2022-05-09 16:51:16 | Son Güncelleme : 2022-05-09 16:56:45

Nesrin Cavadzade kimdir? Üç Kuruş dizisinin Bahar’ı Nesrin Cavadzade kaç yaşında, nereli, hangi dizi ve filmlerde oynadı?

Son dönemin en popüler oyuncuları arasında yer alan Nesrin Cavadzade, Üç Kuruş dizisinde rol aldığı Bahar karakteri ve sosyal medyadan yapmış olduğu paylaşımlarla büyük beğeni topluyor. Son olarak vermiş olduğu pozlarla büyük ses getiren güzel oyuncu, özel hayatıyla da gündemden düşmüyor. İzleyici tarafından büyük bir ilgi ile takip edilen Cavadzade için internet üzerinden yoğun bir araştırma yapılıyor. Yapılan araştırmalarda, “Nesrin Cavazade kimdir, aslen nerelidir?”, “Üç Kuruş dizisinin Bahar’ı Nesrin Cavadzade kaç yaşındadır, hangi dizi ve filmlerde yer almıştır?” sorularına cevap aranıyor.

Başarılı ve güzel oyuncu Nesrin Cavadzade, bilim insanı Mirmemmed Cavadzade’nin torunudur.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Başarılı ve güzel oyuncu Nesrin Cavadzade, bilim insanı Mirmemmed Cavadzade’nin torunudur.

Show TV ekranlarının sevilen dizisi Üç Kuruş’un Bahar’ı Nesrin Cavadzade, yapmış olduğu sosyal medya paylaşımları ve özel hayatıyla dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor. Kendisi gibi başarılı bir oyuncu olan Gökhan Alkan ile evlilik yolunda ilerleyen Nesrin Cavadzade, son dönemlerde sosyal medya hesapları üzerinden yapmış olduğu paylaşımlarla ve vermiş olduğu pozlarla gündemde yerini aldı. Peki Nesrin Cavadzade kimdir? Üç Kuruş’un Bahar’ı Nesrin Cavadzade kaç yaşında ve nerelidir? Tüm detaylar haberimizde…

NESRİN CAVADZADE KİMDİR?

30 Temmuz 1982 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de dünyaya gelen Nesrin Cavadzade, Türkiye’ye 1993 yılında 11 yaşındayken geldi. Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nü bitirdikten sonra 2 yıl boyunca Tekand Studio Oyuncuları’nda oyunculuk eğitimi alan Cavadzade, İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Rusça dillerine hakimdir. Bunların yanı sıra Arapça ve Japonca da öğrenmeye devam eden güzel oyuncu, üniversiteden mezun olduktan sonra ATV ekranlarında yayınlanan ‘Yersiz Yurtsuz’ dizisinde üstlendiği başrol ile televizyon dünyasına adım atmıştır.

OYUNCULUK KARİYERİ

Yersiz Yurtsuz dizisinin ardından dizinin yönetmeni Cemal Şan’ın ünlü Aşk Üçlemesi’nin ikinci filmi olan ‘Dilber’in Sekiz Günü’ filminde başrol oynamıştır. Bu filmdeki üstün performansıyla Erzurum, Bursa ve Ankara Film Festivalleri’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödüllerine layık görülmüş ve bunun üzerine yine Cemal Şan’ın yapmış olduğu ‘Acı’ filminde rol almıştır. Sergilemiş olduğu performans ile büyük övgüler alan Nesrin Cavadzade, sinemanın yanı sıra ‘Samanyolu’ ve ‘Al Yazmalım’ gibi televizyon dizilerinde de yer almıştır. 2011 yılında Hasan Tolga Pulat’ın yönetmiş olduğu ‘Güzel Günler Göreceğiz’ isimli sinema filminde rol almış ve oynadığı ‘Anna’ karakteriyle 48. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ ödülüne layık görülmüştür.

2012 yılında ‘Ağır Roman’ isimli televizyon dizisinde ‘Kara Leyla’ rolüyle büyük beğeni toplamıştır. 2019-2021 yılları arasında FOX TV ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Yasak Elma’ isimli televizyon dizisinde ‘Şahika’ rolünü üstlenen güzel oyuncu, buradaki karakterle büyük beğeni toplamıştır. Şuanda Show TV ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Üç Kuruş’ dizisinde Bahar karakterini canlandıran Nesrin Cavadzade, Kutluğ Ataman’ın son filmi ‘Kuzu’ ve Erol Mintaş’ın ilk uzun metrajlı filmi ‘Annemin Şarkısı’nda yer almıştır. Çanakkale Harbi’ni anlatan ‘Son Mektup’ filminde de yer alan güzel oyuncu, 51. Altın Portakal Film Festivali’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülüne layık görülmüştür. Nesrin Cavadzade, bilim insanı Mirmemmed Cavadzade’nin torunudur.

Etiketler