2022-07-06 10:43:11 | Son Güncelleme : 2022-07-06 10:53:50

SMA İlacı Faturalarımıza 1 TL Olarak Yansısın Kampanyası Nedir? Faturalara yansıyacak mı?

Instagram hikaye bölümünde sıkça paylaışan SMA İlaçları 1 TL Olarak Faturalara Yansısın  kampyansına milyonlarca kullanıcı katıldı. 5 Temmuz 2022 tarihinde başlayan SMA İlaçları 1 TL Olarak Faturalara Yansısın çıkartması 6 Temmuz 2022 tarihinde de sürmeye devam ediyor. Dün başlayan bu sosyal medya çıkartması son yılların en büyük kampanyalarından birisi oldu. Peki SMA İlaçları 1 TL Olarak Faturalara Yansısın kampanyası nedir, faturalara yansıyacak mı?

SMA İlacı Faturalarımıza 1 TL Olarak Yansısın Kampanyası Nedir? Faturalara yansıyacak mı?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Instagram'da başlatılan Sma ilacı faturalarımıza 1 TL olarak yansısın kampanyası, başlangıç tarihi olan dünden bugüne toplamda 845 bin kişiyi aşkın kullanıcı tarafından paylaşıldı. Instagram story kısmında paylaşılan çıkartma, kısa sürede milyonlarca kullanıcıya erişti. "Sen de ekle" diyerek kendi hikayenize eklediğiniz SMA İlacı Faturalarımıza 1 TL Olarak Yansısın Kampanyası böylece giderek çoğaldı. Peki kampanya etkili oldu mu? Konuyla ilgili bakanlık veya belediyelerden açıklama var mı? İşte detaylar...

SMA İLACI FATURALARIMIZA 1 TL OLARAK YANSISIN KAMPANYASI NEDİR? 

Kişinin merkez sinir sistemini ve kas sinir sistemini etkileyen kalıtsal bir nöron hastalığı olan SMA, bilinen %100 işe yarayan bir tedavisi yoktur. Fakat bakımı ve denenen tedaviler düşünüldüğünde SMA hastalığının tedavi ücretleri oldukça pahalıdır. Nadir görülen bir hastalık olmasına rağmen son yıllarda sayısında hızla artış yaşanan SMA için bu sebeple sosyal medya platformu instagram üzerinde kampanya başlatıldı. SMA İlacı Faturalarımıza 1 TL Olarak Yansısın kampanyasına kısa süre içerisinde 1 milyona yakın kullanıcı destek verdi. Peki SMA ilacı için faturalara 1 TL yansıtılsın kampanyasına cevap verildi mi?

SMA İLACI FİYATI FATURALARA YANSIYACAK MI?

Tedavisi oldukça güç ve pahalı olan SMA ilacı için başlatılan kampanyaya cevap verilip verilmediği merak konusu oldu. Instagram'da 850 bin sayısını aşkın kullanıcının destek ver,p paylaştığı SMA İlacı Faturalarımıza 1 TL olarak yansıtılsın kampanyası için şu anda bakanlık veya belediyelerden henüz resmi bir açıklama gelmedi. Öte taraftan SMA ilaçları için başlatılan bu kampanyaya bazı vatandaşlar da karşı çıktı.

Etiketler