Tgrt Haber
13˚
Uzman öğretmenlik sınavı sonuçları sorgulama ekranı: Adayların gündeminden düşmüyor! Uzman öğretmenlik başvuru sonuçları nasıl öğrenilir?
25 Kasım 2023 - 10:04
Uzman öğretmenlik başvuru sonuçları nasıl öğrenilir?
Uzman öğretmenlik sınavı sonuçları sorgulama ekranı öğretmenlerin gündeminde. Başöğretmen ve uzman öğretmen adayları geçtiğimiz aylarda düzenlenen sınava katıldıktan sonra tüm dikkatini sınav sonuçlarına çevirdi. Uzman öğretmenlik başvuru sonuçları nasıl öğrenilir?
Ara tatiller kaldırılacak mı? Bakan Tekin açıkladı: Olmayacak gibi duruyor...
24 Kasım 2023 - 23:34
Bakan Tekin açıkladı: Ara tatiller kaldırılacak mı?
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Ara tatillerin kaldırılması da gündemimizde yok. İkinci dönemde biraz olmayacak gibi duruyor. Kurban Bayramı tatiliyle örtüşüyor. Öyle bir durum söz konusu." dedi.
Yürüyerek gidemediği okula öğretmen oldu
24 Kasım 2023 - 21:01
Yürüyerek gidemediği okula öğretmen oldu
Kayseri'nin Develi ilçesinde yaşayan Ahmet Baldık, küçük yaşta yürüme yetisini kaybettiğinden 3. sınıfa kadar kimi zaman emekleyerek kimi zaman da eşek sırtında yolunu katettiği okul hayatını 22 yıldır matematik öğretmeni olarak devam ettiriyor.
Uzman öğretmenlik sınavı açıklandı mı? Öğretmenlik başöğretmenlik sonucu sorgulama ekranı (ÖKBYS)
24 Kasım 2023 - 15:01
Uzman öğretmenlik sınavı açıklandı mı? Öğretmenlik başöğretmenlik sonucu sorgulama ekranı (ÖKBYS)
Sınava katılan öğretmenlerin merakla beklediği uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav sonuçları bekleniyor. Adayların gözü kulağı Milli Eğitim Bakanlığı’nda… MEB tarafından açıklanacak ve e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek uzman öğretmenlik sınavı sonuçları araştırılıyor. Peki uzman öğretmenlik sınavı açıklandı mı? İşte Öğretmenlik başöğretmenlik sonucu sorgulama ekranı (ÖKBYS)
Bakan Tekin 81 ilden gelen öğretmenlerle Anıtkabir’i ziyaret etti
24 Kasım 2023 - 09:31
Bakan Tekin 81 ilden gelen öğretmenlerle Anıtkabir’i ziyaret etti
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ilden gelen öğretmenlerle Anıtkabir'i ziyaret etti.
MEB ara tatil kalksın mı anketi giriş anketi! Ara tatil kalksın mı anketine nasıl doldurulur? Ara tatil kaldırılacak mı?
23 Kasım 2023 - 10:21
Ara tatil kalkacak mı?
Ara tatil anketi milyonlarca velinin gündeminde yer alıyor. Bilindiği üzere 2023 – 2024 ilk ara tatil 13 – 17 Kasım tarihleri arasındaydı. MEB’in çatısı altında olan ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrenciler 20 Kasım Pazartesi günü yeniden okullarına döndü. Tatilin bitmesinden sonra Milli Eğitim Bakanlığı bir anket açtı. Bu anket ara tatil kaldırıldın mı, devam etsin mi? sorusuna cevap verecek. Peki “Ara tatil kalksın mı anketine nasıl doldurulur? Ara tatil kaldırılacak mı?” İşte detaylar!
İhlas Vakfı’ndan “Dinimiz, Tarihimiz ve Dilimiz” konferansı
22 Kasım 2023 - 15:39
İhlas Vakfı’ndan “Dinimiz, Tarihimiz ve Dilimiz” konferansı
İhlas Vakfı Türk Dünyası Koordinatörü Numan Aydogan Ünal, üniversite öğrencileriyle buluştu. Ünal, öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.
YÖK Başkanı duyurdu: Yüksek lisans ve doktora bursları arttı
21 Kasım 2023 - 13:50
YÖK Başkanı duyurdu: Yüksek lisans ve doktora bursları arttı
YÖK Başkanı Erol Özvar, öğrencilere ödecek burs miktarlarının tezli yüksek lisans öğrencilerine 6, doktora öğrencilerine 9 bin lira olacağını açıkladı.
21 KASIM OKULLAR TATİL Mİ 2023? Türkiye’ye kış hızlı geldi! Bugün okullar tatil mi?
21 Kasım 2023 - 10:21
Türkiye’ye kış hızlı geldi! Bugün okullar tatil mi?
21 Kasım okullar tatil mi 2023? Türkiye’de etkili olan soğuk ve yağışlı hava sonrasında öğrenciler ümitlerini tatil haberine bağladı. Böylece Milli Eğitim Bakanlığı ve valiliklerden gelen haberler merakla bekleniyor. Bolu, Zonguldak gibi illerde etkili olan yağışlı ve fırtınalı havaya karşı okulların tatil edilip edilmediği araştırılıyor. Türkiye’ye kış hızlı geldi! Bugün okullar tatil mi?
Son dakika! İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı tarihi belli oldu
20 Kasım 2023 - 16:37
Bursluluk sınav tarihi belli oldu
Son dakika haberi: Millî Eğitim Bakanlığı binlerce öğrencinin merakla beklediği İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) tarihini duyurdu. Çok sayıda öğrencinin gireceği sınav, 21 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilecek.
ATA AÖF sınav yerleri açıklandı mı? ATA AÖF sınavları ne zaman 2023?
20 Kasım 2023 - 15:56
ATA AÖF sınav belgesi nasıl alınır?
Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA- AÖF) 2023-2024 eğitim öğretim yılı göz dönemi vize sınavları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. ATA AÖF sınav giriş belgesi yayımlandı mı, yayımlanmadı mı? sorusu sınava girecek adayların gündemini oluşturuyor. Peki “ATA AÖF sınav yerleri açıklandı mı? ATA AÖF sınavları ne zaman 2023?” İşte detaylar!
2. ara tatil ne zaman? Okullar yarıyıl tatil ne zaman girecek? İkinci ara tatil 2024!
20 Kasım 2023 - 14:02
Sömetr tatili, 15 tatil ne zaman?
Okullarda ilk ara tatili sona erdi. Birinci dönem ara tatili 13 – 17 Kasım tarihleri arasında yapıldı. Öğrenciler 20 Kasım Pazartesi günü de ders başı yaptılar. İlk ara tatilin son bulması ile 2. ara tatile yönelik sorular sorulmaya başlandı. Öğrenciler ve veliler, “2. ara tatil ne zaman? Okullar yarıyıl tatil ne zaman girecek?” sorularına cevap arıyor. İşte ikinci ara tatile dair detaylar!
Son dakika! Öğretmenlerin mesleki eğitim çalışma süresi 22 Kasım’a kadar uzatıldı
20 Kasım 2023 - 13:55
Öğretmenlerin mesleki eğitim çalışma süresi uzatıldı
Öğretmenlerin mesleki eğitim çalışma süresi uzatıldı. Yönetici ve öğretmenlerin mesleki eğitim çalışma süresi, gelen talepler üzerine 22 Kasım 2023 Çarşamba günü saat 23.59’a kadar uzatıldı.
MEB müfredatı değiştiriyor: Revize edeceğiz
19 Kasım 2023 - 17:10
MEB müfredatı değiştiriyor: Revize edilecek
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, meslek, spor, güzel sanatlar ve turizmle ilgili liselerin tamamını tematik hale getireceklerini söyleyerek eğitim-öğretim müfredatını revize edeceklerini duyurdu. 
YARIN OKULLAR TATİL Mİ (ZONGULDAK - İSTANBUL - BOLU - ŞİLE)? Türkiye fırtına ve yoğun yağışın etkisi altında: 20 Kasım 2023 Pazartesi günü okullar tatil mi?
19 Kasım 2023 - 16:47
Valilik'ten tatil açıklamaları geldi...
Yarın okullar tatil mi? sorusu veliler ile öğrenciler tarafından araştırılıyor. Türkiye genelinde etkili olan yağışlı ve fırtınalı hava sonrasında bazı illerde su basmaları ve yıkımlar meydana geldi. Meteoroloji yetkililerinin uyarılarının ardından Zonguldak, Bolu, İstanbul ve özellikle Şile’de su basma olayları yaşandı. Şimdi öğrenciler de Valilikler tarafından 20 Kasım Pazartesi gününün tatil edilip edilmediğini araştırıyor. Peki, 20 Kasım 2023 Pazartesi günü okullar tatil mi?
ALES SORULARI NE ZAMAN YAYIMLANIR 19 KASIM 2023? Adayların gözü 2023 ALES/3 sorularında... ALES sonuçları ne zaman açıklanıyor (ÖSYM)?
19 Kasım 2023 - 15:15
Adayların gözü 2023 ALES/3 sorularında...
ALES soruları ne zaman yayımlanır 19 Kasım 2023 konusu gündemde. 19 Kasım Pazar günü yapılan ve çok sayıda adayın katıldığı sınava ilişkin sorular merak ediliyor. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) akademik kadroya geçen isteyen öğretmenlerin hayallerini süslüyor. Böylece uzun süredir verilen emeklerin karşılığını almak isteyenler Pazar günü düzenlenen sınavda ter döktü. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanıyor (ÖSYM)? Detaylar haberimizin devamında
UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SORULARI VE CEVAPLARI PDF İNDİR | Uzman öğretmenlik soruları cevap anahtarı ekranı 2023
19 Kasım 2023 - 11:49
Uzman öğretmenlik soruları cevap anahtarı ekranı 2023
Uzman öğretmenlik sınav soruları ve cevapları PDF indir araştırılıyor. Sınava katılan tüm adayalar merakla sınav soruları ile cevapları öğrenmeye çalışıyor. Böylece tüm dikkatler de Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) çevrildi. İşte Uzman öğretmenlik soruları cevap anahtarı ekranı 2023…
Öğrenciler dersbaşına!
19 Kasım 2023 - 10:25
Ara tatil sonrası okula dönüş yarın başlıyor!
Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitim gören 20 milyon öğrenci yarın dersbaşı yapacak. Bir haftalık ara tatili geride bırakan öğrenciler 22 Ocak 2024 tarihine kadar ders görecek. 
OKULLAR TATİLİ UZATILDI MI? Öğrencilerin gözü kulağı MEB’de! 20 Kasım okullar açılacak mı?
19 Kasım 2023 - 09:25
Öğrencilerin gözü kulağı MEB’de!
Okullar tatili uzatıldı mı? Türkiye milyonlarca öğrenci ara tatilin keyfini çıkarıyor. Ebeveynlerle yapılan tatil planları sonrasında öğrenciler okullarda zil sesine ara verilmesiyle bu günlerin tadını çıkarmaya başladı. 20 Kasım’da ise ilkokul, orta okul ve lisede tatil sona eriyor ve öğrenciler yeniden derslerine dönüyor. Fakat Meteoroloji yetkililerinin üst üste yaptığı yağış uyarılarının ardından hava sıcaklıkları ciddi derecede azaldı ve İstanbul’da mevsimin ilk karı göründü. Hal böyle olunca öğrenciler de tatillerin uzatılacağı havasına girdi. Peki 20 Kasım okullar açılacak mı?
Bu hafta sonu sınav var mı? 18-19 Kasım 2023 Cumartesi Pazar sınav var mı?
18 Kasım 2023 - 10:42
Hafta sonu sınav var mı, yok mu?
Hafta sonu gerçekleştirilecek olan sınavlar araştırılıyor. ÖSYM tarafından yapılacak olan her sınav yıl başında verilen takvime göre gerçekleştiriliyor. ÖSYM sınavlarının büyük bir bölümü hafta sonu gerçekleştiriliyor. Bundan dolayı da bu hafta sonu yani 18- 19 Kasım 2023 Cumartesi ve Pazar günleri sınav olup olmadığı da araştırılıyor. Peki “Bu hafta sonu hangi sınav var mı yok mu? 18- 19 Kasım 2023 Cumartesi Pazar sınav var mı?” İşte 18- 19 Kasım 2023 ÖSYM sınav takvimine dair detaylar!
E- devletten öğrenci parası nasıl alınır? E-devlet öğrenci yardım parası başvurusu nereye yapılır?
17 Kasım 2023 - 14:26
E-devlet öğrenci yardım parası nasıl alınır?
Eğitim gören öğrencilere devlet belli bir miktarda para yardımından bulunuyor. İlköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim gören öğrencilere eğitim öğretim yardımı yapılıyor. Eğitim ve öğretim yardımı ödemeleri, MEB ve YÖK kayıtlarından öğrencilik durumu kontrol edilerek gerçekleştiriliyor. Peki “E- devletten öğrenci parası nasıl alınır? E-devlet öğrenci yardım parası başvurusu nereye yapılır?” İşte detaylar!