Tarih : 11.05.2021 - 21:53 Yorum : 0

Filistinliler Tel Aviv’i vurdu, Demir Kubbe sınıfta kaldı

Filistinliler, Tel Aviv’i vurdu. Füze yoğunluğu sebebiyle İsrail’in çok güvendiği “demir kubbe” hava savunma sistemi yetersiz kaldı.

Filistinliler Tel Aviv’i vurdu, Demir Kubbe sınıfta kaldı

Filistinlilerin füze atışları sonrası İsrail'in 'Iron Dome' (Demir Kubbe) savunma sistemi sınıfta kaldı. Daha önce uzmanlar, sistemin yerleşim bölgelerine yönelen füzeleri etkisiz hale getirmede yüzde 85 başarı sağladığını iddia ediyordu. İsrail, savaş uçakları ve en gelişmiş silahlarla açık hava hapishanesine çevirdiği Gazze’yi orantısızca vuruyor, kendilerini savunan Filistinlilere karşı ise füze savunma sistemi Demir Kubbe’ye güveniyorlardı. Ancak İsrail’in çok güvendiği “demir kubbe” hava savunma sistemi son saldırıların ardından yetersiz kaldı.

İsrail askerleri Batı Şeria’da bir Filistinliyi şehit etti İsrail askerleri Batı Şeria’da bir Filistinliyi şehit etti İsrail askerlerinin Filistinlilere uyguladığı şiddet ve zulüm devam ediyor. İşgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyinde bulunan askeri kontrol noktasında silahlı saldırı girişiminde bulunduğu iddiasıyla Filistinlilere ait bir araca ateş açılması sonucu bir Filistinli şehit oldu, bir Filistinli de yaralandı.

Filistinliler, İsrail'e ait enerji tesisini vurdu Filistinliler, İsrail'e ait enerji tesisini vurdu İsrail’in Walla News gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre, Gazze’de atılan roketlerden birinin Askalan’da bir enerji tesisi vurulduğu aktarıldı.

İsrail’in hava saldırılarında şehit sayısı 28’e yükseldi İsrail’in hava saldırılarında şehit sayısı 28’e yükseldi Dünden bu yana İsrail tarafından Gazze Şeridi’ne düzenlenen hava saldırılarında şehit düşenlerin sayısı 28’e yükseldi.

Bahçeli'den İsrail'e sert tepki: Yaptıklarının bedelini ödemelidir Bahçeli'den İsrail'e sert tepki: Yaptıklarının bedelini ödemelidir MHP Genel Başkanı Bahçeli, "İsrail, yaptıklarının bedelini ödemelidir. Uluslararası Ceza Mahkemesi zulmün hesabını İsrail devletinden sormak mecburiyetindedir." açıklamasında bulundu.

HAMAS'TAN TEL AVİV'E 130 ROKET

İsrail ordusunun Gazze'ye hava saldırısı düzenleyerek meskun alanda bir binayı vurmasının ardından Hamas Hareketi Tel Aviv'e 130 roket attığını duyurdu.

1 ÖLÜ, 6 YARALI

Tel Aviv’e düzenlenen roket saldırısında ilk belirlemelere göre Rishon Lezion’da 1 kişi hayatını kaybetti, Holon’da ise az 6 kişi yaralandı. İsrail ordusunun düzenlediği saldırılarda ise 10'u çocuk, 1'i kadın 28 Filistinli hayatını kaybetmişti.

Arap ülkeleri İsrail'in saldırılarını kınadı Arap ülkeleri İsrail'in saldırılarını kınadı İsrail'in Doğu Kudüs'te Müslümanlara yönelik gerçekleştirdiği saldırılara Arap ülkelerinden tepki yağdı. Libya, Katar, Ürdün, Kuveyt, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Yemen ve Tunus, Müslümanlara zulmeden İsrail'i kınadı.

Dünyadan İsrail’e itidal çağrısı Dünyadan İsrail'e tepki İsrail polisinin, işgal altındaki doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa ve Doğu Kudüs’teki Filistinlilere yönelik saldırılarına dünyadan tepki yağdı.

Dışişleri'nden İsrail'e sert tepki: Derhal son verilmeli Dışişleri'nden İsrail'e sert tepki: Derhal son verilmeli ​Dışişleri Bakanlığı'nın Gazze'ye yönelik hava saldırıları hakkında yaptığı açıklamada, "İsrail’in Gazze Şeridinde başlattığı ve aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda masum insanın hayatını kaybetmesine yol açan hava saldırılarını şiddetle telin ediyor, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Türkiye'nin dört bir yanından İsrail'e tepki Türkiye'nin dört bir yanından İsrail'e tepki İsrail'in Filistinlilere uyguladığı zulüm ve şiddete Türkiye'nin her yerinden tepki geliyor. Türkiye'nin dört bir yanında vatandaşlar sokaklara döküldü, İsrail'e tepki yağıyor.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber