22˚
İstanbul
22˚
açık
Nem %47
Rüzgar 2.19 /s
Çarşamba
22˚/12˚
Perşembe
17˚/11˚
Cuma
19˚/12˚
Cumartesi
23˚/13˚
17 Mayıs 2022 Salı
2021-12-01 11:46:23

Yılbaşında sokağa çıkma yasağı var mı? 31 Aralık’ta kısıtlama olacak mı?

Yılbaşında sokağa çıkma yasağı var mı? sorusu, aralık ayının da gelmesiyle birlikte en sık sorulan sorular arasında yerini aldı. Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında gerçekleştirilmekte olan sokağa çıkma yasaklarının yılbaşında olup olmayacağı tartışılıyor. Omicron (Nu) varyantının ortaya çıkması ve oluşturduğu paniğin ardından vatandaşlar, “Yılbaşında sokağa çıkma yasağı var mı?”, “31 Aralık Cuma günü kısıtlama olacak mı?” sorularına cevap aramaya başladı.

Yılbaşında sokağa çıkma yasağı var mı? 31 Aralık’ta kısıtlama olacak mı?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Normalleşme sürecine geçilmesi ve aşılanmanın da yaygınlaşmasıyla birlikte kaldırılan sokağa çıkma yasaklarının, vaka sayılarındaki stabil durumdan kaynaklı yeniden başlayıp başlamayacağı zaman zaman gündeme gelen konular arasında… Sokağa çıkma kısıtlamalarının kaldırılmış olsa da koronavirüsle mücadele adına alınan diğer tedbirlere hala devam edilmekte. Fakat son zamanlarda ortaya çıkan omicron varyantı haberlerinin ardından yılbaşında sokağa çıkma kısıtlamasının olup olmayacağı ile ilgili nasıl bir karar alınacağı merak edilen konular arasında bulunuyor. Peki yılbaşında sokağa çıkma yasağı var mı? 31 Aralık Cuma günü kısıtlama olacak mı? İşte detaylar…

YILBAŞINDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Geçtiğimiz sene yılbaşı için İçişleri Bakanlığı genelgesi ile sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı. Bu yıl, aşılama ve alınan tedbirler ile birlikte normalleşme sürecinin başlamış olması, geçen yıl uygulanan yasakların bu sene yapılmayacağı yönünde bir fikir oluşturdu. Fakat son günlerde gündemde yerini koruyan ve birçok ülkenin yeniden sıkı tedbirler almasına neden olan omicron (nu) varyantı, yeniden sokağa çıkma kısıtlamalarının olup olmayacağı ile ilgili soru işaretlerine neden oldu. Bu sene yılbaşı için bir kısıtlama gelip gelmeyeceğine yönelik henüz net bir açıklamada bulunulmadı. Konuyla ilgili net bir açıklama gelmesi durumunda gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz.

31 ARALIK CUMA GÜNÜ KISITLAMA OLACAK MI?

Omicron varyantının ortaya çıkmasının ardından birçok ülkede seyahat kısıtlamaları ve üst seviye tedbirler gerçekleştirilmeye başlandı. Türkiye de omicron varyantına karşı alınan tedbirler kapsamında güney Afrika başta olmak üzere 5 ülkeye seyahat kısıtlaması getirdi. Varyantın, önceki varyantlara göre çok daha ciddi boyutlarda sonuçlara yol açtığına dair çıkan haberler, vatandaşta da panik havası oluşturdu. Bunun üzerine alınan tedbirlerin de ışığında sokağa çıkma kısıtlamalarının yeniden başlayıp başlamayacağı merak konusu oldu. Aralık ayının da başlaması ile birlikte yılbaşında sokağa çıkma yasağının var mı? 31 Aralık’ta kısıtlama olacak mı? soruları, sık sorulan sorular arasına girdi. İçişleri Bakanlığı tarafından 31 Aralık ile ilgili henüz net bir açıklama gelmedi. Bu nedenle sokağa çıkma kısıtlamasının gelip gelmeyeceği ile ilgili kesinleştirilmiş bir karar bulunmamakta. 

 

 

Etiketler