21˚
İstanbul
21˚
hafif yağmur
Nem %61
Rüzgar 5.29 /s
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
24˚/17˚
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
26˚/19˚
23 Mayıs 2022 Pazartesi
2021-12-12 17:25:43

İsrail Başbakanı BAE'yi resmi ziyarete gidiyor: Tarihte bir ilk

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, ekonomik ve bölgesel konuları konuşmak için Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) resmi ziyaret gerçekleştiriyor. Bu resmi ziyaret aynı zamanda İsrail Başbakanı Naftali Bennett’in ilk Birleşik Arap Emirlikleri'ne resmi ziyareti olacak.

İsrail Başbakanı BAE'yi resmi ziyarete gidiyor: Tarihte bir ilk
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, ilk defa Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) resmi ziyaret gerçekleştiriyor. İsrail Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan açıklamada, Bennett, BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile görüşmek üzere bugün Abu Dabi'ye gidiyor. Gerçekleşecek olan bu ziyaret aynı zamanda ilk defa bir İsrail Başbakanı'nın BAE'ye düzenlediği resmi ziyaret olma özelliğini de taşıyor.

EKONOMİK VE BÖLGESEL BAŞLIKLAR ELE ALINACAK

Bennett'in yarın Veliaht Prens ile görüşmesi planlanıyor. Görüşmede, "iki ülkenin refah, istikrarını güçlendirmeye katkı yapacak ekonomik ve bölgesel başlıklarda ilişkileri ilerletme konularının" ele alınacağı aktarıldı. Ziyaretin, ilk defa bir İsrail Başbakanı'nın BAE'ye düzenlediği resmi ziyaret olma özelliği taşıdığına dikkat çekildi. İsrail ile BAE, 15 Eylül 2020’de Beyaz Saray’da düzenlenen törenle ilişkileri normalleştirme anlaşması imzalamıştı.

Etiketler