Tarih : 25.10.2021 - 13:05 Yorum : 0

Angela Merkel'in ceketlerinin akıbeti belli oldu

Görevi bırakmaya hazırlanan Almanya Başbakanı Angela Merkel'in meşhur ceketlerinin akıbeti belli oldu.

Angela Merkel'in ceketlerinin akıbeti belli oldu

Yakın zamanda görevi bırakmaya hazırlanan Almanya Başbakanı Angela Merkel'in şimdiye kadar kendisi kadar ceketleri de çok konuşuldu. 22 Kasım 2005'ten beri Almanya Şansölyesi olan Merkel'in renkli ceketleri ve pantolonları artık kendisiyle özdeşleşmişti. Bugüne kadar renkli sayısız modelde ceket giydi. 16 yılın ardından Merkel'in görevden ayrılmasıyla beraber ceketlerin akıbeti de belli oldu.

Merkel, 16 yılın ardından bu ceketlerin kullanılmış kıyafetler koleksiyonuna düzenli olarak ekleneceğini açıkladı. Bild'ın haberine göre, Merkel ceketin altına giydiği tişört ve bazen taktığı sade bir kolyeyle kendi moda tarzını oluşturdu.

Genç bir bakan olduğu sıralarda Merkel, elbise giyiyordu fakat zamanla bu tarzını değiştirdi. Şansölye olduğunda ceket, koyu pantolon ve düz bir ayakkabı tercih etmeye başladı.

Yılbaşı kutlaması için saten, ciddi durumlar için kalın yün, kışın tüvit, yazın ise hafif pamuklu giysiler tercih ediyor. Merkel, zirve toplantılarında ise koyu takım elbiseli erkeklerle çevrili olacağı için daha renkli kıyafetler tercih ediyor. Görev başında değilken ise siyah hırkası favori.

Aksesuar olarak ise giysileri gibi sade takılar takmaktan hoşlanan Merkel, çoğunlukla küpe ve kolye kullanıyordu. Nadiren ise doğal taşlar takmaktan hoşlanıyor.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber