Tarih : 12.06.2021 - 19:15 Yorum : 0

PKK’ya desteğe gitmek isteyen sözde barış heyetine gözaltı

Terör örgütü PKK’ya destek için Irak’ın Erbil kentine gitmek isteyen sözde barış heyeti, Almanya’daki Düsseldorf Havalimanı’nda gözaltına alındı.

PKK’ya desteğe gitmek isteyen sözde barış heyetine gözaltı

Almanya’daki Düsseldorf Havalimanı’nda, terör örgütü PKK'ya destek için Irak'ın Erbil kentine gitmek isteyen sözde Barış Heyeti gözaltına alındı. Hamburg Sol Parti Grup Eş başkanı Cansu Özdemir de gözaltına alınanlar arasından yer alıyor.

PASAPORTLARINA EL KONULDU

Terör örgütü PKK’ya destek için Irak’ın Erbil kentine gitmek isteyen sözde barış heyeti, Almanya’nın Düsseldorf kentindeki havalimanında polis engeline takıldı. Havalimanında gözaltına alınan heyetin pasaportlarına da Alman polisi tarafından el konuldu. Gözaltına alınan heyette yer alan Hamburg Sol Parti Grup Eş başkanı Cansu Özdemir, Alman polisi tarafından sorguya alındıklarını açıkladı.

"CANLI KALKAN OLACAKSINIZ"

Milletvekili olduğu ve avukatlarının araya girmesi ile birlikte serbest bırakıldığını dile getiren Özdemir, heyette yer alan diğer kişilerin sorgusunun devam ettiğini ve bunların bazılarının yurtdışı yasağı olduğunu söyledi. Özdemir kendilerine, “Gidip Irak’ta canlı kalkan olacaksınız” denildiğini belirtti. Özdemir, “Biz gözaltına alınıp pasaportlarımıza el konulduktan sonra uçaktan bagajımız indirildi.” dedi.

PKK'nın Mahmur sorumlusu etkisiz hale getirildi MİT'ten ikinci 'Mahmur' darbesi MİT'in Irak’ın kuzeyindeki Mahmur Kampı yakınlarında düzenlediği nokta operasyonda kırmızı bültenle aranan PKK/KCK'nın sözde Mahmur sorumlusu Hasan Adır etkisiz hale getirildi.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber