Tarih : 12.05.2021 - 12:40 Yorum : 0

Biden'dan Filistin lideri Abbas’a yazılı mesaj

ABD Başkanı Joe Biden, Filistin Lideri Abbas’a yazılı mesaj gönderdi. Bu mesaj Biden yönetime geldiğinden bu yana, iki devlet arasındaki ilk temas sayılıyor.

Biden'dan Filistin lideri Abbas’a yazılı mesaj

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD'li mevkidaşı Joe Biden'den bölgedeki gelişmeler ve ikili ilişkilerle ilgili yazılı bir mesaj aldı.

Biden’ın mesajında son siyasi gelişmeleri ve ABD ile Filistin Devleti arasındaki ikili ilişkileri ele aldığı kaydedildi

BIDEN'DAN FİLİSTİN İLE İLK TEMAS

Bu mesaj, Biden'ın ocak ayında ABD Başkanı seçilmesinden bu yana iki taraf arasındaki ilk temas sayılıyor.

Biden yönetimi, Trump Döneminde askıya alınan Filistin yardımlarını devam ettirme kararı almıştı.

BLINKEN: ŞİDDETE SON VERİN

Öte yandan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrailli mevkidaşı Gabi Aşkenazi ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede hem İsrail hem de Filistin tarafına "tansiyonu düşürme ve şiddete son verme" çağrısında bulunmuştu.

İsrail’in Gazze'ye saldırılarında şehit sayısı yükseliyor İsrail’in Gazze'ye saldırılarında şehit sayısı yükseliyor İsrail-Gazze hattındaki tansiyon düşmüyor. İsrail'in abluka altındaki Gazze saldırılarında şehit sayısı 56'ya, yaralı sayısı 320'ye yükseldi.

ABD'den İsrail ve Filistin açıklaması ABD'den İsrail ve Filistin açıklaması ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrailli mevkidaşı ile görüştü. Taraflara tansiyonu düşürme ve şiddete son verme çağrısı yapan Blinken'ın İsrail'e başsağlığı dilerken Filistinliler için dilememesi dikkatlerden kaçmadı.

Etiketler : joe biden ABD filistin
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber