Tarih : 14.02.2017 - 10:23 Yorum : 0

14 Şubat Sevgililer Günü Hediye Fikirleri Önerileri Sevgiliye Alınacak Hediyeler | 14 Şubat Resimli Aşk Sözleri Şiirleri

14 Şubat sevgililer gününde çiftler birbirlerine ne hediye alacaklarını düşünüyorlar. Sevgililer Günü hediye fikirlerini sizler için bir araya getirdik. Ayrınca sevgilinize gönderebileceğiniz 14 Şubat sözleri ve resimli sevgililer günü sözleri burada.

14 Şubat Sevgililer Günü Hediye Fikirleri Önerileri Sevgiliye Alınacak Hediyeler | 14 Şubat Resimli Aşk Sözleri Şiirleri

14 Şubat gelmesiyle çiftlerde tatlı bir heyecan yaşanıyor. Sevdiği insanı en güzel şiirler, en güzel anlamlı mesajlar yollayarak, ya da hediye alarak mutlu etmek istiyoruz. Sevgilinize en güzel şiirleri yollayarak veya en güzel sevgililer günü hediyesini alarak sevgililer günü için güzel bir sürpriz yapabilirsiniz.

14 şubat sevgililer gününde sevgilime ne hediye alabilirim ? İşte o öneriler.

1. Fotoğraf sürprizi

Birlikte çekilmiş en sevdiğiniz fotoğrafları arşivden çıkarın ve bir kolaj yapın. En güzel anlarınızdan oluşan küçük bir albüm hoş bir sürpriz olabilir.

2. Aşkınızı çizin

Eğer resim yapabiliyorsanız ya da çiziminiz kuvvetliyse, aşkınızı kağıda yansıtmaya ne dersiniz? İlişkinizi mutlu sonla bitiren bir çizgi roman hem sıradışı hem de eğlenceli olabilir.

3. Mum ışığında yemek

Belki biraz klasik, ama hala en romantik alternatiflerden biri mum ışığında bir akşam yemeği. İster bir restoranda, isterseniz en sevdiği yemeklerden oluşan bir mönü eşliğinde evde; hafif bir müzik eşliğinde bu gecenin keyfini çıkarmak elinizde.

4. Aşk kutusu

İstediğiniz boyda bir ayakkabı kutusu edinin ve üzerini resim, yazı, fotoğraf, çiçek, vs. ile süsleyin. İçine de en sevdiği şekerlerden veya çikolatalardan doldurun. Bir de ‘sen bunlardan çok daha tatlısın’ yazılı bir kart eklemeyi unutmayın.

5. Biraz macera

Çılgın bir kişiliğe sahipseniz, onun işyerinde dış cephe camları silen asansöre binin. Çalıştığı kata geldiğinizde camı tıklatıp 'seni seviyorum' yazan notu gösterin.

6. Aşkınızı anons edin

O gün birlikte bir mağazaya alışverişe gidin, sonra birden ortadan yok olun ve onu ne kadar çok sevdiğinizi mağazada mikrofonlar aracılığıyla anons edin. Elbette tüm bunları mağaza yetkilileriyle önceden organize etmeyi unutmayın.

7. Aşk balonu

Ona aldığınız hediyenin ucuna üzerinde 'seni seviyorum' yazan kocaman bir balon bağlayıp masasının üzerine koyabilirsiniz.

8. Şiir takvimi

Kocaman bir takvim hazırlamaya ne dersiniz? Büyük bir kartonun üzerine tüm ayları ve günleri sıralayın. Her gün için bir sevgi sözü yazın ve üzerini minik kağıtlarla kapatın. Sevdiğinizin her gün sizi düşüneceğinden emin olabilirsiniz.

9. Nostalji yaşatın

Onu eski zamanlara geri götürmek ve gülümsetmek istiyorsanız, kenarda köşede unutulmuş mutlu bir çocukluk fotoğrafını büyüttürüp çerçeveletin.

10. Başbaşa olmanın tadını çıkarın

Bu özel günün keyfini evde çıkarmak istiyorsanız, yemeğin ardından en sevdiği oyunları hazırlayıp (kutu, iskambil, bilgisayar oyunları, tavla, satranç gibi) onu mutlu edin. Bu eğlencenin ardından da kendi ellerinizle hazırladığınız tatlı kurabiyeler eşliğinde birlikte romantik bir film seyredin ve telefonlara yanıt vermeyin.

11. Evde piknik

Bahar aylarında yemyeşil kırlarda piknik yapmak çok güzel olabilir. Ama bu mevsimde de imkansız değil. Salonunuzda kocaman bir alan açın ve yere bir piknik sofrası kurun. Kokulu mumlar, loş bir ışık ve romantik bir müzik ortamı daha da farklılaştıracaktır.

12. Kendi puzzlenızı yapın

Büyük bir kartondan kalp şekli yapın ve üzerine bir aşk sözcüğü yazın. Sonra bu kartonu dilediğiniz kadar küçük parçalara bölüp şık bir kutunun içinde ona armağan edin. Ardından bu parçaları birleştirerek puzzle yapmasını isteyin.

13. Aşkınızı kaydedin

Bir kaset veya CD’ye onu ne kadar sevdiğinizi ve sizin için ne kadar önemli olduğunu anlatan bir konuşma kaydedip ona hediye edin.

14. Ona özel aşk şarkısı

Müzikle aranız iyiyse, ona aşkınızı anlatan bir şarkı yapmaya ne dersiniz? Tabii şarkıyı da kendiniz söylemek kaydıyla. 17 Ona keyif hediye edin Sevdiğinizin son zamanlarda çok çalıştığını ve yorulduğunu düşünüyorsanız, belki de ona keyifli dakikalar hediye edebilirsiniz.

15. Radyodan aşk ilanı

Sürekli dinlediği bir radyo programı varsa, ona bu program aracılığıyla da aşkınızı ilan edebilir ve şarkınızı gönderebilirsiniz. Elbette bunun organizasyonunu önceden planlamalısınız.

16. Sade ve romantik

İster çalıştığı işyerine, isterseniz eve; ona 'Seni seviyorum' notuyla göndereceğiniz tek bir kırmızı gül kalbini ısıtacaktır.

17. Billboard'da ilan-ı aşk

Eğer maddi durumunuz elveriyorsa, evinizin yakınlarında bir billboard kiralayın ve ona ordan aşkınızı ilan edin.

18. Ona özel havai fişek gösterisi

Yine maddi durumunuz elveriyorsa, onun için bir havai fişek gösterisi düzenleyebilirsiniz.

19. Gazeteye ilan verin

Her Sevgililer Günü'nde gazetelerde aşk ilanları yayınlanıyor. Siz de gazeteye bir ilan vererek, ona olan aşkınızı herkese duyurabilirsiniz.

20. Aşk pastası

Sevgililer Günü'ne özel bir pasta yapabilirsiniz. Kırmızı gıda boyası kullanarak kalp şeklinde bir pasta yapın ve üzerine krem şantı ile 'seni seviyorum' yazın.

21. Ona özel şiir

Eğer gerçekten romantizm rüzgarları estirmek istiyorsanız, sevdiğiniz için bir şiir yazmayı deneyebilirsiniz. Kırmızı bir kağıda dökeceğiniz satırlardan oluşan şiiri küçük bir kalp kutuda hediye edebilirsiniz.

22. Onun için bir parfüm oluşturun

Parfümerilerden elde edeceğiniz esans kokularıyla ona özel farklı bir parfüm oluşturabilirsiniz.

23. Sevginizi örün

En sevdiği renklerden oluşan bir atkı veya bere örüp, soğuk kış aylarında içinin ısınmasını sağlayabilirsiniz.

24. Şarkılarınızı kaydedin

Sizin için özel olan bütün şarkıları bir kasete veya CD'ye kaydedin. Kapağını da birlikte çekilmiş bir fotoğrafınızla süsleyin.

25. Arabasını süsleyin

Arabasına çiçekler, çikolatalar ve aşk sözcüklerinin bulunduğu minik notlar yerleştirin. Sonra da bir bahane uydurup onu arabaya gönderin.

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜNDE ERKEK SEVGİLİYE HEDİYE FİKİRLERİ

Erkeklerin en sevdiği aksesuar saattir. Erkek arkadaşınızın sevdiği renkte bir saat alabilirsiniz. Erkek arkadaşınız klasik giyiniyorsa deri kordonlu spor giyimi seviyorsa da metal kordonlu saatler uygun olur.

Erkek arkadaşınız için parfüm de iyi bir hediye fikridir. Kullandığı parfümün yanı sıra başka bir koku da tercih edebilirsiniz.

Yeni çıkan bir telefonda erkek arkadaşınız için iyi bir hediye olabilir.

Klasik giyinen bir sevgiliniz varsa ona kravatta hediye edebilirsiniz.

İsminizin baş harflerinden oluşan kol düğmeleri de romantik hediyelere örnektir.

14 Şubat’ta sevgilinize mont, bot ya da kazakta hediye edebilirsiniz.

Tespih kullanan bir erkek arkadaşınız varsa güzel bir tespih hediye edebilirsiniz.

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ MESAJLARI

Sana doğru bir kelebek uçurdum, dağları denizleri aştı seni buldu, yanağına ufacık bir öpücük kondurdu. Hissettin mi? Sevgililer günün kutlu olsun!
Doğan her günün sabahında içimde gözlerini görebilmek aşkı olmasa, inan hiçbir şeye değmezdi yaşamak. Sevgililer günün kutlu olsun!
Bir yudum sevgi koskoca bir okyanusa bedeldir. Şimdi uzaklarda senin bir yudum sevgine hasretim sevgilim. Seni hasretimi tüketircesine kucaklıyorum.
Sana yıldızlar kadar yakın olmak isterdim her baktığında beni görebilmen için, sana bulutlar kadar yakın olmak isterdim üzüldüğünde gözyaşlarını yağmur olup silebilmek için, sana sen kadar yakın olmak isterdim ki beni, seni sevdiğim kadar sevebilmen için. Sevgililer günün kutlu olsun biriciğim.

Seni denizdeki kumlar, gökteki yıldızlar, ormandaki ağaçlar, dünyadaki insanlar, okyanustaki sular ve güneşin ışıklarından daha çok seviyorum.
Sen çöllerde serap gibisin, engin denizlerde yakamoz gibisin, ışığım sensin, güneşim sensin... Bil ki çok özlendin... Sevgililer günün kutlu olsun!
Maviler giyer bulut olurum, yeşiller giyer bahar olurum, bakarsın bir gün beyazlar giyer senin olurum. Sevgililer günün kutlu olsun.


Bulutlara yükledim hasretimi, rüzgarlarla yolladım sevgimi, yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla küçük melekler gönderdim seni öpmeye! Sevgililer günün kutlu olsun!
Bir kuş olup gitsem, aşsam şu enginleri, varsam senin yanına. Öpsem doyasıya, koklasam seni, en büyük hediye odur bana.
Hani en güzel aşklar imkansız gelir ya insana, imkansız olduğun için aşığım sana!.. Sevgililer Günün kutlu olsun birtanem, seni çok seviyorum.


Gece bir başka giyer siyahını, yıldızlar daha bir sönük olur ve hayat daha bir kahpe oynar oyununu sen yanımda yoksan eğer. Beyaz bir güvercin yolluyorum sana; kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi ve sadakat, karbeyaz tüylerinde umut ve gagasında iyi geceler öpücüğü, uzat yanağını.
Kimsin sen? Yaşamak isteyip de yaşayamadığım umutlarım, farkında olmadan yıllardır beklediğim mi? Kimsin sen? Sen benim sevgilimsin, sevdiğimi söyleyebildiğim.

Sevgililer Günü'nde internetten alışverişe dikkat!

"İnternetten alışverişlerde bir ürün ayıplı olsun veya olmasın hiçbir mazeret göstermeden 14 gün içinde iade edilebilmektedir. Ancak mesafeli satış yöntemi ile eğer dolandırıcılara para kaptırılır ise o paranın geri alınması imkansızdır." uyarısında bulunan Nihat Altay, kampanya gibi gösterilen fiyatlara da dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Altay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, esnafın 14 Şubat Sevgililer Günü için hazırlık yaptığını belirtti. Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü, Öğretmenler Günü gibi özel günlerde bankalardan çiçekçilere, marketlerden kuyumculara kadar geniş bir yelpazede çeşitli kampanyalar yapıldığına işaret eden Altay, tüketicilerin alışveriş yaparken "indirim", "kampanya" gibi gösterilen fiyatlara karşı dikkatli olması gerektiğini vurguladı.

"BÜTÇENİZE GÖRE HARCAYIN"

"Biz bundan önceki tüm açıklamalarımızda sevgililer, anneler, babalar günü adı altında toplanan günlerde israftan kaçınılması gerektiğini belirttik. Ancak gerek global kriz gerekse ülkemizin geçtiği zor yolda ekonomiye küçük de olsa bir katkı sağlamak amacıyla tüketicilerimizin bütçesine göre alışveriş yapmasını öneriyoruz. Tabii bu harcamayı yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Öncelikle tüketiciler bilinçli harcama yaparsa her kesim mutlu olur. 14 Şubat'ta özellikle tüketicilerin bütçesine göre harcama yapmasını, hediye alırken gereksiz israf olmamasını öneriyoruz."

"PARA KAPTIRILIRSA GERİ ALINMASI İMKANSIZDIR"

Öncelikle "mesafeli satışlarda" güvenilir sitelerin tercih edilmesi gerektiğini vurgulayan Altay, "İnternetten alışverişlerde bir ürün ayıplı olsun veya olmasın hiçbir mazeret göstermeden 14 gün içinde iade edilebilmektedir. Ancak mesafeli satış yöntemi ile eğer dolandırıcılara para kaptırılır ise o paranın geri alınması imkansızdır. Sadece savcılığa suç duyurusunda bulunulabilir." dedi.

"KAPIDA SATIŞ YAPANLAR YAŞLI KADIN VE ÖĞRENCİLERİ HEDEF ALIYOR"

Kapıdan satışlarda da 100 liralık bir ürünün sırf kapıya gelmesi ve taksitli olması nedeniyle 500 liraya kadar satılabildiğine işaret eden Altay, şunları kaydetti:

"Kapıdan satış yapanlar özellikle kırsal kesimlerde genellikle yaşlı, kadın ve öğrencileri hedef almaktadırlar. Bu yöntemle alışveriş yaparken satış sözleşmesi, garanti belgesi mutlaka alınmalıdır. Fiyatın değerini, kullanılmış olup olmadığı bilinmelidir. Ayrıca her ay için ayrı senet düzenlemek gerekmektedir. Kapıdan satışlarda da hiçbir gerekçe göstermeden 14 gün içinde cayma hakkı bulunmaktadır. Son günlerde özellikle kampüs içlerinde gerçekleşen kitap ve uzaktan eğitim satışlarında çok şikayet almaktayız. Tüketici senet imzaladıktan sonra hiçbir hizmet alamadan icraya verilerek mağdur ediliyor. Bu hususa dikkat etmek gerekir. Perakende satışta yani ürünü görerek aldığımız satışlarda ise ürün ayıplı olmadığı sürece iade hakkı yoktur. Bu alışveriş yöntemindeki uyarımız tüketicilerin tek bir alışveriş merkezine bağlı kalmayarak, iyi araştırma yapıp kampanyaları değerlendirmeleri gerekir."

"KAMPANYALAR FIRSATA ÇEVRİLEBİLİR"

Altay, tüketicinin özel günler için düzenlenen kampanyaları fırsata dönüştürebileceğini dile getirerek, şu uyarı ve önerilerde bulundu:

"Bu kampanyaları iyi okuyarak ihtiyaçlarımızı da giderebiliriz. Çok geniş bir yelpazede kampanya düzenleniyor. Tüketicilerin tek bir alışveriş merkezine bağlı kalmayarak, iyi araştırma yapıp kampanyaları değerlendirmeleri gerekir. Kampanyaları değerlendirirken özel günlerden önce artış yapılan şişirilmiş fiyatlar 'indirim yapıldı' denilerek vatandaşlara sunulabiliyor. Aslında gerçekte böyle bir indirim yoktur. Bu husustan dolayı tüketicilerin ürün alırken iyi araştırma yapması gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde ekonomiye canlılık getirmek için uygulamaya konulan teşvikler ve vergi indirimleri bugünlerde fırsata çevrilebilir. Bu teşvik ve vergi indirimleri ile evimizde eksik olan bir eşya tamamlanabilir."

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ ŞİİRLERİ

Sana Mecburum
Gözlerin ufkumda bir nur inan ki
En umutsuz karanlık gecelerde
Seninle kördüğüm gibiyim sanki
Çözülmek bilmeyen bilmecelerde
Seni sevip de unutmak mümkün mü?
Kalbime vurulan mühür gibisin
Ben deli divane hayat küskünü
Sen daha taptaze ömür gibisin
Sen bir leyla isen ben de mecnunum
Bir sana yangınım bir sana vurgunum
Sensiz yaşayamam anlıyor musun
Hava gibi su gibi sana mecburum
Sensin içli sevdam nazlı çiçeğim
Benim tatlı hülyam haklı gerçeğim
Bu can bu bedende var oldukça
Seni ölümüm gibi bekleyeceğim

Bir Ömür Seninle
Bir ömür seninle başbaşa kalsak
Hayatı beraber koşsak ne olur
Bütün yıldızları bir bir dolaşsak
Zamanı beraber aşsak ne olur
Şarkılar söylesek aşkın dilinden
Nağmeler dinlesek seher yelinden
Bahar yağmuruyla duygu selinden
Gönül ırmağına taşsak ne olur
Dudaktan dudağa bir şiir gibi
Gönülden gönüle bir nehir gibi
Yıldızlara hasret bir şehir gibi
Derin uykulara dalsak ne olur
Kuşlar gibi geçip tüm hudutlardan
Selamlar iletsek ak bulutlardan
Kovup elemleri şen duygulardan
Sonsuz mutlulukla coşsak ne olur


Hiç kimseyi Senin Kadar Sevmedim
Seneler geçti ah, mevsimler geçti
Bir sen değişmedin bende sevdiğim
Sevdalar değişti, aşklar değişti
Bir sen değişmedin bende sevdiğim
Bilmem ki hangi yol sana ulaşır
Hangi rüzgarlarda kokun dolaşır
Her gece gözümde gözlerin ışır
Ay mı güneş misin bende bilemedim
Sen gideli gökyüzü de değişti
Çağlayanlar denizlere erişti
Günler geçti, aylar geçti, yıl geçti
Her durakta hayalini bekledim
Özleminle geçti aylar seneler
Hicranla tükendi günler geceler
Benim kadar sevemezki kimseler
Her çiçeğe gül kokunu işledim
Duygu çiçekleri boyun büktükçe
Ümit bahçeleri hazan döktükçe
Baktığım yollara duman çöktükçe
Hep seni özledim seni istedim
Gözyaşlarım yağmur olup aksa da
Ayrılıklar yüreğimı yaksa da
Bu vefasız kahrolası dünyada
Hiç kimseyi senin kadar sevmedim

Güneşim Ayım Ol
Dönderme yüzünü kurban olaym
Sen ol bu dünyada güneşim ayım
Yalnız ben seveyim, ben okşayayım
Gezmesin bir başka el saçlarında
Kalbimin içidir en güzel yerin
Tutmasın bir başka eli ellerin
Gözlerin gözümde bak derin derin
Kaybolup gideyim bakışlarında
Yüce dağ başına yağan karlarca
Seyrine dalayım senin yıllarca
Gönül ırmağında coşan sularca
Bin huzur bulayım akışlarında
Süsenim sümbülüm reyhancasına
Kekliğim maralım ceylancasına
Tamburum cümbüşüm kemancasına
Şarkılar derleyim ağaçlarında
Allah'a dilenen dilekler gibi
Cennet de dolanan melekler gibi
Sevda dağındaki çiçekler gibi
Bir ömür kalayım yamaçlarında

14 Şubat sevgililer gününde çiftler birbirlerine ne hediye alacaklarını düşünüyorlar. Sevgililer Günü hediye fikirlerini sizler için bir araya getirdik. Ayrınca sevgilinize gönderebileceğiniz 14 Şubat sözleri ve resimli sevgililer günü sözleri burada.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber