27˚
İstanbul
27˚
hafif yağmur
Nem %48
Rüzgar 7.68 /s
Pazartesi
27˚/20˚
Salı
27˚/20˚
Çarşamba
25˚/19˚
Perşembe
26˚/18˚
29 Mayıs 2022 Pazar
2021-12-24 09:18:39

Beyaz Saray'dan Ukrayna konusunda Rusya suçlaması

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Ukrayna ve Rusya arasındaki gerginliğin Rusya'dan dolayı kaynaklandığını söyledi. ABD ve Rus heyetlerinin görüşmesinin detayları ise henüz belli olmadı.

Beyaz Saray'dan Ukrayna konusunda Rusya suçlaması
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Ukrayna sınırındaki gerginliğin tek suçlusunun Rusya olduğunu açıkladı. Psaki, Beyaz Saray'da düzenlediği günlük basın toplantısında gündemi değerlendirdi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bugün düzenlediği basın toplantısında ABD'nin gelecek ay Cenevre'de görüşmeye hazır olduğu açıklamasına ilişkin Psaki, görüşmelerin yeri ve zamanına ilişkin detayları henüz netleştirmediklerini söyledi.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki

TEK SALDIRGANLIK RUSYA'NIN ASKER YIĞMASI

Psaki, Rusya'nın ABD ve NATO ülkelerine sunduğu güvenlik tekliflerine ilişkin ise "Diplomatik görüşmeler konusunda çalışıyoruz. Rusya'nın ortaya koyduğu tekliflerin bazılarına katılabiliriz ama bazılarına da kesinlikle razı olamayız." değerlendirmesinde bulundu.

Putin'in ABD ve ortaklarının Ukrayna sınırında gerginliği artırdığı iddialarını da reddeden Psaki, "Bu çok komik. Rusya ve Ukrayna sınırında gördüğümüz tek saldırganlık Rusya'nın bölgeye asker yığması ve Rusya liderinin kavgacı söylemleridir." yorumunu yaptı.

Etiketler