• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  108869
 • up
  USD
  5.7701
 • down
  EURO
  6.3816
 • up
  GBP
  7.5958
 • down
  Altın
  271.376
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 13.05.2016 - 10:43 Yorum : 0

Diriliş Ertuğrul Son Bölüm İzle - Diriliş Ertuğrul Yeni Bölüm Neler Yaşanacak - Diriliş Ertuğrul İZLE

Diriliş Ertuğrul son bölüm izle. Diriliş Ertuğrul son bölümde neler yaşanacak. Diriliş Ertuğrul Yeni Bölüm yine izleyenleri ekrana kilitleyecek. Çarşamba günlerinin reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul son bölüm bu akşam ekranlara gelecek. Diriliş Ertuğrul 58. bölümde neler olacak?

Diriliş Ertuğrul Son Bölüm İzle - Diriliş Ertuğrul Yeni Bölüm Neler Yaşanacak - Diriliş Ertuğrul İZLE

Diriliş Ertuğrul son bölüm izle. Diriliş Ertuğrul son bölümde neler yaşanacak. Diriliş Ertuğrul yeni bölüm yine izleyenleri ekrana kilitleyecek. Çarşamba günlerinin reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul son bölüm bu akşam ekranlara gelecek. Diriliş Ertuğrul 58. bölümde neler olacak? Çarşamba akşamlarının vazgeçilmez dizisi Diriliş Ertuğrul'da savaş başlıyor. Noyan ve Ertuğrul arasındaki savaş herkesi ekrana kilitleycek. Diriliş Ertuğrul 58. bölüm fragmanı ve dahası haberimizde. TRT 1 ekranlarının fenomen dizisi Diriliş “Ertuğrul”un 58.Bölümünde Ertuğrul, Tuğtekin ve Sungur Tekin, Noyan’ın mağarasına baskın yapmışlardır. Ancak Noyan’ı bulamadıkları gibi büyük bir de sürprizle karşılaşırlar. Noyan, mağaraya Gökçe’nin elbisesiyle birlikte bir mesaj bırakmıştır. Noyan ise Gökçe’yi almak için mezarlık yakınlarına gitmiştir. Boğaç’ın yönlendirmesiyle Gökçe, mezarlık yakınlarına gelmiş, Noyan tarafından yakalanmıştır. Noyan, Hayme, Gündoğdu ve Selcan’a rağmen Gökçe’yi alarak oradan kaçmayı başarmıştır. Gökçe, Goncagül ile karşılaştığında büyük bir şaşkınlık yaşar. Obaya döndüğünde Gökçe’nin kaçırıldığını öğrenen Tuğtekin, adeta yıkılmıştır. Hayme ve Ertuğrul, Tuğtekin’i teskin ederek fevri davranmamasını tavsiye ederler. Ertuğrul Gökçe’nin kaçırılışının arkasında obadan biri olduğunu söyler. Lakin hainin kim olduğuna dair kimsenin bir fikri yoktur. Tuğtekin, bir anda kendine gelerek, hainin Boğaç olduğunu söyler. Sonrasında yaşanan durum Tuğtekin’i haklı çıkarmıştır. Gökçe, elindeki bağlardan kurtularak Goncagül’ü öldürmüştür. Diğer yandan saadettin Köpek’in yeni planı Tuğtekin’i tuzağa düşürmektir. Bunun için de yine Boğaç’ı kullanır. Yiğit ise Ertuğrul’a mektup yazarak, kendisine biat etmesini istemektedir.


Diriliş Ertuğrul rekor kırdı


Çarşamba akşamları ekranlarda yayınlanan ve ilgiyle izlenen dizi “Diriliş Ertuğrul” her hafta reytingleri alt üst ettiği gibi aylık reyting sıralamasında da birinci oldu. Haftada 5 gün yayınlanan ve haberlerden daha fazla reytinge sahip olan Survivor isimli yarışmayı bile açık ara farkla geçen Diriliş Ertuğrul aylık reyting sıralamasında yüzde 9,94 ile ilk sırada yer aldı.

Her hafta sevenlerini ekran başına kitleyen Diriliş Ertuğrul aylık reyting sıralamasında birinci oldu.

İlk yayınlandığı günden beri ilgiyle izlenen Diriliş Ertuğrul dizisi geçtiğimiz ay en çok izlenen program oldu. TRT'de çarşamba akşamları seyircisiyle buluşan Diriliş Ertuğrul yayınlandığı ilk günden beri reyting rekoru kırmaya devam ediyor.

Nisan ayında yayınlanan reyting raporlarına göre, günü birinci sırada bitiren programlar arasında “Diriliş Ertuğrul” aylık reyting ortalamasında yüzde 9,94 ile ilk sırada yer alırken, ilgi gören bu diziyi haftanın 5 günü ekranda yer alan “Survivor”ın yüzde 8,80 ile takip ettiği tespit edildi. Üçüncü sırada ise “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz”ın yüzde 8,35 ile yer aldığı saptandı.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜMÜNDE NELER OLDU?

Diriliş Ertuğrul'un 57. bölümünde Saadettin Köpek, Sultan’a mektup yazarak yaşanan durumu bildirmiştir. Mektubunda Şehzade Yiğit’in Türkmen beylerini arkasına alarak, sultanlığını ilan ettiğini yazar. Ayrıca Yiğit’in en büyük destekçisinin Ertuğrul olduğuna dair olan şüphelerinin, güçlendiğini de eklemiştir. Noyan’ın eline düşen Turgut, tam öldürüleceği anda Şehzade Yiğit’in araya girmesiyle kurtulmuştur. Noyan, Yiğit’ten emir almayı her ne kadar kabullenmese de Goncagül’ün de kendisini teskin etmesiyle katlanmak zorunda kalır. Diğer yandan Saadettin Köpek’in Dündar’ı, Sungur Tekin’e vermesi yeni gelişmeleri de beraberinde getirmiştir.


Sungur Tekin’in Saadettin Köpek’e olan bakışının değişmesi, Ertuğrul’la Sungur Tekin’in fikir ayrılığı yaşamasına sebep olur. Bütün bunlar yaşanırken, Saadettin Köpek, obaya gelir. Şehzade Yiğit’in sultanlığını ilan etmesinin, devletin bekasına karşı büyük bir tehdit olduğunu söyler. Sultan Alâeddin’in bu isyanın derhal bastırılmasını istediğini bildirir. Bu durum büyük bir şokun yaşanmasına neden olur. Ertuğrul, Tuğtekin ve Sungur Tekin Noyan’ın mağarasını basarlar. Ancak Noyan mağarasında değildir. Noyan, Gökçe’yi kaçırmak için oba yakınlarına gitmiştir.

Diriliş Ertuğrul'da bu hafta; Noyan, Gökçe’yi kaçırabilecek midir? Gündoğdu, Hayme, Selcan ve Noyan, karşılaşmasında neler olacak? Yiğit’ten Halime’ye gelen mektuptan sonra Ertuğrul’un yeni planı ne olacaktır? Gökçe’nin elbisesini mağarada gören Tuğtekin nasıl bir tepki verecektir? Bütün bu soruların cevabı Diriliş Ertuğrul 57. bölümde yanıt buldu.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL'A 3 İSİM VEDA ETTİ!

Diriliş Ertuğrul'un son bölümünde 3 isim birden ölerek diziye veda etti. Çarşamba akşamlarının sevilen dizisi 'Diriliş Ertuğrul' yayınlanan yeni bölümü ile izleyiciyi ekrana kilitedi. Nefes kesen bu bölümde 3 oyuncu birden ölerek diziden ayrıldı..

Tuğtekin, geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümde kaçırılan eşi Gökçe Hatun'un peşine düştü.. Diğer yandan ise Ertuğrul ve Alpleri moğollarla cenk etti..

Dizinin kötü karakterlerinden Şaman, Turgut Alp'in fırlattığı balta ile can verdi..

Diğer bir kötü karakter Goncagül ise Noyan tarafından kaçırılan Gökçe öldürdü..

Baycu Noyan da Goncagül'ün ölümünün öfkesi ile Gökçe'nin boğazını kesti..

Tarihimizde oldukça önemli bir yere sahip olan Ertuğrul Gazi’nin hayatı kısaca;

1299 yılında, Bilecik Söğüt'te Oğuzların Kayı boyuna mensup Osman Bey'in kurduğu beylik, zaman içinde yaptığı birçok fetih ile gelişip büyüyerek 3 kıtayı eline alan bir imparatorluk haline gelmiştir. Osmanlı İmparatorluğu’nun kökleri şüphesiz 1299'dan önceki zamanlara dayanıyor. Osmanlı'nın kuruluşunda, Kurucu Osman Bey'in babası Ertuğrul Gazi'nin büyük etkisi ve rolü olduğu bilinmektedir ve günümüzdeki birçok tarihçi tarafından da kabul edilmektedir. Bir söyleyişe göre; Kayıhanlıların reisi olan Gündüzalp diğer bir adı ile Süleymanşah, Halep’te Caber Kalesi’nin kuzey batısında Fırat Nehri'ni geçerken boğularak vefat etmiştir.

Süleyman Şah’ın ölümünden sonra Süleyman Şah’ın kurmuş olduğu beylik içinde ayrılıklar baş göstermiş ve Ertuğrul Gazi’nin bazı kardeşleri Orta Asya’ya ve Horasan Bölgesi'ne göç etmiştir. Ertuğrul Bey önderliğinde bir grup ise Anadolu’da kalmıştır. Anadolu’da kalan Ertuğrul Bey ve grubu, Selçuklu saflarında, Moğollara karşı savaşmıştır. Bu savaşı kazanıp, karşılığında ödüllendirilerek Ankara’nın batısında bulunan Karacadağ’ı kışlak ve yaylak olarak kullanılması için verilmiştir.

Türk tarihinin böyle olaylara sahip olup ancak günümüzde pek anlatılmamış olan dönemlerini ele alan Diriliş Ertuğrul Gazi dizisi oldukça yoğun ilgi görmektedir. Dizide, soy ağacının devamı olarak Kitab-ı Cihannüma olarak kabul edilen Ertuğrul Gazi'nin, babasının ölümünden sonra kardeşi Dündar Bey ile birlikte 400 çadırlık büyük bir toplulukla Pasin Ovası üzerinden batıya doğru ilerlediği bilinmektedir. Batıya ilerleyişinde Söğüt ve Domaniç yöresine topluluğu ile birlikte yerleşen Ertuğrul Gazi ardında oğlunu yani Osmanlı Beyliği'nin kurucusu olan Osman Gazi'yi bırakarak vefat etmiştir. Dizide anlatılan kısım Ertuğrul Gazi ve kardeşi Dündar Bey’in topluluklarını tehditlerden korumak ve topluluklarının devamını sağlamak için yapmış olduğu fedakarlıklar anlatılmaktadır. Dizide içleri ısıtan efsanevi bir aşk hikayesi de bulunmaktadır. Yazımızın başında bahsetmiş olduğumuz ve Esra Bilgiç’in hayat verdiği Halime Sultan ile Ertuğrul Bey arasında geçen bu aşk hikayesi aşıkların başını döndürür cinsten.

Dizinin yayınlanmış olan son bölümünden sonra Halime Hatun ve Ertuğrul Bey kavuşacak mı, Gündoğdu Bey’e ne olacak gibi birçok soru sorulmaktadır. Diziyi takip edenlerin hiç kaçırmadığı gibi bu şekilde merak ettikleri soruların cevabını da bir şekilde öğrenmek istemektedirler. Dizide neler olacağını öğrenebilmek için bir sonraki bölümü heyecanla bekleyen Diriliş Ertuğrul Gazi izleyicileri için bu yazımızda sizler için tarihimiz ile bağlantılı olarak Diriliş Ertuğrul Gazi dizisini anlatmış bulunmaktayız. Her Çarşamba günü merakla beklenen ve reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul Gazi dizisinin resmi sayfası üzerinden dizinin daha kapsamlı hikayesini ve dizideki bütün karakterleri dizi kadrosu ile birlikte görebilirsiniz. Sizler için dizinin önemli karakterlerini aşağıdaki gibi yazmış bulunmaktayız.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber