2022-01-12 17:35:57

Çin Takvimi 2022 cinsiyet hesaplama otomatik! Çin Takvimi’ne göre cinsiyet nasıl hesaplanır?

“Çin Takvimi 2022 cinsiyet hesaplama nasıl yapılır?” sorusu, yeni yılın ilk günlerinde en sık sorulan sorular arasında yerini aldı. 700 yıllık bir geçmişi bulunan ve yeni doğacak bebeklerin cinsiyetini öğrenebilmek için kullanılmakta olan Çin Takvimi, tıbben gebeliğin 15. haftasında belli olan bebek cinsiyetlerinin daha erken bir süreçte öğrenilebilmesi için tercih edilmektedir. 2022’nin ilk günlerinde, özellikle anne ve baba olacak vatandaşlar tarafından sorgulanmakta olan Çin Takvimi 2022 cinsiyet hesaplamanın otomatik olarak nasıl yapılacağı konusunda soru işretleri oluşturuyor. Çin takvimine göre cinsiyet hesaplama nasıl yapılır? sorusunun cevabı ve otomatik cinsiyet hesaplama ilgili tüm detaylar haberimizde…

Çin Takvimi 2022 cinsiyet hesaplama otomatik! Çin Takvimi’ne göre cinsiyet nasıl hesaplanır?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Bebek sahibi olmak isteyen çiftler için en önemli konulardan biri de bebeklerinin cinsiyetinin ne olacağı… Genellikle gebeliğin 15. Haftasında belli olan bebeğin cinsiyetini daha erken bir zamanda öğrenmek isteyen ebeveynler, 700 yıllık bir geçmişe sahip olan ve yüksek oranlarsa doğruluk payının olduğu iddia edilen Çin Takvimi’ni kullanmayı tercih etmekteler. Gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden rahatlıkla hesaplanabilen Çin Takvimi cinsiyet hesaplama işlemleri için detaylı bilgileri sizler için derledik. Peki Çin takvimine göre cinsiyet nasıl hesaplanır? İşte Çin Takvimi 2022 cinsiyet hesaplama otomatik ile ilgili tüm detaylar…

ÇİN TAKVİMİNE GÖRE CİNSİYET NASIL HESAPLANIR?

Şuanda kullanmakta olduğumuz miladi takvim, güneş döngülerini dikkate almakta. Çin Takvimi ise güneş döngülerinin yanı sıra ay döngülerini de dikkate almakta olan bir takvimdir. Orjinali Pekin’de bir üniversitede korumaya alınmış olan Çin takvimine göre cinsiyet nasıl hesaplanır sorusu, 2022’nin ilk günleriyle birlikte en sık araştırılan konular arasında yerini almış durumda...

Çin takvimine göre cinsiyet hesaplama, 700 yıldan bu güne bebeklerin cinsiyetlerinin tahmin edilmesi için kullanılmakta olan ve bilimsel herhangi bir dayanağı bulunmayan uygulamalardan biridir. Çoğu toplum tarafından benimsenmiş olan bu takvim üzerinden cinsiyet hesaplama, özellikle teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte popüler aktivitelerden biri haline gelmiş durumda. Tıbbi olarak gebeliğin 15. Haftasında belli olan bebek cinsiyetleri, Çin takvimi hesaplamalarıyla çok daha hızlı öğrenilebilmekte.

Bazı kurallar çerçevesinde gerçekleştirilmekte olan Çin takvimine göre cinsiyet hesaplama, annenin hamile kaldığı yaşı ve doğum tarihi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Fakat doğru bir veriye ulaşılabilmesi için annenin yaşı, Miladi takvim üzerinden değil, Çin takvimi üzerinden hesaplanmalıdır. Bu nedenle annenin Çin takvimine göre yaşının bulunabilmesi için, Miladi takvimdeki yaşına ekleme ya da çıkarmalar yapılması gerekebilir. Çin takvimine göre annenin gebe kaldığı yaş 21 ise, kız çocuğunun olma ihtimali oldukça yüksektir. Fakat Miladi takvime göre yaşı 20 olan bir annenin, Çin takvimine göre 21 olması ihtimali oldukça yüksektir. Bu da hesaplamaların büyük bir dikkatle yapılması gerektiğini ortaya çıkarmaktadır.

ÇİN TAKVİMİNE GÖRE YAŞ NASIL HESAPLANIR?

Bebeğin cinsiyetinin öğrenilebilmesi için oldukça önemli olan annenin gebe kaldığı yaşın Çin takvimine göre şu yöntemlerle hesaplanmalıdır:

 • Anne eğer Mart ayından sonra doğmuş ise Miladi takvime göre mevcut yaşa 1 eklenmeli.
 • Eğer Ocak ya da Şubat doğumlu ise, Çin takvimi ajandası size bu konuda doğru veriyi verecektir.
 • Ocak, Şubat ya da Mart ayından çok daha önce doğmuş bir annenin Miladi takvime göre yaşına 2 eklenmeli, bu aylardan sonra doğmuş bir annenin yaşına ise 1 eklenmelidir.
 • Herhangi bilimsel bir veriye dayandırılamayan Çin Takvimi verilerinin doğruyu yansıtmamakta, bebek cinsiyetleri için sağlıklı bilgiye Tıp doktorları aracılığıyla ulaşılabilmektedir.

Çin takvimine göre yaş hesaplamaları için gerekli olan adımlar aşağıdaki gibidir:

ÇİN TAKVİMİ 2022 CİNSİYET HESAPLAMA OTOMATİK

Doğum tarihiniz ve hamile kaldığınız aya göre gerçekleştirilen Çin Takvimi 2022 cinsiyet hesaplama işlemi için tıklayınız.

ÇİN TAKVİMİNE GÖRE ERKEK BEBEK HANGİ AYLARDA OLUR?

Çin takvimi, bebek cinsiyetlerinin hesaplanmasının yanı sıra yine bilimsel verilere dayandırılamayan bir şekilde erkek bebeğin hangi aylarda olacağına dair veriler sunmaktadır. 18-45 yaş aralığında bulunan kadınların erkek bebek sahibi olmak için şu ayları takip etmesi gerektiği söylenir:

 • 19 yaş (Ocak – Mart – Haziran – Temmuz – Eylül – Ekim)
 • 21 yaş (Ocak)
 • 23 yaş (Ocak – Şubat – Mart – Mayıs – Haziran – Ekim – Kasım
 • 25 yaş (Şubat – Nisan – Haziran – Ağustos – Ekim – Kasım – Aralık)
 • 27 yaş (Mart – Nisan – Haziran – Eylül – Kasım – Aralık)
 • 29 yaş (Şubat – Mayıs – Ağustos – Ekim)
 • 31 yaş (Ocak – Şubat – Mart – Nisan – Temmuz – Eylül)
 • 33 yaş (Şubat – Mart – Haziran – Ağustos – Ekim – Kasım)
 • 35 yaş (Ocak – Mart – Mayıs – Temmuz – Eylül – Ekim – Aralık)
 • 37 yaş (Mart – Temmuz – Ekim – Kasım – Aralık)
 • 39 yaş (Mart – Temmuz – Eylül – Ekim – Aralık)
 • 41 yaş (Mart – Mayıs – Haziran – Eylül – Kasım)
 • 43 yaş (Şubat – Mayıs – Haziran – Temmuz – Kasım – Aralık)
 • 45 yaş (Şubat – Nisan – Temmuz – Eylül – Kasım)
Etiketler

Hagice29 Haziran 2022 00:03

8.6.2022

Nupelda14 Haziran 2022 17:05

Kıııız

Çiçek gencer 09.02 1997 6 Mayıs 2022 13:45

Gebe kaldığım ay 1 şubat

Hatice22 Nisan 2022 22:49

Aralık ayı hamilesiyim eylülde dogum olacak bebeğin cinsiyeti

Gamze18 Nisan 2022 10:25

Merhabalar çin takviminde herşey tutuyor erkek çıkıyor ama doktorum kız dedi yaş ay yıl hepsi erkeği gösteriyor değişir mi yoksa bir kızım daha mı olacak yanılma payı olur mu ki... ????

Aslı17 Nisan 2022 14:21

Ağıstos30 2001 gebe kalınan ay şubat