22˚
İstanbul
22˚
parçalı az bulutlu
Nem %45
Rüzgar 4.41 /s
Salı
23˚/16˚
Çarşamba
22˚/12˚
Perşembe
18˚/11˚
Cuma
20˚/12˚
16 Mayıs 2022 Pazartesi
2022-01-24 08:55:02

Almanya'da camiye tüfekle saldırı!

Almanya'da Saksonya-Anhalt eyaletinin Halle şehrinde içinde caminin bulunduğu İslam Kültür Merkezi Derneğine tüfekle ateş edildi.

Almanya'da camiye tüfekle saldırı!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Almanya'nın Halle şehrinde içinde caminin bulunduğu İslam Kültür Merkezi'nin yakınında bulunan iki kişi, silah sesleri duyduğunu ve 3 merminin binanın cephesine çarpıp yere düştüğünü fark ettiklerini anlattı. Görgü tanıkları, silahların caminin karşısındaki bir apartmandan ateş edildiğini söylediler. 

Halle Emniyet Müdürlüğünün açıklamasına göre, dairenin sahibi olarak teşhis edilen 55 yaşındaki kişinin evinde iki tane silah bulundu ve el konuldu. Açıklamada, ilk bulgulara göre söz konusu kişinin siyasi suçlardan poliste bir kaydı bulunmadığı ifade edilerek, olaya ilişkin soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

''MÜSLÜMAN DÜŞMANLIĞI SÖZLERDE KALMIYOR''

Almanya Müslümanlar Merkez Konseyinin Twitter hesabından yapılan paylaşımda da Halle’deki camide bulunan inananlara bir kez daha silahla ateş edildiği belirterek, "Allah’a şükür bu kez kimse yaralanmadı. Polis şu anda soruşturuyor ve sorguluyor. Müslüman düşmanlığı ve ırkçılık sözlerde kalmıyor." ifadesi kullanıldı.

Polisin bir kişiyi yakaladığı ve ifadesinin alındığı aktarılan paylaşımda, Halle polisine teşekkür edilerek, olayın tamamen aydınlatılmasının ümit edildiği belirtildi.

Paylaşımda daha önceki yıllarda da camiye silahla ateş edildiği bilgisi paylaşıldı.

Etiketler