23˚
İstanbul
23˚
açık
Nem %48
Rüzgar 5.03 /s
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
25˚/19˚
Cumartesi
25˚/17˚
Pazar
25˚/17˚
25 Mayıs 2022 Çarşamba
2021-10-17 15:16:18

ABD'de yolcu treninde cinsel saldırı! Yolcular yardım etmek yerine izledi

ABD'nin Pensilvanya eyaletindeki bir yolcu treninde, kadın yolcunun tanımadığı bir erkek tarafından cinsel saldırıya maruz kaldığı öğrenildi. O esnada vagonda başka yolcuların olması ancak kimsenin kadına yardım etmemesi, ülke gündemine bomba gibi düştü. ABD polisi, kendilerini arayanın da sesleri duyan bir görevli olduğunu açıklarken genç kadın tedavi altına alındı.

ABD'de yolcu treninde cinsel saldırı! Yolcular yardım etmek yerine izledi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

ABD'nin Pensilvanya eyaletindeki Philadelphia şehrinde meydana gelen olay, duyanların kanını dondurdu. Güneydoğu Pennsylvania Ulaştırma Otoritesi (SEPTA) treninde meydana gelen olayda, yolculardan bir tanesinin evsiz bir adam tarafından cinsel saldırıya uğradığını açıklayan polis, o esnada vagonda bulunan diğer yolcuların olayı izlemekle yetindiğini ve kimsenin bir tepkide bulunmadığını aktardı. 

ABD polisinin yaptığı açıklamada, Fiston Ngoy isimli 35 yaşındaki evsiz adamın, SEPTA treninin Yukarı Darby kasabası istikametindeki seferinde, kadın yolculardan bir tanesine cinsel istismarda bulunduğunu açıkladı. Olay anına ilişkin kamera kayıtlarının incelendiğini belirten polisler, kadın yardım isterken vagonda başka yolcuların da olduğunu, ancak bu kişilerin kadını sadece izleyip kimsenin yardım etmediğini ifade etti. 

GENÇ KADIN TEDAVİYE ALINDI

DailyMail'in haberine göre, Yukarı Darby Polis Müfettişi Timothy Bernhardt, sonunda kadına yardım etmeye karar veren kişinin tren görevlisi olduğunu aktarırken vagonda başka yolcular da olmasına rağmen kimsenin adama müdahalede bulunmamasını rahatsız edici olarak değerlendirdi.

Olayın ardından yaralanana kadının civardaki bir hastaneye kaldırıldığı ve tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Tanık olarak görüşmek için trendeki diğer yolcuların belirlenmesini gerektiğini kaydeden polis ekipleri, kamera kayıtlarını titizlikle inceliyor. 

"KORKUNÇ BİR EYLEM"

SEPTA yetkilileri ise saldırının ardından bir bildiri yayımlayarak yaşananları 'korkunç bir eylem' olarak nitelendirdi. SEPTA sözcüsü Andrew Busch yaptığı açıklamada, "Saldırı, 911'i arayan bir SEPTA çalışanı tarafından gözlemlendi. Memurların hemen tepkide bulunarak polisi araması, şüphelinin eylem esnasında yakalamasını sağladı."

"Trende bu korkunç olaya tanık olan başka insanlar da vardı ve bir sürücü 911'i arasaydı daha erken durdurulabilirdi."

"SEPTA bir suçun işlendiğini veya meydana gelen herhangi bir tehlikeli durumu gözlemleyen herkesi bunu bildirmeye çağırıyor. Acil bir duruma tanık olan herkes hemen 911'i aramalıdır." ifadelerini kullandı. 

Tecavüz ve saldırıyla suçlanan Ngoy, olay yerinde tutuklandı.

Etiketler