Tgrt Haber
Dünya - Dünya
06 Mayıs 2023 - 12:59

Hollanda Merkez Bankası’ndan madeni 1 TL uyarısı: 5 cent almayın

Hollanda Merkez Bankası (DNB), tasarımları birbirine çok benzeyen madeni 2 Euro yerine 1 TL verilmesine karşılık uyardı. Hollanda’da 1 TL’nin değer 5 cente tekabül ediyor. 
Dünya - Dünya
06 Mayıs 2023 - 12:55

ABD F-16 uçağı bu kez Güney Kore'de yere çakıldı

Amerika Birleşik Devletleri'ne ait F-16 savaş uçağı bu kez Güney Kore'de yere çakıldı. Pilot, kendini uçaktan fırlatmayı başardı ve güvenli bir şekilde iniş yaptı.
Dünya - Dünya
06 Mayıs 2023 - 12:36

Düzensiz göçmenlerden 2 bini çeteler tarafından kaçırıldı! Meksika'da mülteci trajedisi

Zaman zaman çetelerin kanlı savaşlarına şahitlik eden Meksika'da dolandırıcılar ve uyuşturucu çeteleri, 2022 yılında 2 binin üzerinde düzensiz göçmeni kaçırdı.
DÜNYA - DÜNYA
06 Mayıs 2023 - 12:30

Yılanların evini satın almış haberi yok! Duvarların içinde onlarcası var

ABD'nin Colorado eyaletinde yaşanan olayda uzmanlar devreye girdi. Yeni bir ev satın alan Amber Hall adlı kadın, aldığına alacağına pişman oldu. Ev, yılanların evi çıktı.
Dünya - Dünya
06 Mayıs 2023 - 12:25

Yurt dışında oy verme işlemi sürüyor: Türk seçmenler 5 ülkede daha sandık başında

Türkiye'de 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri için yurt dışında oy verme işlemleri sürüyor. Türkmenistan, Pakistan, Litvanya, Fas ve Estonya'da da Türk seçmenler sandık başına gitti.
DÜNYA - DÜNYA
06 Mayıs 2023 - 10:37

Müslüman Başbakan da Kral Charles'ın taç giyme töreninde! İngiltere'de tarihi gün

İngiltere'de tarihi gün geldi çattı. Kraliçe Elizabeth'in ölümünün ardından tahta çıkan Kral Charles tacına kavuştu. 70 yılın ardından İngiltere'de ilk kez taç giyme töreni düzenlenirken, dünya liderlerinin davetli olduğu törene İskoçya'nın Müslüman Başbakanı da katıldı.
 - Rusya'yı korku sardı
06 Mayıs 2023 - 09:53

Kremlin saldırısı alarma geçirdi Putin'i korumak için yeni bir yol daha

Kremlin Sarayı'na saldırı Rusya'yı alarma geçirdi. Rus lider Vladimir Putin'i korumak için yeni bir yol bulundu. Ülkede 'kartal filosu' oluşturulacak.
 - BM'den devam çağrısı
06 Mayıs 2023 - 09:22

Tahılda geçici çözümün yine sonuna gelindi Birleşmiş Milletler'den devam çağrısı

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle ortaya çıkan tahıl krizindeki geçici çözümün yine sonuna gelindi. Türkiye'nin arabuluculuğuyla gerçekleşen anlaşma için günler sayılıyken Birleşmiş Milletler yeni çağrıda bulundu. 
 - Artık tarih net!
06 Mayıs 2023 - 09:00

Artık tarih net! Suriye ile bakanlar düzeyinde toplantıya günler kaldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye, Rusya, İran ve Suriye arasında Moskova'da dışişleri bakanları düzeyinde gerçekleşecek toplantı için artık tarihin netleştiğini duyurdu.
 - İsveç tarihinde PKK'ya ilk çelme
05 Mayıs 2023 - 20:43

İsveç tarihinde PKK'ya ilk çelme! Savcı itiraf etti: Kanıtlar var, yargılanacak

Türkiye'ye karşı provokatif adımlara izin veren İsveç, ilk kez terör örgütü PKK'ya karşı adım attı. İsveç'te terör örgütü PKK/YPG için haraç toplayan bir kişinin "teröre finansman sağlamak, gasp teşebbüsü ve silahlı saldırı suçlarından" birkaç hafta içinde yargılanacağı bildirildi. Savcı Hans Ihrman, ellerinde kanıtların olduğunu dile getirdi.
 - Paşinyan pes etti
05 Mayıs 2023 - 20:42

Büyük Ermenistan rüyasında sona doğru: Paşinyan pes etti

2020 yılında 44 gün süren Dağlık Karabağ Savaşı, Zafer ile sonuçlandı. ‘Büyük Ermenistan’ rüyasında ise sona gelindi. Ermenistan, Azerbaycan toprak talebinde bulunmaya yönelik tüm yasaları değiştirip ve ders kitaplarındaki ifadeleri güncellemeye hazırlanıyor. Ermenistan Başbakanı Paşinyan'a göre eğer bu yapılmazsa ‘Ermenistan diye bir ülke’ kalmayacak.
DÜNYA - DÜNYA
05 Mayıs 2023 - 16:39

Bu köyde araba yolu yok! Dünyanın her yerinden turistler akın ediyor...

Orta Çağ'dan kalma tarihi dokusuyla Hollanda'nın kuzeyinde yer alan Giethoorn köyü, turistlerin gözdesi Venedik'i aratmıyor. Köy, içinde araba yolu bulunmaması ve masalsı yeşilliğiyle öne çıkıyor.
Dünya - Dünya
05 Mayıs 2023 - 16:37

Ruslar, Zaporijya'da baltayı taşa vurdu! Tahliye kararı

Rusya, ilhak ettiği Zaporijya bölgesinde umduğunu bulamadı. Cephe hattına yakın 18 yerleşim yerindekiler için tahliye kararı alındı.
Dünya - Dünya
05 Mayıs 2023 - 16:36

Vücudundaki beyaz dokular ölüme götürüyordu! Öksürük krizi şikayeti hayatını kurtardı

Öksürük krizi nedeniyle hastaneye başvuran Brezilyalının midesinde onlarca tenya larvası olduğu ortaya çıktı. Uzmanların ilk uyarısı, yiyeceklerin iyice yıkanması gerektiği yönündeydi...
Dünya - Dünya
05 Mayıs 2023 - 16:32

Bu kadarını bilim insanları da beklemiyordu! 25 bin yıllık kolye bulundu, üstünde kadın DNA'sı tespit edildi

Araştırmacılar, yaptıkları araştırmalarda insanlığa ait ilginç bir bulgular keşfetti. Yontma taş devrinden kalma bir kolye ucunda insan DNA'sı tespit edildi. Kolyenin yaklaşık 25 bin yıllık olduğu tahmin ediliyor. 
Dünya - Dünya
05 Mayıs 2023 - 15:05

Selin ortasında 6 saat! Kamyonunun üstünde hayata tutundu

Kenya’da şiddetli yağış sonrası taşan nehrin içinde kalan bir adam devrilen kamyonunun üstüne çıkarak 6 saat yaşam mücadelesi verdi. Kurtarma anı anbean kameraya yansıdı.
Dünya - Dünya
05 Mayıs 2023 - 14:54

Yeni satın aldığı ev yılanların çıktı duvarların arasında yaşıyorlar

Yeni bir ev satın alan Amber Hall adlı kadın, aldığına alacağına pişman oldu. Ev, yılanların evi çıktı. ABD'nin Colorado eyaletinde yaşanan olayda uzmanlar devreye girdi.
DÜNYA - DÜNYA
05 Mayıs 2023 - 14:54

Selin ortasında 6 saat! Kamyonunun üstünde hayata tutundu

Kenya’da şiddetli yağış sonrası taşan nehrin içinde kalan bir adam devrilen kamyonunun üstüne çıkarak 6 saat yaşam mücadelesi verdi. Kurtarma anı anbean kameraya yansıdı.
Dünya - Dünya
05 Mayıs 2023 - 12:32

Kiev inkar etse de gerçek ortaya çıktı! Ukrayna Türkiye'den aldığı Bayraktar TB2 SİHA’sını vurdu

Rusya ile Ukrayna arasında savaş şiddetli çatışmalarla devam ederken zaman zaman yapılan hatalardan birine bu kez Kiev imzasını attı. Ukrayna'nın Türkiye'den aldığı Bayraktar TB2 tipi insansız hava aracının vurularak düşürüldüğü açıklandı. Ukrayna, kendi SİHA'sını imha etti.
Dünya - Dünya
05 Mayıs 2023 - 12:02

Duşa telefonuyla girdi bu hayatının son hatası oldu

İtalya'nın güneyinde bulunan Montefalcione'de 16 yaşındaki genç kız, duşa şarjdaki telefonuyla beraber girince hayatını kaybetti. 
Başa Dön