Tarih : 13.05.2021 - 10:24 Yorum : 0

Elon Musk, Bitcoin ile Tesla satışını durdurdu

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, Bitcoin ile Tesla satışını durdurduklarını açıkladı

Elon Musk, Bitcoin ile Tesla satışını durdurdu

Kripto para piyasası ile yakın ilgilenen ve çok sayıda yatırım yapan Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, yeni bir açıklama yaparak piyasaları alt üst etti. Kısa süre önce 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın alarak güçlü bir yatırım yapan Musk, yaptığı açıklama ile mart ayında başlayan Bitcoin ile otomobil satma döneminin durdurulduğunu açıkladı.

FOSİL YAKITLARI GEREKÇE GÖSTERİLDİ

Elon Musk, karara gerekçe olarak Bitcoin madenciliği ve işlemleri için kullanılan fosil yakıtların artan kullanımından duyulan endişeyi gösterdi.

BİR GELECEĞİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ AMA…

Elon Musk'ın yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Tesla, Bitcoin kullanarak araç alımlarını askıya aldı. Bitcoin madenciliği ve işlemleri için fosil yakıtların hızla artan kullanımı nedeniyle endişe duyuyoruz. Kripto para birimlerinin gelecek vadeden bir fikir olduğuna inanıyoruz, ancak bunun çevre için büyük bir bedeli olmamalı. Tesla, herhangi bir Bitcoin satmayacak ve madencilik, daha sürdürülebilir enerjiye geçmeden işlemlerde kullanmayacak. Bitcoin için harcanan enerjinin yüzde 1'inden daha azını kullanan diğer kripto para birimlerine bakıyoruz."

KRİPTO PARA PİYASALARI SERT DÜŞTÜ

Elon Musk'ın açıklamasından önce 54 bin dolar civarında işlem gören Bitcoin, sert bir şekilde 46 bin dolara kadar geriledi ve ardından kendini yeniden 50 bin doların üzerine attı.
Bitcoin'in düşmesi nedeniyle, her zaman olduğu gibi Altcoin'lerde de sert düşüşler gözlemlendi.

TESLA ALMAYIN KAMPANYASI

Elon Musk'ın kripto para piyasalarını etkilemesinden bıkan kullanıcılar ise #dontbuytesla etiketiyle Tesla almayın çağrısı yaptı. Yaşanan olayların ardından Tesla hisselerinde düşüş gözlendi.

Elon Musk'tan Dogecoin sorusu Elon Musk'tan Dogecoin sorusu Elon Musk, takipçilerine Tesla'nın Dogecoin ile ödeme kabul edip etmemesine ilişkin sordu

Elon Musk'tan Dogecoin uyarısı: Dikkatli olun Elon Musk'tan Dogecoin uyarısı Elon Musk, yatırımcıları Dogecoin ile ilgili tweet'lerle uyardı.

Bitcoin ile Tesla alınabilecek Bitcoin ile Tesla alınabilecek Tesla CEO'su Elon Musk, ABD'de Tesla marka araçların Bitcoin ile satın alınabileceğini açıkladı.

Etiketler : Elon Musk Bitcoin Tesla
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber