Tarih : 10.05.2021 - 00:12 Yorum : 0

İsrail polisi Şam Kapısı'nda Filistinlilere saldırdı

İsrail polisi Filistinlilere uyguladığı şiddete devam ediyor. İşgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı'nda Filistinli gençlere saldırdı.

İsrail polisi Şam Kapısı'nda Filistinlilere saldırdı

Filistinli gençler, Mescid-i Aksa’nın da içinde bulunduğu Eski Şehir’in Şam Kapısı'nda akşam saatlerinden itibaren toplanmaya başladı.  İsrail polisi, toplumsal olaylara müdahale aracı (TOMA), atlı birlikler ve ses bombalarıyla Filistinli gençlere müdahalede bulundu. 

Eski Şehir'in Şam Kapısı ile Sahire Kapısı boyunca İsrail polisi Filistinli gençler arasında kovalamaca yaşandı. İsrail polisinin Şam Kapısı’ndaki saldırıları devam ediyor.

YÜZLERCE FİLİSTİNLİ YARALANMIŞTI

İsrail güçleri, dün Kadir Gecesi’nde de teravih namazını kılmak için Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'ya gelen Filistinlilere müdahale etmiş, çıkan olaylarda 90 Filistinli yaralanmıştı. İsrail güçleri, Filistinlileri dağıtmak için plastik mermi, göz yaşartıcı gaz ve ses bombası kullanmış, Filistinliler ise güvenlik güçlerine taş, şişe ve havai fişeklerle karşılık vermişti.

Netenyahu: Kudüs, İsrail'in başkenti Netenyahu: Kudüs, İsrail'in başkenti İsrail’in işgal altındaki Doğu Kudüs’e olan saldırılara devam ediyor. Ramazan ayının başından beri Filistinlilere haince saldırılar düzenleniyor. Saldırılar devam ederken İsrail Başbakanı Netenyahu, gerginliği artıracak açıklamalarda bulundu.

İsrail’de hava savunma sistemleri devreye girdi İsrail’de hava savunma sistemleri devreye girdi İsrail ve Filistin gerginliği devam ediyor. İsrail’in son günlerde Filistinlilere haince saldırmasından dolayı gerginlik hat safhada. İsrail’de Filistin tarafından atıldığı iddia eden roketler nedeni ile ülkenin güney kesiminde siren sesleri yükseldi.

Kaynak : İHA-AA
Etiketler : İsrail Filistin Gazze
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber