Tarih : 23.07.2021 - 13:30 Yorum : 0

Alman muhabirden yalan skandalı: Eline yüzüne bulaştı

Almanya son yüzyılın en büyük sel felaketi boğuşurken bölgeye giden muhabir Susanna Ohlen üzerine çamur sürüp, yardım çalışmalarına katılmış gibi haber yapmaya çalıştığı anlar kameralara yansıdı

Alman muhabirden yalan skandalı: Eline yüzüne bulaştı

Avrupa’nın batısında etkisini gösteren sağanak yağış sel felaketine neden oldu. En az 200 kişi sel felaketinde yaşamını yitirirken selden en fazla etkilenen ülkelerden biri de Almanya oldu. Selin ardından sokaklar göle döndü, evlerden kopan parçalar caddeleri doldurdu. Olay sonrasında RTL muhabiri Susanna Ohlen, canlı yayın yapmak üzerine sel bölgesine gitti.

AYAKLARINA ÇAMUR SÜRDÜ

RTL muhabiri Susanna Ohlen, 'Selden sonra temizlik: RTL sunucusu Bad Münstereifel'e yardım eli uzattı' başlıklı video haber hazırlayarak yayına sundu. Ohlen haberinde yardım çalışmalarına katıldığını belirtse de gerçek kısa sürede ortaya çıktı. Ohlen’in çalışmalara katılmış gibi görünmek için üzerine çamur sürdüğü anlar kameralara yansıdı. Bir vatandaş tarafından çekilen görüntülerde, Ohlen’in yayın öncesi ayaklarına çamur sürdüğü görüldü.

İŞİNE SON VERİLDİ

Gerçeğin ortaya çıkması ile birlikte haber kısa sürede siteden kaldırıldı. 2008’den bu yana RTL’de görev yapan Ohlen'in işine son verildi. RTL'den yapılan açıklamada, “Muhabirimizin yaklaşımı gazetecilik ilkeleri ve standartlarımıza uygun değil.” sözleri kaydedildi.

Etiketler : Almanya Sel Muhabir Rtl
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber