Tarih : 05.06.2021 - 10:32 Yorum : 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın doğal gaz müjdesi dünya basınında

Türkiye’nin Karadeniz'de doğalgaz rezervi keşfi dünya basınında da yankılandı. Uluslararası medya kuruluşları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesine geniş yer verdi. Amerikan haber ajansı Associated Press, Türkiye’nin Karadeniz'de doğalgaz bulduğunu bildirirken İngiliz haber ajansı Reuters ise gelişmeyi son dakika olarak duyurdu. Bosna Hersek medyası ise gelişmeyi "Erdoğan Türkiye'yi şahlandırdı" ifadeleriyle duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın doğal gaz müjdesi dünya basınında

Türkiye’nin Karadeniz'de doğalgaz rezervi keşfi dünya basınında da yankılandı. Uluslararası medya kuruluşları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesine geniş yer verdi.

İngiliz haber ajansı Reuters, Türkiye’nin Karadeniz’deki doğal gaz keşfini son dakika olarak duyurdu.

Reuters, yayınladığı haberde "Erdoğan, Türkiye'nin Karadeniz'de 135 milyar metreküplük ek doğalgaz keşfedildiğini söyledi" ifadelerine yer verdi.

"KARADENİZ'DE YENİ KEŞİF"

Amerikan Associated Press ise Karadeniz'de daha önce 405 milyar metreküp doğalgazın bulunduğu hatırlatarak gelişmeyi , "Türkiye, Karadeniz'de doğalgaz bulduğunu bildirdi" başlığıyla duyurdu.

Yine ABD’li yayın kuruluşu Bloomberg ise gelişmeyi "Erdoğan Karadeniz'de yeni bir doğalgaz keşfi açıkladı" ifadeleriyle verdi.

DOĞAL GAZ KEŞFİ ALMAN BASININDA DA YANKILANDI

Alman Der Spiegel de haberi duyurdu. Spiegel Erdoğan’ın açıkladığı müjdeyi "Erdoğan Karadeniz’de yeni doğalgaz keşfini duyurdu" başlığıyla okuyucularıyla paylaştı. Bir başka Alman kuruluşu ise Frankfurter Allgemeine Zeitung da gelişmeyi aynı başlıkla yayınladı.

Keşfin gündem olduğu bir başka ülke ise Bosna Hersek’ti.

"ERDOĞAN TÜRKİYE'Yİ ŞAHLANDIRDI"

Bosna Hersek’te en çok okunan haber sitelerinden Oslobodjenje, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı müjdeyi okuyucularına "Erdoğan Türkiye'yi şahlandırdı: Karadeniz'de doğalgaz keşfiyle ilgili detayları paylaştı" ifadeleriyle duyurdu.

Oslobodjenje geçen yıl Karadeniz’de bulunan 405 milyar metreküp doğalgaza da atıf yaparak haberde "2020'nin en büyük gaz keşfiydi" ifadelerini kullandı.

Doğal gaz rezervi listesinde Türkiye ilk 30’da Doğal gaz rezervi listesinde Türkiye ilk 30’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Karadeniz'de 135 milyar metreküplük yeni bir doğal gaz keşfi yapıldığını açıklamasının ardından dünya genelinde rezerv listesinde Türkiye ilk 30’a yükseldi.

İşte bulunan doğal gazın parasal karşılığı İşte bulunan doğal gazın parasal karşılığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Karadeniz'de 135 milyar metreküplük yeni bir doğal gaz keşfi yapıldığını açıkladı. Bu açıklama sonra doğal gazın parasal karşılığı belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı: Karadeniz'de yeni doğal gaz rezervi keşfedildi Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zonguldak açıklarında bulunan petrol/doğal gaz rezervi ile ilgili kameraların karşısına geçti. Türkiye'nin kilitlendiği 'müjde' Filyos Limanı'nın açılışında duyuruldu. Erdoğan, Karadeniz'de 135 milyar metreküplük yeni bir doğal gaz keşfi yapıldığını açıkladı.

Karadeniz'deki keşiflerin Türkiye ekonomisine etkisi 6 milyar dolar Keşiflerin Türkiye ekonomisine katkısı 6 milyar dolar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amasra-1 kuyusunda Fatih Sondaj Gemisi’nin 135 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfettiğini açıklamıştı. Geçen yıl ise Fatih sondaj gemisi Tuna-1 kuyusunda 405 milyar metreküplük gaz rezervi keşfetmişti. Türkiye'nin, Tuna-1 ve Amasra-1 kuyularında keşfettiği doğal gaz sahalarında yılda 20 milyar metreküp üretim yapılmasıyla ithalat faturasının yıllık 5-6 milyar dolar azalacağı tahmin ediliyor.

Etiketler : Erdoğan Doğal Gaz
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber