• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  98415
 • down
  USD
  5.7824
 • down
  EURO
  6.4409
 • down
  GBP
  7.5029
 • down
  Altın
  277.449
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 02.05.2019 - 01:28 Yorum : 0

ABD Adalet Bakanından Mueller'a soruşturma eleştirisi

ABD Adalet Bakanı William Barr, Rusya soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Savcı Robert Mueller'i "soruşturma yöntemleri" ve "net sonuçlara varamaması" gerekçesiyle eleştirdi.

ABD Adalet Bakanından Mueller'a soruşturma eleştirisi

ABD Adalet Bakanı William Barr, Senato Adalet Komisyonu'nda katıldığı ve haber kanallarından canlı yayımlanan oturumda Rusya soruşturmasına ve Mueller'in raporuna il işkin soruları yanıtladı.

Mueller'in soruşturma raporuna ilişkin daha önce Kongre'ye yaptığı bildirimin arkasında olduğunu belirten Barr, ABD Başkanı Donald Trump'ın 2016 başkanlık seçimleri bağlamında Rusya ile gizli bir işbirliği içine girdiğine dair bir sonuca ulaşılamadığını söyledi.

Barr, Rusya'nın Amerikan seçim sistemine müdahale etme yönünde bir çaba içinde olduğunu düşündüğünü kaydederek, bununla Trump ile Rusya arasında bir iş birliği olduğu iddiasının delilinin bulunmadığını ifade etti.

Özel Yetkili Savcı Mueller, Rusya soruşturmasını tamamladı Rusya soruşturması tamamlandı ABD'de 2 yıldır devam eden Rusya soruşturmasını tamamlayan Özel Yetkili Savcı Robert Mueller, soruşturmasını tamamlayarak, dosyasını Adalet Bakanı William Barr'a teslim etti- Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders:- "Bundan sonraki adım Bakan Barr'a kalmış durumda"

"Soruşturmayı hiç yapmaması gerekirdi"

Soruşturmayı yürüten Mueller'a y önelik eleştirilerde bulunan Bakan Barr, Mueller'in "Trump'ın adaleti engellemeye çalışıp çalışmadığı" konusunda bir karara varamamasını ise anlayamadığını belirtti.

Barr, "Başkanın adaleti yanıltıp yanıltmadığı konusunda karara varmaması gerektiğini düşünüyordu ise o zaman bu soruşturmayı da hiç yapmaması gerekirdi." dedi.

Bir soru üzerine Barr, geçen ay Kongre’de katıldığı bir oturumda, "Trump'ın seçim kampanyasına yönelik casusluk yapıldığı" şeklindeki açıklamasından pişman olmadığını da söyledi. Barr, "casusluk" teriminin herhangi bir olumsuz yan anlam içermediğini öne sürdü.

Özel Yetkili Savcı Robert Mueller 22 ay süren, Trump ve 2016 seçim kampanyası ekibinin Rusya ile gizli anlaşma yaptığı iddialarına yönelik soruşturmasının raporunu 22 Mart'ta Adalet Bakanlığına sunmuştu.

Adalet Bakanı Barr, raporun önemli bulgularını iki gün sonra dört sayfalık bir mektupla Kongre'ye bildirmişti. 

Mueller raporu açıklandı: Rusya’nın seçimlere müdahalesi bulamadı Mueller raporu açıklandı: Rusya’nın seçimlere müdahalesi bulamadı Eski FBI Başkanı Başsavcı Robert Mueller’in, Rusya’nın 2016 seçimlerinde Rusların müdahalesi olduğu ve ABD Başkanı Donald Trump’ın adaleti engellediği hakkında hazırlanan raporun incelenmesi sona erdi.

Rusya'dan Mueller raporu yorumu: “Vergi israfı” Rusya'dan Mueller raporu yorumu: “Vergi israfı” Rusya Başkanlık Ofisi Kremlin Sarayı Sözcüsü Dmitry Peskov, ABD’de Özel Yetkili Savcı Robert Mueller'in, ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim kampanyası sırasında Rusya ile işbirliği kurduğu iddiası hakkındaki davanın raporu için “Vergi israfı” yorumu yaptı.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber