Tgrt Haber
04 Nisan 2024 05:03 - Güncelleme : 04 Nisan 2024 05:04

Trump'tan bir garip seçim çıkışı: Kazanamazsak ülke yok olur

Eski ABD Başkanı Trump, 5 Kasım'daki seçimler için, "Seçimi kazanamazsak ülkemizin yok olacağını düşünüyorum." dedi.

Editör: Şule Altınel / Kaynak: Anadolu Ajansı
Trump'tan bir garip seçim çıkışı: Kazanamazsak ülke yok olur

ABD’de kasım ayında gerçekleşecek başkanlık seçimlerine yaklaştıkça adayların söylemleri de sertleşiyor. Cumhuriyetçi Parti başkan adayı Donald Trump, Michigan'daki seçim konuşmasında bir grup polis memuruyla fotoğraf çektirirken, suçla mücadele konularındaki aksaklıklara değindi.

'İNSAN DEĞİL, HAYVAN'

Trump, ABD'de bir kız öğrenciyi öldüren düzensiz göçmenler hakkında açıklamalarda bulundu.

Trump, "Georgia'da, 22 yaşındaki hemşirelik öğrencisi, yasa dışı bir göçmen hayvan tarafından barbarca öldürüldü. Demokratlar, 'Lütfen onlara hayvan demeyin, insan deyin' dedi. 'Onlar insan değil' dedim. Onlar insan değil, onlar hayvan." ifadelerini kullandı.

'KAZANAMAZSAK ÜLKE YOK OLUR'

Ülkenin güney sınırındaki güvenlik önlemlerinin yetersizliği konusunda ABD Başkanı Joe Biden'ı eleştiren Trump, "5 Kasım'daki seçimi kazanamazsak ülkemizin yok olacağını düşünüyorum." diye konuştu.

Trump, seçim konuşmalarının bir çoğunda, Meksika sınırını yasa dışı yollardan geçen göçmenler arasında, ülkelerindeki hapishane ve akıl hastanelerinden kaçan pek çok "katil, uyuşturucu satıcısı, akıl hastası ve terörist" olduğunu ve bu kişilerin ABD'de şiddet içeren suçları körüklediğini iddia ediyor.

Trump'tan bir garip seçim çıkışı: Kazanamazsak ülke yok olur - 1. Resim

LAKEN RİLEY'İN ÖLDÜRÜLMESİ

ABD'nin Georgia eyaletinde 22 Şubat'ta, hemşirelik öğrencisi, 22 yaşındaki Laken Riley'in Venezuela uyruklu bir düzensiz göçmen tarafından öldürüldüğü haberi, ülke medyasında gündem olmuş ve göçmen karşıtlarının tepkisini çekmişti.

Geçen ay, Michigan eyaletinde, 25 yaşındaki Ruby Garcia da ABD'de yasa dışı şekilde bulunduğu iddia edilen biri tarafından öldürülmüştü.

'DEMOKRASİNİN SONU OLUR'

Öte yandan Trump, geçtiğimiz günlerde de kasım ayında gerçekleşecek ABD Başkanlık Seçimleri’ni ülke tarihinde bir dönüm noktası olarak nitelendirerek, seçimi kaybetmesi halinde bunun ABD’de demokrasinin sonu olacağını savunmuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...