Tarih : 21.06.2021 - 22:33 Yorum : 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Komisyonu Başkanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile telefonda görüştü. AB ile olumlu gündemin sürdürülmesi, gümrük birliği anlaşmasının güncellenmesi ve vize serbestisinin hayata geçirilmesi konuları görüşmede ele alınan konular oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Komisyonu Başkanı ile görüştü

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-AB ilişkilerini geliştirecek adımlar ve bölgesel meseleler ele alındı.

OLUMLU GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin üzerine düşeni fazlasıyla yaptığını, somut adım atma sırasının AB’de olduğunu belirterek, Türkiye ile olumlu gündemin hayata geçirilmesinin vaktinin çoktan geldiğini ifade etti.

GÜMRÜK BİRLİĞİ

Gümrük Birliği’nin güncellenmesi müzakerelerine bir an evvel ve önkoşulsuz şekilde başlamak gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu sağlığı, iklim değişikliği ile içişleri, göç ve terörizmle mücadelede işbirliği alanlarını da içerecek şekilde Yüksek Düzeyli Diyalog toplantılarının başlatılmasını arzu ettiklerini dile getirdi.

VİZE SERBETİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vize serbestisinin temininin de Türk halkının uzun süredir beklediği bir adım olduğunu belirterek, 18 Mart Mutabakatının tüm unsurlarıyla ve güçlendirilerek hayata geçirilmesi gerektiğini ifade etti.

Covid-19 aşısıyla seyahat edilebilecek Avrupa ülkeleri Covid-19 aşısıyla gidilebilecek Avrupa ülkeleri Almanya, Yunanistan ve Fransa gibi bazı Avrupa ülkeleri, kapılarını Türklere açtı. Hangi ülkelerin Pfizer/BioNTech ve/veya Sinovac aşısını kabul ettiğine dair bilgiler haberimizde...

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber