Tarih : 18.10.2021 - 11:42 Yorum : 0

Rusya'da 6.sınıf öğrencisi babasının silahıyla okul bastı

Rusya'da babasının silahıyla okula gelen 6.sınıf öğrencisi rastgele ateş açtı. Okul müdürünün ikna çabaları sonucu küçük çocuk teslim oldu.

Rusya'da 6.sınıf öğrencisi babasının silahıyla okul bastı

Rusya'nın Perm kentinde 6. sınıf öğrencisi sabah saatlerinde eğitim gördüğü okula gelerek koridora adım attığı anda yanında getirdiği silahı çıkararak havaya ve duvarlara ateş etti.

ÇOCUK GÖZALTINA ALINDI

TSİ ile 06.00'da yaşanan olayda okul müdürü öğrenciye yaklaşarak silahı teslim etmesini istedi. Müdürün konuşması sonrası ikna olan öğrenci, müdürün odasına götürüldü. Bu sırada olay yerine gelen polis ekipleri öğrenciyi gözaltına aldı.

Saldırı esnasında okulda hiçbir öğrencinin bulunmaması olası can kayıplarını önlerken, saldırgan öğrenci polis ekipleri tarafından karakola götürüldü.

ÇOCUK DUYGUSAL STRES ALTINDA OLABİLİR

Öte yandan, Rus basını çocuğun saldırıyı babasının annesine kötü davrandığı ve sınıf arkadaşlarının da sürekli kendisiyle alay ettiği için gerçekleştirdiğini aktarırken, çocuğun duygusal stres altında olabileceği üzerinde duruluyor.

Olayla ilgili soruşturma sürerken geçtiğimiz Eylül ayında bir öğrenci yine Perm kentinde bir üniversiteye saldırı gerçekleştirmiş, 6 kişi hayatını kaybetmiş 24 kişi de yaralanmıştı.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber