Tarih : 23.06.2021 - 09:02 Yorum : 0

ABD: Delta varyantı en büyük tehdit

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, koronavirüsün Delta varyantının salgınla savaşta en büyük tehdit olduğunu açıkladı.

ABD: Delta varyantı en büyük tehdit

ABD'de Delta varyantı endişesi büyüyor. ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, Delta varyantının, pandemiyle mücadelede en büyük tehdit olduğunu söyledi.

ABD'de Delta varyantı endişesi büyüyor. ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, koronavirüsün Delta varyantının ABD’de hızla yayılmasına ilişkin uyarıda bulundu.

İlk kez Hindistan’da görülen Delta varyantının çok daha bulaşıcı olduğunu belirten Dr. Fauci, hastalığa yakalananların süreci çok daha ağır geçirdiğini söyledi.

Pfizer/BioNTech aşısı da dahil olmak üzere ABD’de izin verilen tüm aşıların yeni varyantlara karşı etkili olduğunu vurgulayan Dr. Fauci, ABD’de ortaya çıkan vakaların yüzde 20’sinin Delta varyantından kaynaklandığını söyledi. Fauci ayrıca Delta varyantı kaynaklı vakaların ise her hafta ikiye katlandığını da belirtti.

BIDEN’IN AŞI HEDEFİNE ULAŞILAMAYACAK

ABD’nin aşılama hedefine ilişkin Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada 30 yaş üzeri vatandaşların yüzde 70’inden fazlasının aşılandığı, 27 yaş üstünde bulunup aşı yaptıranların oranının ise 4 Temmuz Bağımsızlık Günü'ne kadar yüzde 70'e ulaşmasının beklendiği kaydedildi.

18-24 yaş aralığında aşılanma oranının yüzde 47 olduğu bildirilen açıklamada gençlerin aşı yaptırmaya daha az istekli olduğuna işaret edildi.

ABD Başkanı Biden, 4 Temmuz Bağımsızlık Günü’ne kadar 18 yaş üzeri bireylerin yüzde 70’inin aşılamayı hedeflediklerini duyurmuştu. Beyaz Saray, şu anda bu hedefe ulaşmanın mümkün olmadığını ancak bu durumun aşı çalışmaları için engel oluşturmadığını belirtti.

Delta varyantı nedir? Delta varyantına karşı aşının etkisi Delta varyantı nedir, aşının delta varyantına etkisi Hindistan'da ortaya çıkan ve ardından İngiltere'de de görülmeye başlayan delta varyantı merak ediliyor. Diğer varyantlara göre farklılık gösteren Delta varyantı, Avrupa ülkelerinde telaşa neden oldu. Peki, Delta varyantı nedir? Mutasyonlara karşı aşının etkisi nasıl? Salgında dördüncü dalga mı geliyor?

Aşılar Delta mutasyonuna karşı ne kadar etkili? 3 araştırmadan çarpıcı sonuç Mutasyonlara karşı aşılar ne kadar etkili? Hindistan'da ortaya çıkan ve zamanla birçok ülkeye yayılan Delta mutasyonuna karşı aşıların ne kadar etkili olduğuna dair 3 araştırmadan çarpıcı bir sonuç çıktı.

DSÖ’den uyarı: Delta varyantı daha bulaşıcı DSÖ’den uyarı: Delta varyantı daha bulaşıcı Delta varyantıyla ilgili Dünya Sağlık Örgütü’nden açıklama geldi. İlk olarak Hindistan’da ortaya çıkan Delta varyantının küresel olarak virüsün baskın türü olmaya başladığını belirten DSÖ, Delta’nın İngiltere’de görülen Alfa varyantına göre daha fazla bulaşıcı olduğunu açıkladı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber