Tarih : 11.06.2021 - 00:33 Yorum : 0

DSÖ'den Avrupa'ya aşılama uyarısı

DSÖ, koronavirüs salgını için Avrupa'ya aşılama uyarısında bulundu. DSÖ Avrupa Direktörü Kluge, Avrupa’da aşılamanın yetersizliğine dikkat çekti ve delta mutasyonunun giderek yayıldığını duyurdu.

DSÖ'den Avrupa'ya aşılama uyarısı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Direktörü Hans Kluge düzenlediği basın toplantısında, Avrupa'da Kovid-19’a karşı aşılamaların seviyesinin 'bölgeyi yeni bir yükselmeden korumak için' yetersiz olduğu konusunda uyardı.DSÖ verilerine göre, bugüne kadar Avrupa nüfusunun yüzde 30'u bir doz aşı uygulanırken, nüfusun yüzde 17'si ise tamamen aşılandı. Kluge, dünyanın diğer bölgelerine kıyasla oranların önemli olduğunu, ancak toplum bağışıklığı sağlamak için yetersiz olduğunu ekledi.

TOMLUM BAĞIŞIKLIĞI İÇİN EN AZ YÜZDE 80 AŞILAMA

Ülkeleri hijyen ve mesafe önlemlerini sürdürmeye ve yabancı ülkelere seyahati kısıtlamaya çağıran Kluge, "Toplum bağışıklığı için yetişkin nüfusun en az yüzde 80'inin aşılamak için yolumuz uzun" ifadelerini kullandı. Vaka ve can kayıplarında düşüş yaşanmasına rağmen Kluge, "Tehlikeden kurtulmaktan çok uzağız" ifadelerini kullanarak, Hindistan'da tespit edilen Delta mutasyonunun Avrupa'da ilerlediği konusunda uyardı.

DSÖ'den zengin ülkelere aşı bağışı çağrısı DSÖ'den zengin ülkelere aşı bağışı çağrısı Koronavirüs salgınıyla mücadelede adaletsiz aşılamanın tüm dünya için tehdit olduğunu vurgulayan DSÖ, salgının bir an önce bitmesi için zengin ülkelere aşı bağışı yapma çağrısında bulundu.

Kovid-19 salgının tedavi maliyeti ortaya çıktı Kovid-19 salgının tedavi maliyeti ortaya çıktı Dünya genelinde koronavirüs salgını ile birlikte yaşanan sağlık ve ekonomik krizin maliyeti ortaya çıktı. Türkiye salgınla mücadelede diğer ülkelere nazaran tedavileri karşıladı.

 

 

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber