Tgrt Haber
 - 69 gönüllü üzerinde denenecek
23 Şubat 2024 - 07:36

Faz çalışmaları başladı! Alzaymıra yerli ilaç

40 milyon kişiyi etkileyen alzaymır hastalığının tedavisi için denemeler başladı.
Sağlık - Sağlık
23 Şubat 2024 - 05:25

Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alacak

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 8 bin işçi alımı yapacak.
 - Her sabah Smootie tüketenler yandı
22 Şubat 2024 - 15:16

Eyvah eyvah ''Sağlıklı yaşayayım derken hastanelik olmayın''! Her sabah Smootie tüketenler yandı

Sosyal medyada fenomenlerinin sık sık paylaştığı 'her sabah smootie tüketiyorum' lafıyla hareket etmeyin. Uzmanlardan ciddi uyarı geldi. Sağlıklı diye tüketilen smoothie eyvah eyvah dedirtti.
 - Sağırlığa en estetik çözüm
22 Şubat 2024 - 06:51

Sağırlığa en estetik çözüm: Kulaklara küpe oldu

Girişimci Mehmet Emin Ağaç, 5 yıllık AR-GE çalışmasının ardından doğala en yakın işitme sağlayan cihaz geliştirdi. Bu teknolojiye estetik de ekleyerek küpe şeklinde işitme cihazı üretti. Ağaç kendisini bu alanda girişimciliğe iten üzüntü verici anısını anlattı
Sağlık - Sağlık
21 Şubat 2024 - 16:40

Kapadokya soğanının faydaları nelerdir? Kapadokya Soğanı nedir? Kapadokya soğanı nerede bulunur?

Adından sıklıkla söz ettiren Kapadokya Soğanı popüler oldu. Arama motoruna takılan Kapadokya Soğanı hakkında merak edilenleri derledik. Kanserin yeni şifası olarak görülen Kapadokya Soğanı nasıl kullanılır? Peki Kapadokya Soğanının faydaları nelerdir? Kapadokya Soğanı nedir?
 - DSÖ'den yeni virüs hareketlenmesi!
21 Şubat 2024 - 10:30

İbn-i Sina asırlar yıl önce yazmış! Dünya Sağlık Örgütü daha yeni keşfetti

Hekimlerin piri olan bilinen İbn-i Sina asrılar yıl önce günümüzdeki virüsleri ve şifa reçetelerini yazdı. Ancak Dünya Sağlık Örgütü henüz tam olarak virüslerin ve etkilerini açıklayamadı. Dünya pandemi çıkmazında!
 - Kulaktaki küpe mi işitme cihazı mı?
21 Şubat 2024 - 00:32

Türk bilim insanlarından devrim gibi buluş: İşitme cihazı kulaklara küpe oldu

Türk bilim insanları, sağlıkta tarih yazmaya devam ediyor. TÜBİTAK desteğiyle geliştirilen bir teknikle, işitme cihazı kulağa küpe oldu. Küpe, duyma problemi yaşayanlar ve kulağında çınlama olanlar için üretildi. Dünyada bir ilk olan küpe formundaki işitme cihazının özellikleri de duyuruldu.
Sağlık - Sağlık
21 Şubat 2024 - 00:08

Son dakika! Sağlık Bakanlığı 27 bin sözleşmeli personel alacak

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı 27 bin sözleşmeli personel alımı için ilana çıktı! Adaylar KPSS sonuçlarına göre 21-28 Şubat tarihleri arasında ilana çıkacak. Sağlık çalışanlarının 15 bini hemşire 2 bini ebe olacak.
 - Beyni yiyip bitiriyor
20 Şubat 2024 - 17:35

Güney Kore'nin popüler yemeğinden çıkanlar mide bulandırdı! Beyni yiyip bitiriyor

Güney Kore yemekleri dünya genelinde popüler olmaya başladı. Hemen hemen herkesin evinde bulunan Güney Kore eriştelerinde hazır paketlerde çıkanlar mide bulandırdı. Öte yandan uzmanlar hazır eriştelerin beyindeki bıraktığı tahribatın boyutunu ise açıkladı. Adeta beyni yiyip bitiriyor.
 - Erkekler kadınları solladı
20 Şubat 2024 - 13:06

Türk halkının ruh sağlığı araştırıldı! Erkekler kadınları solladı

Türkiye genelinde yapılan ruhsal araştırmada ortaya çıkan çarpıcı sonuçlar şaşırttı. Ruh hastalıklarında erkeklerden kadınları tahtlarından etti. Kadınlar ve erkekler arasında somut bir fark yaşandı. Ruhsal sorunlar beden sağlığından daha önemli hale geldi. İşte o araştırmaların detayları...
Sağlık - Sağlık
20 Şubat 2024 - 11:12

Haftada 3 kez tüketilince kanser riskini yüzde 35 azaltıyor!

Bilim insanlarının yaptığı son araştırmaya göre; haftada 1 bakliyat tüketilmesi kalın bağırsak (kolon) ve makat kanseri olma riski yüzde 26 azaltıyor. Haftada 2 kez tüketildiğinde ise bu oran yüzde 35’e çıkıyor.
Sağlık - Sağlık
20 Şubat 2024 - 10:05

Canan Karatay şimdi de kafayı sabuna taktı! Yatak odanızda mutlaka deneyin...

Prof. Dr. Canan Karatay, en gözde sabununu paylaştı. Her derde deva olarak geçen sabunu İbn-i Sina bile bin asır önce tavsiye etmiş. Canan Karatay sabundan bir parça yastık yüzünüze koyulmasını tavsiye eder. İşte Karatay'ın önerdiği o sabun...
 - 'Sıcak sıcak' hastalık sipariş ediyoruz 
20 Şubat 2024 - 07:07

Hazır yemeklerle gelen tehlike!

Uzmanlar son yıllarda ülkemizde de yaygınlaşan evlere "sıcak yemek" servisinin, uzun dönemde kısırlıktan kansere, karaciğer yetmezliklerine kadar birçok ciddi hastalığın artışına sebep olabileceğini söyledi.
 - 'Uyurken kilo verebilirsiniz'
19 Şubat 2024 - 19:01

Canan Karatay'dan ezber bozan sözler: Uyurken kilo verebilirsiniz

Prof. Dr. Canan Karatay dengeli beslenmeyle ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu. Karatay 'uyurken bile kilo vermek mümkün olabilir' sözlerinin yanı sıra antidepresan ilaçlarının tehlikeli olduğunun altını çizdi.
Sağlık - Sağlık
19 Şubat 2024 - 15:12

Nevzat Tarhan'dan sigarayı bırakmakta etkili 14 günlük kart metodu

Sigarayı bırakmada 14 günün kritik olduğunu söyleyen Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bağımlılıktan kurtulmak isteyenler için kart metodunu anlattı.
 - Akne ve lekelere veda ettiren teknoloji
19 Şubat 2024 - 09:41

Hem gençleştiriyor hem de cilt kanserini tedavi ediyor! Akne, leke ve yaşlanmaya veda ettiren teknoloji

En sık görülen kanserlerden biri olan cilt kanseri için son teknoloji geliştirildi. Gözenek, leke ve yaşlanma problemlerini sık yaşayan için teknoloji son atağına geçti. Tek bir teknoloji ile hem gençleşme hem de kanser tedavisi fotodinamik olarak geçiyor. İşte cilt kanseri ve tedavisinde yer alan fotodinamik tedavi...
 - Dünyanın en güçlü zehri
17 Şubat 2024 - 14:52

O besinlerin çekirdeklerinde siyanür var! Dünyanın en güçlü zehri

Erzincan'daki madendeki felaketten sonra en merak edilen konulardan biri siyanür oldu. Vatandaşları tedirgin eden siyanür hakkında uzman isimler açıklamalarda bulundu. Bazı besinlerin çekirdeklerinde bulunan siyanür aslında dünyanın en güçlü zehridir. İşte siyanür hakkında bilinmeyen gerçekler...
 - 100 yıllık geleneğin bilinmeyen faydası
17 Şubat 2024 - 13:06

Uzmanından 'Tuzlu kahve için' çağrısı! 100 yıllık geleneğin bilinmeyen faydası

Geçtiğimiz günlerde ABD'li bilim adamlarının tuzlu çay çağrısından sonra şimdi de diyetisyen uzmandan tuzlu kahve çağrısı geldi. 100 yıllık kız isteme geleneği olan tuzlu kahvenin faydası ortaya çıktı. Diyetisyen uzmanı özellikle sabah tuzlu kahve tüketildiğinde akşam faydasını gösterdiğini hatırlattı. İşte tuzlu kahvenin bilinmeyen o faydası...
Sağlık - Sağlık
17 Şubat 2024 - 09:36

Siparişlere yetişemiyorlar... İşte kış aylarının vazgeçilmezi 'atom'

Kış aylarında taze meyvelerin bir araya geldiği ve halk arasında 'gripsavar’'olarak adlandırılan atom içeceği kış aylarının vazgeçilmezi oldu.
 - Bel ve omurganız tehlikede
17 Şubat 2024 - 07:50

Sosyal medya sakat bırakıyor! Bel ve omurganız tehlikede

Son günlerde popüler olan evde zayıflama uygulamalarına dikkat! Aplikasyonlarla egzersiz yapmak, faydadan çok zarar getiriyor...