2022-05-21 10:23:03 | Son Güncelleme : 2022-05-21 10:33:04

ABD Başkanı Joe Biden'ın korumaları Güney Kore'den sürüldü! Kavga ortalığı karıştırdı

ABD Başkanı Joe Biden ve heyetinin Asya ziyareti olaylı başladı. Güney Kore'de Biden'ın gezisi sırasında iki koruması kavgaya karıştı, ülkeden gönderildi.

ABD Başkanı Joe Biden'ın korumaları Güney Kore'den sürüldü! Kavga ortalığı karıştırdı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

ABD Başkanı Joe Biden, dün başladığı Asya ziyaretinin ilk ayağında Güney Kore'nin başkenti Seul'de bir dizi ziyarette bulundu. Biden'ın gezisi sırasında korumalığını yapan iki gizli servis çalışanı karıştığı bir kavgayla ziyarete damga vurdu. ABC'nin haberine göre, gizli servis çalışanları, akşam yemeği için dışarı çıktı ve alkollü mekana gitti. Sarhoş olduğu belirtilen ajanlar taksi şoförü ile tartıştı.

Gizli Servis adına konuşan Anthony Guglielmi, "iki çalışanını içeren görev dışı bir olaydan haberdar olduklarını" ve bunun "politika ihlali olabileceğini" söyledi.

YEREL POLİS TARAFINDAN SORGULANDILAR

Olaya karışan kişilerin görev yerlerine gönderilerek idari izne ayrılacaklarını söyleyen Guglielmi, "Tüm çalışanlar için çok katı protokol ve politikalarımız var" dedi.

Taksi şoförüyle tartıştığı iddia edilen ajanın ABD'ye dönüş uçağına binmeden önce yerel polis tarafından sorgulandığı belirtiliyor.