Tgrt Haber
 - Yemek yer yemez ortaya çıkıyor
19 Mart 2024 - 18:02

Oruç açtıktan sonra 4 kişiden 2'sinin başına geliyor! Yemek yer yemez ortaya çıkıyor

İftar sonrası 4 kişiden 2'sinde görülen üşüme hakkında uzmanlardan açıklama geldi. Yemeği yer yemez ortaya çıkan bu üşüme hakkında merak edilen haberimizin detayında!
Sağlık - Sağlık
19 Mart 2024 - 17:07

Uzmanından kritik uyarı: Sahurdan sonra hemen uyumayın

Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Elif Zeynep Özer, sahurdan sonra hemen uyumanın organları yorduğunu söyledi.
Sağlık - Sağlık
19 Mart 2024 - 15:06

Uzman isimden sahurdan sonra hemen uyuyanlara uyarı

Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Elif Zeynep Özer, sahurdan sonra hemen uyuyanları uyardı.
Sağlık - Sağlık
19 Mart 2024 - 13:12

Obezite ameliyatı sonrası oruç tutulur mu? Uzmanından kritik açıklama...

Uzmanlar obezite ve şeker hastalığı ameliyatı geçiren kişilerin oruç tutup tutamayacaklarına doktorlarına danışarak karar vermeleri gerektiğini belirtti.
Sağlık - Sağlık
19 Mart 2024 - 12:35

Ağrı kesici kullanırken bir kez daha düşünün!

Uzmanlar sigara ve sık ağrı kesici kullanımının kişiyi böbrek hastalığı açısından yüksek riskli hale getirdiğini belirtti.
 - Uzmanından kritik uyarı...
19 Mart 2024 - 10:24

Ramazan ayında günde kaç litre su tüketilmeli! Uzmanından kritik uyarı...

Ramazan ayında iftar ve sahur arasının kısa olması nedeniyle uzman doktorlar su içme konusunda uyarılarda bulundu.
 - İftarda bol sarımsaklı kelle paça çorbası
18 Mart 2024 - 14:17

Canan Karatay gençlik sırrını paylaştı! İftarda bol sarımsaklı kelle paça çorbası

Canan Karatay, Ramazan ayında iftar sofralarını kelle paça ile şenlendirilmesini söyledi. Burun kıvıranlara ise ateş püsküdür. En sağlıklı yemek olarak vurgulayan Canan Karatay, yemeyenlere "yaşlanacaksınız" haberini verdi. İşte kelle paçanın faydaları ve yapılma yöntemi...
 - 'Vücut için yıkım olur'
18 Mart 2024 - 14:19

Sürekli ağrı kesici kullananlar dikkat: Vücut için yıkım olur

Çok sık bir şekilde ağrı kesici kullananlara Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Suat Bolat'tan ciddi bir uyarı geldi. Bolat, kontrolsüz ağrı kesici kullanımının böbrek hastalıklarının en önemli sebeplerinde biri olduğunu söyledi.
 - "Mercimek çorba değil hava içiyorsunuz"
18 Mart 2024 - 12:32

İftardan sonra artan karın şişkinliği şikayetine dikkat! "Mercimek çorba değil hava içiyorsunuz"

İftardan sonra artan karın şişkinliği sorununa uzmanlardan uyarı geldi. İftar sırasında tüketilen mercimek çorba hakkında iddialı bir çıkış yapıldı. İşte karın şişkinliğinin nedeni...
 - İftarda en sık yapılan hatalar!
17 Mart 2024 - 17:28

İftar sonrasına dikkat! Sigara içenlere net uyarı

İftardan sonra en sık yapılan hataları uzmanlar açıkladı. Ramazan ayının kabus gibi geçmesine özellikle mide ağrılarının artmasına neden olan bu hataları gelin beraber uzman görüşüyle inceleyelim.
 - Düşük tansiyonu olanlar dikkat
16 Mart 2024 - 12:14

İftarı sakın çorba ile açmayın! Düşük tansiyonu olanlar dikkat

Uzmanlardan ezber bozan bir açıklama geldi. İftarı çorba ile açılmamasının nedenleri sıralandı. Öte yandan düşük tansiyon hastalarına ise tavsiyeleri vardı. İşte uzman isimlerden iftarda tüketilmesi gereken besinlere dair detaylar.
 - İşte ilk sözleri
15 Mart 2024 - 16:40

Japon Bilim insanları oruç tuttu! İşte ilk sözleri

Japon Bilim insanları orucun insan üzerine olan etkilerini araştırmak için oruç tuttu. Yaşadıkları deneyime ise inanamadılar. Vücudun oruç sırasındaki değişimi ve yenilenmesini bilimsel olarak kanıtlayan Japon bilim insanları bunu tüm dünyaya duyurdu.
 - Vücudunuzda zehirli gaz biriktiriyor
15 Mart 2024 - 14:20

Canan Karatay popüler kuruyemişlerin sınır dışı edilmesini istedi! Vücudunuzda zehirli gaz biriktiriyor uyarısı

Canan Karatay, ithal olan kuruyemişler hakkında kesin uyarı yaptı. İthal olan kuruyemişlerin üzerlerine zehirli gaz sıktıklarını ve vücudun bu metal gazlarla dolduğunu ifade etti. Ters köşe açıklamalarıyla yine gündem olan Canan Karatay'dan veto yiyen kuruyemişler...
 - Yemekten hemen sonra içerseniz
15 Mart 2024 - 12:50

İftar sofralarının vazgeçilmezi Osmanlı Şerbetlerine dikkat! Yemekten hemen sonra içerseniz

Osmanlı şerbetleri Ramazan ayında geleneksel olarak sık sık tercih edilen besinlerin başında gelir. Ancak uzmanlardan Osmanlı şerbeti hakkında hem uyarı hem övgü geldi. İşte Osmanlı şerbeti hakkında bilmediklerimiz...
Sağlık - Sağlık
15 Mart 2024 - 11:04

Uzmanlardan dikkat çeken tandır uyarısı! O hastalıktan habersiz olabilirsiniz...

Uzmanlar kırsal alanlarda kullanılan tandırdan çıkan dumana yıllar boyu maruz kalan kişilerde KOAH bulgularının ortaya çıktığını belirtti.
Sağlık - Sağlık
15 Mart 2024 - 11:20

Sahurdan hemen sonra uyuyorsanız dikkat! Uzman isim uyardı

İç Hastalıkları Hekimi Doç. Dr. Mehmet Sami İslamoğlu, ramazan ayında çoğumuzun farkında olmadan yaptığı hata için uyarıda bulundu. Sahurdan hemen sonra uyumanın zararlı ortaya çıktı.
 - Karpuz yok portakal var
07 Mart 2024 - 17:20

Sahurda mutlaka bunları tüketin! Karpuz yok portakal var

Kalp hastalarının Ramazan ayı boyunca beslenme rutinleri çok önemlidir. Oruç tutan kalp hastalarının düzenli ve dengeli beslendiği takdirde sağlık problemi yaşama riski de en aza iner. Kalp hastalarını oruç tutması halinde sağlığa olumsuz bir etki etmeyeceği uzman isimler tarafından açıklandı.
 - Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar
14 Mart 2024 - 20:15

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan her büyük şehre şehir hastanesi müjdesi!

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı İftar Programında konuştu. Doktorlar başta olmak üzere sağlık personellerinin önemine dikkat çeken Erdoğan, sağlık yatırımlarının karşılıklarını aldıklarını paylaştı. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar...
Sağlık - Sağlık
14 Mart 2024 - 14:46

Gebelere uzmanlarından Ramazan ayı açıklaması! Hamilelerin oruç tutması günah mı?

Ramazan ayında en kritik kategoride olanlar gebelerdir. Gebelerin oruç tutma ya da tutmamalarıyla ilgili ise hem uzmanlardan hem din görevlilerinden açıklama geldi. Uzmanlar da din görevlileri de aynı görüşü belirtti. Peki hamilelerin oruç tutması günah mı? İşte detaylar...
 - Ramazan’da arı takviyesi!
14 Mart 2024 - 12:45

Ramazan’da arı takviyesi! Sahurda tüketin, açlığı hissetmeyin...

Ramazan ayındaki uzun süre açlık yaşayanlar için uzmanlardan propolis ve polen tavsiyesi geldi. Beslenme Uzmanı Dilara Koçak, propolisin kilo kontrolüne, polenin ise sahurda tok kalmaya yardımcı olduğu söyledi.
Başa Dön Sona Git