Tarih : 01.09.2016 - 13:57 Yorum : 0

Milli maçın ardından Rus basınında dostluk vurgusu

A Milli Futbol Takımı'nın Rusya ile 0-0 berabere kaldığı hazırlık maçı, Rus basınında geniş yer buldu.

Milli maçın ardından Rus basınında dostluk vurgusu

A Milli Futbol Takımı'nın FIFA 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri öncesi Rusya ile oynadığı ve golsüz beraberlikle sonuçlanan hazırlık karşılaşması, Rus basınında geniş yer buldu.

Rus basınındaki haberlerde, Türkiye-Rusya ilişkilerinin normalleşme sürecinde oynanan maçın futbol boyutu kadar, tribünler ve saha dışındaki dostluk atmosferi ön plana çıktı.

Türkiye'nin misafirperverliğine vurgu yapılan haberlerde, taraftarların Rusya lehine slogan atması, stat hoparlöründen barış ve dostluk anonsu yapılması gibi detaylara yer verildi.

"Türkler, Rus futbolcu ve taraftarlara karşı dostça tutum sergilerdi"
Rsport ajansı, "barışçıl sonuç" başlığını kullandığı haberinde, Rusya'nın teknik direktör Stanislav Çerçesov yönetimindeki ilk maçında Türkiye ile 0-0 berabere kaldığını yazdı.

Antalya'ya muhabir gönderen ve maç öncesi izlenimlerin yer aldığı geniş haberde, "Karşılaşma öncesi Antalya sakin ve huzurluydu. İki ülke liderleri geçen yılın sonunda oluşan krizden sonra ilişkileri düzeltmek için her şeyi yaptı. Türkler, Rus futbolcu ve taraftarlara karşı dostça tutum sergilerdi. Şimdiye kadar Türkiye'de herhangi bir konuk takıma karşı böylesine saygılı bir tutum görmemiştim." ifadeleri kullanıldı.

Rus gazetelerinden "dostluk" mesajı
Rusya'nın önemli gazetelerinden İzvestiya da dostluk vurgusu yapıp, "Türkiye-Rusya maçı: Sahada ve çevresinde dostluk ve barış" başlığını kullandı.

Haberde, Türk tarafının Rusya kafilesinin geldiği ilk günden itibaren gösterdiği misafirperverliğe değinilerek, "Milli takımımızı Antalya'nın en iyi otelinde ücretsiz ağırladılar. Devlet Başkanı Putin, G-20 zirvesinde bu otelde kalmıştı." denildi.

"Dostluk kazandı"
"Maç öncesinde ve sırasında barış ve dostluk atmosferinin hissedildiği" ifade edilen haberde, Türk taraftarların zaman zaman Rusya lehine tezahürat yaptığı ve devre arasında stat hoparlöründen "barış ve dostluk" anonsu yapıldığı gibi detaylar paylaşıldı.

SportExpress gazetesi ise, "Dostluk kazandı" başlıklı haberde, maçla ilgili detaylı anlatım ve analizlere yer verdi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber