Tarih : 27.09.2021 - 13:24 Yorum : 0

Aliyev, Karabağ zaferini anlatırken gözyaşlarını tutamadı

Karabağ zaferinin birinci yıl dönümünde Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, işgalden kurtarılan topraklara ziyaretini anlatırken gözleri doldu.

Aliyev, Karabağ zaferini anlatırken gözyaşlarını tutamadı

30 yıllık işgal altındaki Azerbaycan toprakları Ermenistan’dan 44 günde operasyonla geri alındı. Aliyev, zaferin birinci yıl dönümünde duygu dolu anlar yaşadı. Yaklaşık 30 yılın ardından Ermenistan'ın işgalinden kurtarılan topraklara sık sık ziyaretler düzenlediğini belirten Aliyev, ziyaretlerine ilişkin görüntülerin de Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Mihriban Aliyeva tarafından kaydedildiğini ve paylaşıldığını hatırlattı.

“BİZİM HOŞUMUZA GİTTİ”

Bu durumun kendiliğinden geliştiğini belirten Aliyev, Doğal olarak oluştu, bunu planlamıyorduk. Biz ilk kez Şuşa'ya gittiğimizde Bakü'den çok erken çıkmıştık. Çünkü o zaman yol çok uzundu. O zaman bir Zafer yoluyla Fuzuli'den Şuşa'ya neredeyse 3 saatte gitmiştik. Yollar kar ve buz tutmuştu. Sabah erkenden çıkmıştık ve hava karanlıktı. Hava aydınlandıkça çok güzel manzara oluştu ve Mihriban Hanım kendi telefonuyla çekmeye başladı. Beni çekti, ben de dedim ki 'Yolumuz Şuşa'yadır'. Böyle başladı. Bu bir özel teşebbüstür, çünkü benim ziyaretlerimi genellikle resmi heyet çekiyor. Buysa yeni bir yaklaşımdır. Biliyorum ki çoğu kimsenin hoşuna gitti bu. Bizim de hoşumuza gitti” ifadelerini kullandı.

“BUDUR AZERBAYCAN HALKI”

Eşi Mihriban Aliyeva'nın çektiği görüntülerdeki sözlerini hangi duygularla söylediğini anlatırken gözleri dolan Cumhurbaşkanı Aliyev, şöyle devam etti:
"Bu sözleri söylerken benim gözümün önüne ilk önce o bölgelerde yaşamış insanlar geliyordu. Ben her şeyden önce onlar için bunu söylüyordum. Çünkü onlar hasret içerisindeydi. 30 yıl hasret içerisindeydiler ve ben oraya gelmişim bu binayı görüyorum, o görmüyor. O bizim gözlerimizle onu görmeli. Her zaman gözümün önünde onlar vardı. O kadar eziyet çektiler. Fakat dik durdular, sağlam durdular. Budur Azerbaycan, budur Azerbaycan halkı. Sizi de duygulandırdım ben."

Etiketler : Aliyev Karabağ Azerbaycan
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber