yüzde 0,54, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 47,95 arttı.
Efsane söz tarih oldu
10 Temmuz 2023 - 13:00
İstanbul'un taşı toprağı artık altından kıymetli
Son yılların en değerli yatırım araçlarından biri kabul edilen arsa fiyatlarında patlama yaşandı. Arsalar, son bir yılda yatırımcısına yüzde 200'lerin üzerinde kazandırdı. 'Taşı toprağı altın' denilen İstanbul'da ortalama bir arsa, yıllık bazda yatırımcısına gram altından 3 kat fazla kazandırarak, kısa dönemli yatırım için de talep oluşturdu.
Asgari ücretin yarı fiyatına ömür boyu tatil!
21 Haziran 2023 - 11:37
Asgari ücretin yarısına hem ömür boyu tatil fırsatı hem de geleceğe yatırım!
Doğal güzellikleri, kumsalları ve kültürel varlıkları ile Akdeniz’in incisi Antalya’da ailece unutulmaz anlar yaşayacağınız yatırım fırsatı. Sur Yapı asgari ücretin yarısına 5 yıldızlı otel konforunda tatil avantajı sunuyor. Tapusu size ait devre mülkler satışa çıktı. Aylık 4 bin 500 TL’ye full eşyalı devre mülkler için son gün 10 Temmuz.
Merkez Bankası açıkladı: Konut fiyatları nisanda yarı yarıya arttı
16 Haziran 2023 - 15:31
Merkez Bankası açıkladı: Konut fiyatları nisanda yarı yarıya arttı
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 2023 yılı Nisan ayı Konut Fiyat Endeksi verisini açıkladı. Nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 4,7 oranında artan KFE, bir önceki yılın aynı ayına göre nominal olarak yüzde 121,3, reel olarak ise yüzde 53 oranında arttı.
Sur Yapı İstanbul’un gözde mekanında konut projesi: Yeşilmavi Maltepe!
15 Haziran 2023 - 15:29
Sur Yapı İstanbul’un gözde mekanında konut projesi: Yeşilmavi Maltepe!
Sosyal donatıları, kaliteli işçiliği ve estetik tasarımlarıyla konutları beğenilen Sur Yapı, İstanbul’un gözde ilçelerinden Maltepe’de ‘Yeşilmavi Maltepe’ projesini başlattı.
Türkiye'de bir ilk: Bungalov mahalle kuruluyor
15 Haziran 2023 - 13:25
Türkiye'de ilk kez bungalov mahalle kuruluyor
Bazı tatil bölgelerinde rastladığımız bungalov evleri, bu kez mahalle olarak göreceğiz. Türkiye’nin ilk bungalov mahallesi, Kırklareli’nde hayata geçirilecek.
İstanbul’un göbeğinde göz alıcı konut projesi: Şimdiden birçok kişinin dikkatini çekmeyi başardı...
15 Haziran 2023 - 12:34
İstanbul’un göbeğinde göz alıcı proje: Sur Yapı’dan Axis Suites İstanbul…
İstanbul’un en merkezi noktalarından biri olan Edirnekapı’da Axis Suites projesini hayata geçiren Sur Yapı, 104 adet suiti satışa sunuyor.
Türkiye'nin ilk bungalov mahallesi 'Yeşil Mahalle' görücüye çıktı: Bungalovların yüzde 35'i şimdiden sahiplerini buldu
14 Haziran 2023 - 14:56
Türkiye'nin ilk bungalov mahallesi 'Yeşil Mahalle' görücüye çıktı
Kurulduğu günden itibaren imarlı, ifrazlı tek tapulu arsa vasfında yerler üretip projelendiren ve binlerce insanın hayalini gerçekleştirmesinde önemli rol üstlenen Yeşil Vadi, şimdi de Kırklareli’nde Türkiye’nin ilk bungalov mahallesi projesine imza atıyor. Ön taleple birlikte büyük ilgi görmeye başlayan Yeşil Mahalle’deki bungalovların yüzde 35 ‘i şimdiden sahiplerini bulurken projede, 59 ve 89 metrekarelere sahip 168 bungalov yer alıyor.
Aşçıoğlu İnşaat, İstanbul'a yeni bir İstanbul getiriyor. Projeyi görenler mest oldu
07 Haziran 2023 - 15:00
Aşçıoğlu İnşaat, İstanbul'a yeni bir İstanbul getiriyor. Projeyi görenler mest oldu
İstanbul'da hem tarihin içerisinde yaşamak, hem de şehrin gürültüsünden uzak olmak isteyenler için artık eşsiz bir alternatif var.  
EMLAK KONUT ARNAVUTKÖY KURA NE ZAMAN? THY evleri kuraları ne zaman çekilecek? Arnavutköy evleri kura tarihi 2023…
06 Haziran 2023 - 09:36
Başvuru yapanların dikkati burada! Kuralar ne zaman çekilecek?
Emlak Konut ile Türk Hava Yolları, Yenişehir Arnavutköy Evleri projesi kapsamında tüm dikkatleri üzerine çekti. İstanbul’da özellikle gençleri ve ilk defa ev sahibi olmak isteyenleri kapsayan proje çerçevesinde gözler kura tarihlerinde… Vatandaşlar 2 Haziran’da sona eren başvuruların ardından kura tarihlerini araştırmaya başladı. Peki, Emlak Konut Arnavutköy kura ne zaman? THY evleri kuraları ne zaman çekilecek? İşte Arnavutköy evleri kura tarihi 2023…
TOKİ kampanyasına başvurular tamamlandı: İşte başvuran sayısı
22 Mayıs 2023 - 16:54
TOKİ kampanyasına başvurular tamamlandı: İşte başvuran sayısı
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ), borcunu erken ödeyenler için düzenlediği yüzde 25 indirim kampanyasından 27 bin 12 kişi yararlandı.
Beklenti tersine döndü
18 Mayıs 2023 - 15:02
Beklenti tersine döndü! Hem talep yok, hem fiyatlar yüksek
Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre nisan ayında konut satışları bir önceki aya göre yüzde 35 azaldı. Ev fiyatlarının yüksekliğinden şikâyet eden emlakçılar, en düşük fiyatlı konutun 2 milyon TL olduğunu ifade ederek “Talep oldukça düşük. Talep yok ama fiyatlarda da gerileme yok” dedi.